Şimdi Ara

Ballon Dor'u kim alır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bölümün çoğunluğu gerçekten objektiflikten çok uzak. Bunu her konudaki taraflar için söyleyebilirim.
  • messi mi daha iyi oynadı vvd mi eşleşmede?

Messinin liverpoola ne yaptığını görmek istiyorsanız açın 2 maçın da özetine bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xRactor

Bu mesaj silindi.
    O zaman geçen sene de Ronaldo almalıydı bu mantığa göre Modric ne yaptı? Ronaldo olunca takım başarısı konuşulur ama Messi'ye gelince bireysel başarı.
  • Adil bir seçim olsa alisson veya vdick

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • copa america arjentin alırsa messi alır onun harici messi ye felan vermezler
  • Van dijk alir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu aradım yeni buldum ta yaz ayında yazılmış akşam ödül töreni var kimseler yok.

2018 de Modric alıp büyü bozulduysa ki Modricten çok daha domine performanslar vardı Sneijder Iniesta Robben Ribery gibi hatta o sene Ronaldo'nun bireysel performansı Modricten çok öndeydi ama 6-5 olur diye vermediler sanırım bunun devam etme olasılığınıda katarsak ödülün Van Dijk'a gitmesi çok daha kuvvetli olur hem Cannavaro dan sonra ödülü alan 2.stoper olacak.

Bu sene Messi ve Ronaldonun performansları ahım şahım değil ki sebebiyse biri çeyrek finalde biri yarı finalde elendi biri 12 gol 2 asistle gol kralı oldu diğeri 6 gol 2 asistle tamamladı eğer CL kupasını 2 sinden 1 i alsaydı zaten tartışıyor olmazdık ,Ballon dor'u CL kupasını kim alırsa büyük ihtimal ona gidiyor bide lige bakıyorlar ki bu gereksiz bence lig olayı kalitesi herkese göre tartışılır köy liginde çöp ligde 100 gol atsan nolur ?? Kısacası o yıl Dünya veya Avrupa Şampiyonası denk gelirse ki bu yıl tek sayı olduğunu için denk gelmedi öyle bi ihtimal kalmadı.

Bu sene bana göre CR ve LM belki en az domine ettikleri sezon olabilir o yüzden ahım şahım performansları yoktu tek performansları şunlar Ronaldo Atletico tek başına evinde yıktı lakin çeyrekte Ajaxın gençlerini geçemedi Messi Yarı finalde kendi evinde belki turu aldı 2 golle ama rövanşta etkisizdi ve hezimete uğradılar bunlardan başka bir şey yok o yüzden ödülü Liverpool lu Van Dijk almalıdır bence eğer almazsa CL kazanmanın hiç bir espirisi olayı kalmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Messi varlık gösteremedi

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle van dijk almali.

• Bencede CL yi kazanan bu ödülün sahibi olmalı 3-5 maçlık Dünya Avrupa şampiyonları ve köy ligleri bu ödülü alırken etken olmamalı.

Bana sorarsan Messi'ye verecekler ödülü VVD atak oyuncusu değil bide adeletli davranırlar mı o muamma bide kimler oy veriyordu teknik direktör bazı futbolcular ve gazeteciler miydi belirli bir merci karar vermiyor ki oylamayla seçiliyor orda hakedene değil de sempati duyduğun adama direk gözü kapalı oy atıyorlar tıpkı AKP seçmeni gibi.

Neyse ne Messi alsa nolcak Ronaldo alsa nolcak ispat veya kendini kanıtlama ihtiyacı yok artık 2008-2017 yani 10 yıl da yarış güzeldi lakin o devir kapandı bundan 5 yıl sonra kim alcak o merak konusu bu ikili halen yarışıp ödül alcak mı asıl efsane olay bu devirde başlıyor çünkü futbol değişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: BullPoweR7

Messi bu performansla ödülü alamaz zorlama. Hayalleriniz suya düştü

Alıntıları Göster
    hüüüüüüüüüüüü

çomar seni

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Bence Messi hak ediyor da geçen yıl Ronaldo hak ederken Modric'e verdikleri gibi sırf biraz da başkaları alsın diye van Dijk'a ya da Mane'ye verirler.

-L'pool Cl alırsa(Mane)
    -L'pool CL'yi alırsa ve Van Dijk olağünüstü performans sergiler veya gol atar/son dakika çizgiden falan çıkarırsa(van Dijk)
    -Tottenham CL'yi, Arjantin Copa America'yı alırsa(Messi)

• Mane almaliydi, bir stoperin alamayacağini bile bile İngiliz lobisi Mane yerine Van Dijki ön plana çıkardilar. Bu da Messiye yaradi.

Hakeden Maneydi, kazanan Messi oldu.Geçen sene, Ronaldo haketti, kazanan Modric oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenshin12

Mane almaliydi, bir stoperin alamayacağini bile bile İngiliz lobisi Mane yerine Van Dijki ön plana çıkardilar. Bu da Messiye yaradi.

Hakeden Maneydi, kazanan Messi oldu.Geçen sene, Ronaldo haketti, kazanan Modric oldu.
    Geçen sene ronaldonun çeyrek finalden sonra real madridde golü yoktu finalde de ortadan kayboldu, nasıl hak ediyor?

Modric takımını cl finali ve dünya kupası finaline taşıyan isimdi.
  • Halter olma.

Ronaldonun golü yokmus. Dayi juveye iki macta 4 tane gol attı.

Modric ne yapti? Modric gayet iyiydi. Ama bir xavi gibi de degildi.
    Yari finaldeki rakipleri kimdi hatitlamiyorum maci. Finalde iyi degildi dogru. Esasen finalde kimse.iyi degildi. Bale iki gol atmisti ama sadece o. O iki golde gayet sik goldu. Modric finale tasidi demek kaleciye haksizlik. Perisce haksizlik.

Ama şl finaline ronaldo cikardi. Aksini iddia eden halterdir.

Lütfen bir oyuncuyu yükseltirken ötekini kotulemeyin. Bana gore ronaldo goat idir. Ama messi vitaminsizi yiyorsa plye gitsin demem. Messi ronaldodan sonra en iyi oyuncudur hatta bazı konularda ronaldodan da iyidir.

Mesela xavi iniesta sayesinde kazandi slyi desek hos olur mu? Ben bunu soyle de aciklarim. Ayni xavi iniesta ekibi dk kazandi. Ama messi uluslararasi tenada ne yalti? Ronaldo ispanyanin oldugu, fransanin oldugu kupayi aldi ki portekiz o kadar les takim ki kanatlari nani ile q7 idi. Grup maclarinda 4 gol atmasa cikamazlardi bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-078AFC984

Halter olma.

Ronaldonun golü yokmus. Dayi juveye iki macta 4 tane gol attı.

Modric ne yapti? Modric gayet iyiydi. Ama bir xavi gibi de degildi.
    Yari finaldeki rakipleri kimdi hatitlamiyorum maci. Finalde iyi degildi dogru. Esasen finalde kimse.iyi degildi. Bale iki gol atmisti ama sadece o. O iki golde gayet sik goldu. Modric finale tasidi demek kaleciye haksizlik. Perisce haksizlik.

Ama şl finaline ronaldo cikardi. Aksini iddia eden halterdir.

Lütfen bir oyuncuyu yükseltirken ötekini kotulemeyin. Bana gore ronaldo goat idir. Ama messi vitaminsizi yiyorsa plye gitsin demem. Messi ronaldodan sonra en iyi oyuncudur hatta bazı konularda ronaldodan da iyidir.

Mesela xavi iniesta sayesinde kazandi slyi desek hos olur mu? Ben bunu soyle de aciklarim. Ayni xavi iniesta ekibi dk kazandi. Ama messi uluslararasi tenada ne yalti? Ronaldo ispanyanin oldugu, fransanin oldugu kupayi aldi ki portekiz o kadar les takim ki kanatlari nani ile q7 idi. Grup maclarinda 4 gol atmasa cikamazlardi bile.
    Abi hadi allasen git başkasında eğlen ya.

Xavi iniesta mı kaldı hala bu isimleri sayıklayıp duruyorsun?

Ronaldo'nun juve macerasından bahsetsene biraz? Meydan okuma oldu sana dram hikayesi.

Dün de hak etmeyerek Seria A mvp ödülünü aldı herif.

35 yaşında tabi saygı duyuyorum ama messiyle kıyaslama be abi.

• 1 sene oldu atleticoya koydu gecti. Ajaxa karşı da gayet iyiydi ama allegri salakligi yuzunden elendiler.

Xavi ve iniestadan sinra ne yapti messi? Suarez neymar ikilisiyle loser juveyi yenerek şl aldi onun disinda?

Liverpoola 3-0 dan mac verirken neredeydi? Ronaldo juvede şl kazanirsa ne diyeceksin? Bos yapma. Kiyaslayan yok zaten. Ronaldo goat idir. Tarihin tek winner oyuncusu. Basari azim.hikayesidir. messi ksryero boyunca ne uluslararasi arenada ne de rekabette bir halta yaramamistir. Saf yetenege ve calisma azmine sahip bir isim. Barca gibi bir arenada guardilola sayesinde adam.olmus bir isim. Erkek olsa baska lige giderdi. La liga nedir ya? La liga sampiyonlugunun bir önemi mi var?

Şl ve pl dışında her turlu kupa gereksizdir. Yok ligi almis yok bilmem ne. Ligi kim takar? Pl gibi rekabet mi var. Rekabette is gorecek takim. Messi rekabeti secmeyen kendi coplugumde takilayim diyen bir isim. Arada kusunce milli takimi bırakan duygusal olarak yetersiz alt seviye bir isim. Mac basi 5 km kosan aidiyet hissi olmayan birisi.

• Messi ve Ronaldo yu çok severim. İkisi de benim için ayrıdır ve benim jenerasyonum da bu oyuncuların kariyerlerini en başından beri izlediğim için de kendimi çok şanslı hissederim. Bana göre Fenomen Ronaldo dan sonra Dünya futboluna gelmiş en iyi oyunculardır.

Ama bu ödül için birşeyler söylemek gerekirse ödül kesinlikle VVD hakkı idi. Abi UCL almış adam. Bir ödül alırken UCL başarısı kıstas olmalı. Nasıl ki Ronaldo tüm aldığı ödüllerde UCL de ki performansı artı etki yaptıysa bu ödülü verirken de VVD ye bu ödül verilmeliydi. Kaldı ki Liverpool bu kupayı yıllar sonra Barcelona felan gibi takımları eleyerek bu kupayı kazanıyor. Messi nin LA Liga istatistiklerinden dolayı bu ödülü alması tamamı ile haksızlık ve adaletsizlik. Geçen sene Modric ve bu sene Messi hak etmedikleri ödülleri aldılar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.