Şimdi Ara

Ballon Dor'u kim alır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
2.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alisson
    Salah
    Üçlüsünden biri alır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jurgen Klopp

Van Dijk
    Alisson
    Salah
    Komikmiş,

Dijk neyse de diğerleri ne alaka?

Messi almazsa prestij kaybına uğrar o boktan ödül bu kadar net.
  • Messi nereye alıyor ya? Liverpool hem ligde çok iyi performans gösterdi hem de CL'yi aldı. Liverpool'dan bir oyuncu almalı ama kim alır orası değişir işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit1044

Ronaldonun iddiası bile yok bu sene ,sen ne halta burada kasıyon boş yere

Messi haterlığında çığır açtınız lan

Adalet peşinde olmadığı bu forumda seni tanıyan herkes biliyor ,senin olayın messinin alma olasılığına karşı nefretin.

Ben van dijk de alsa messi de alsa tebrik ederim.Ronaldoyu da tebrik ettim geçen senelerde.Sende o olgunluk var mı, çıldırıyorsun messi alır belki diye

Alıntıları Göster
    Messi bu performansla ödülü alamaz zorlama. Hayalleriniz suya düştü

• quote:

Orijinalden alıntı: Jurgen Klopp

Van Dijk
    Alisson
    Salah
    Liverpooldan sadece van dijk bu ödüle aday olabilir diğerlerinin hiç şansı yok. İngilterede yılın 11 ine giremeyen salah balon dor alırsa skandal olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jedem Das Seine

Komikmiş,

Dijk neyse de diğerleri ne alaka?

Messi almazsa prestij kaybına uğrar o boktan ödül bu kadar net.

Alıntıları Göster
    Messi 3 yıldır almıyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Messi 3 yıldır almıyor zaten.

Alıntıları Göster
    Geçen yıl 5.seçilmesinin yankıları hala devam ediyor zaten, bu sene bu net performansına rağmen almazsa sen gör yaygarayı.
  • Alisson PL'de en çok Clean Sheet'i yapan ve en az gol yiyen kaleci oldu. ŞL gruplarında ve elemelerinde süper performans gösterdi. Brezilya milli takımıyla Copa America alması da olası. Süper kupa ve Community'den gelecek bir kupayla Ballon D'or almaması için bir sebep göremiyorum.

VVD,Messi ve Alisson aday olmalı. Kim kazanır bilmem ama Liverpool en az bir kupa daha alırsa bu sezon VVD'nin şansı daha yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BullPoweR7

Messi nereye alıyor ya? Liverpool hem ligde çok iyi performans gösterdi hem de CL'yi aldı. Liverpool'dan bir oyuncu almalı ama kim alır orası değişir işte.
    Adam gayet iyi oynadı. Benim favorim van Dijk. Ama 2013'de Ronaldo aldıysa bu sene de Messi'ye verilse ses etmem.
  • VVD mi? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Sırf liderlik yaptı diye mi? Cannavaro dışında bu ödülü hak edebilecek hiçbir defans oyuncusu daha gelmedi bugüne kadar. Ramos bir tık ön plana çıktı ama Ronaldo'ya takıldı.

Ha bak Alexander-Arnold olabilir. Adam 20 yaşında gördüğüm en sağlam bek performanslarından birini sergiliyor. Sadece bek olarak değil, bildiğin takımın duran top ustası olarak görev alıyor.

Ramos bile kaç maçta ipten aldı takımını +90. dakikalarda. Hem liderlik konusunda VVD, Ramos'tan ders almalı. Ramos'un alamadığı yerde bu ödülü VVD unutsun. Ödül açık ara Messi'nin hakkı. Şampiyonlar ligini almasına gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImPerspektif

VVD mi? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Sırf liderlik yaptı diye mi? Cannavaro dışında bu ödülü hak edebilecek hiçbir defans oyuncusu daha gelmedi bugüne kadar. Ramos bir tık ön plana çıktı ama Ronaldo'ya takıldı.

Ha bak Alexander-Arnold olabilir. Adam 20 yaşında gördüğüm en sağlam bek performanslarından birini sergiliyor. Sadece bek olarak değil, bildiğin takımın duran top ustası olarak görev alıyor.

Ramos bile kaç maçta ipten aldı takımını +90. dakikalarda. Hem liderlik konusunda VVD, Ramos'tan ders almalı. Ramos'un alamadığı yerde bu ödülü VVD unutsun. Ödül açık ara Messi'nin hakkı. Şampiyonlar ligini almasına gerek yok.
    Cannavaro o ödülü hak ettiyse VVD fazlasıyla hak etmiştir.

Cannavaro dediğin adam İtalya gibi savunma kültürü olan bir takımda savunmaya liderlik etmiştir yaptıklarını küçümsemek haddime değil. İtalya hücum oynayan bir takım olmadı hiçbir zaman. Cannavaro'da bunun ekmeğini yedi. VVD'yi onunla kıyaslamam bile. VVD her şeyiyle gelmiş geçmiş en komple savunma oyuncusu olmaya aday. Liverpool leblebi gibi gol yiyordu. Gelmesiyle bu sorun çözdü.

Ramos'u sadece finallerdeki performansıyla yargılayıp. Bu ödülü hak etti demenizi doğru bulmuyorum hocam. Youtube'da birçok hatası ile ilgili videosu mevcut. Ramos gol sezgisi dışında çok saçmalayan bir stoper performansları da göstermiş bir oyuncu. Ronaldo'nun olduğu yerde Ramos o ödülü kazanamazdı doğal olarak. Bu sene ise durum farklı VVD'nin şansı çok yüksek. Messi çok süper bir performans gösterdi. Ödülü hak ediyor fakat kimse VVD alırsa da hak etmedi diyemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Ponti

Cannavaro o ödülü hak ettiyse VVD fazlasıyla hak etmiştir.

Cannavaro dediğin adam İtalya gibi savunma kültürü olan bir takımda savunmaya liderlik etmiştir yaptıklarını küçümsemek haddime değil. İtalya hücum oynayan bir takım olmadı hiçbir zaman. Cannavaro'da bunun ekmeğini yedi. VVD'yi onunla kıyaslamam bile. VVD her şeyiyle gelmiş geçmiş en komple savunma oyuncusu olmaya aday. Liverpool leblebi gibi gol yiyordu. Gelmesiyle bu sorun çözdü.

Ramos'u sadece finallerdeki performansıyla yargılayıp. Bu ödülü hak etti demenizi doğru bulmuyorum hocam. Youtube'da birçok hatası ile ilgili videosu mevcut. Ramos gol sezgisi dışında çok saçmalayan bir stoper performansları da göstermiş bir oyuncu. Ronaldo'nun olduğu yerde Ramos o ödülü kazanamazdı doğal olarak. Bu sene ise durum farklı VVD'nin şansı çok yüksek. Messi çok süper bir performans gösterdi. Ödülü hak ediyor fakat kimse VVD alırsa da hak etmedi diyemez.

Alıntıları Göster
    Üstat biraz objektif olarak bakarsan hak edenin kim olduğunu net görürsün diye düşünüyorum. Çünkü vvd bile "Messi almalı" diye açıklama yaptı.

• Messinin ölüsünün bile bu ödülü her yıl alması lazım ama 3 yıldır almıyor.O yüzden bu ballon dora çok itibar etmeyin en iyinin kim olduğu belli

• Mesaj yazcaklara tavsiyem Barça ve Messi fanboycukları basmış burayı ciddiye mesaj atmayınız.
    Ödül Liverpooldan bi futbolcunun hakkıdır net bi şekilde.

• millete fanboy diyenin nicki cr7 şaka gibi forum
  • Messi Copa America'yı aldığı taktirde zorlayacaktır aksi taktirde o treni Anfield Road'da kaçırdı. Salah ise ilk 5'e giremez leş gibi sezon geçirdi Liverpool ligi alamadıysa hücum oyuncuları yüzünden alamadı. Yoksa bu takım sadece 1 kez yenildi. Arnold ve Robertson bile daha çok hakediyor kimse kusura bakmasın. En büyük favori Van Dijk bu gerçek ama üstte arkadaşın dediği gibi Alisson ve Messi ilk 3'e girecektir. 2013 Ball On Dor'u bazı kişilerin gözüne batıyorsa 2010 Ball On Dor rezilliğini burada detaylı şekilde yazmalarını dilerim. Çünkü bende 2013 hakkında detaylı yazarım. O sene Bayern Münih'in öne çıkan topçusu yoktu hepsi takım olarak çok iyiydi ancak başrol yoktu ? Kim Ribery mi ? Robben mi ? Neuer mi ? Hepsi işini gayet iyi yaptı. Ancak bu sezon farklı Liverpool'da öne çıkan 1-2 tane oyuncu var takım olarak aşırı iyi değiller. Orta sahaları seviyenin çok altında, Salah ve Firmino leş attı. Ancak VVD çok öne çıkıyor Alisson çok öne çıkıyor bunu inkar edemezsiniz. Eğer Liverpool'un böyle net şekilde öne çıkan oyuncusu olmasaydı Messi'nin alma ihtiyali yüksekti. Ronaldo Dortmund deplasmanında bile gol atmıştı bunu kimse unutmasın biz o maç 4 yemiştik. Bernabeu'ya umutlu geldiysek Cristiano Ronaldo sayesindeydi ancak Barça Alianz'dan umutlu bile gelemedi. O sezon Real bütün kupalarda direkten döndü Ronaldo bireysel olarak çok elit oynadı. Hatta benim için en iyi bireysel sezonlarından biri 12-13 sezonudur ancak kupasız tamamlandığı için CR kariyerinde sönük kalır. Yoksa dediğiniz gibi 17-18 sezonu örneği vermek gerekirse tamam gol atıyor da saha içinde yok ? Adam resmen bizi boşvermişcesine oynuyordu. 2010'da ise Xavi ve Iniesta dünya kupası kazandı, Barça ile CL yarı finalinde elendiler yanlış hatırlamıyorsam, Sneijder Inter ile 3 kupa yaptı + Dünya Kupası finali oynadı ancak ball on dor'u bu üç arkadaşta alamadı. Bilin bakalım kim aldı ?

Edit: Ayrıca bazı cahil arkadaşlar Messi 3 sezondur alamıyor bu ödüle itibar etmeyin en iyisi kim belli.. Gibi aptalca yorum yapmış birader bu ödül kişisel zevkimize göre en iyi oyuncu belirlenip yıllarca yatsa dahi sürekli ona verilmiyor 1 yıl içerisinde hem bireysel performans hem alınan kupa veya oynanan yarı finallere - finallere göre veriliyor. Ayrıca normal şartlarda bu ödülü her mevki futbolcu hakedebiliyor. Yoksa dediğin gibi olsa bu ödülü sürekli CR7 kazanması gerekiyor zaten bu da bizim fikrimiz şimdi ne olacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afonso54 -- 3 Haziran 2019; 0:14:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jedem Das Seine

Üstat biraz objektif olarak bakarsan hak edenin kim olduğunu net görürsün diye düşünüyorum. Çünkü vvd bile "Messi almalı" diye açıklama yaptı.

Alıntıları Göster
    Hocam haklısınız fakat VVD'nin başarısı da görmezden gelinmemeli diye düşünüyorum.
  • Messi açık ara alir. Messi yi cikar Barcelona ligde ilk üçe giremez. Tek başına şampiyon yapmasi art cl de 10 uzeri gol atmis. Vvd gorevini cok iyi yapan bir oyuncu, cok arti işler yapmadi.

• Islam Sliamani,ayew veya benzia üçlüsünden biri alır diyecektim ama vazgeçtim.

Ödülü direk Tolga Ciğerci'ye versinler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.