Şimdi Ara

Balkanlar ile ilgili soruları alayım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
5
Favori
2.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yukarida ki bir arkadas ta ayni seyi soyledi. Hocam en son turumu aylar once yaptim. Unutkanlik iste.

Yav arkadas o kadar bilgi verdik, geldiniz bir harfe takildiniz.

Bu arada dillerin hepsi ayi zaten hocam :D :D

Makedonca

Sirpca

Hirvatca

Bosnakca

Karadagca

Bunlarin hepsi hemen hemen ayni zaten. Bir tek arnavutca var o cok farkli onun disinda hemen hemen hepsi ayni dili konusuyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black-Viper kullanıcısına yanıt
    Hocam bosna da saraybosna da kalin. Hayat yine sirbistan gibi uygundur cok pahali degil. Tavsiyem booking uzerinden ucuz olan bir pansiyonu ayarlayin keyfinize bakin. Birde arac kiralayin ve bol bol gezin

Saraybosna da gidilmesi gereken yerler

-vrelo bosna

-spasa tunel (hayat tuneli)

-zmaj (et restorani)

-vidikovac tepesi

-radon plaza (uzun bir binanin ustunde donen bir restoran)

-vatra (tatlici)

Simdilik aklima gelen temel yerler buralar

• 1 haftalık iznimi balkan turuna ayırmak istiyorum,

değecek bir gezi olur mu ? tek katılacağım büyük ihtimal. katılanların yaş ortalaması nedir
  • Benim gezdirdiğim gruplar hep birbirini tanıyan gruplar oluyor hocam. Daha doğrusu bizim şirket ferdi gezdiriyor. Sizin katılacağınız şirket hangisi? Nasıl hizmet verir? hiç bilmiyorum.

Ama size tavsiyem ilk defa balkanlara gidecek iseniz. Bir ülke seçin oraya yalnız yada yanınıza birini alarak gidin. Oraları iyice öğrenin. Bir sonraki sefere oradan başlayıp balkan turu yaparsınız.

Yukarılarda da söylemiştim yine söylüyorum. Gideceğiniz yerde illaki türk öğrenciler vardır. Onlar ile iletişime geçin size yardımcı olmasını isteyin. Sizde 30-40 euro cep harçlığı verirsiniz.
  • Çok sorum var eğer sürekli forumda aktifseniz bi ara toplayınca sorayım toplu olarak uyar mı?
  • Heinz Guderian kullanıcısına yanıt
    olur hocam. sıkıntı yok, isterseniz pm de atabilirsiniz.
  • Alkollü içecek fiyatlarını paylaşır mısın?
  • 3.ww balkanlardan başlayacak diyorlar sen ne dersin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

Alkollü içecek fiyatlarını paylaşır mısın?

Hocam şahsen alkol kullanmadığım için bilemeyeceğim. Şu anda da orada değilim maalesef. Artık istanbul da kalıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tırıvırı123

3.ww balkanlardan başlayacak diyorlar sen ne dersin

Hocam bence artık oralardaki potansiyeli bitirmişler. Bana sorarsanız 3. dünya savaşı orta doğuda başlayacak...
  • Yesil pasaportum var. Bu ulkelerdeb sinirlardan gecerken sorun olur mu ? Ulkeden ulkeye gecen otobusler bu ulkede de mevcut mu ? Tren de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Yesil pasaportum var. Bu ulkelerdeb sinirlardan gecerken sorun olur mu ? Ulkeden ulkeye gecen otobusler bu ulkede de mevcut mu ? Tren de olur.

Hiç bir problem olmaz. İstanbuldan otobüsle veyahut trenle çıkarak bütün balkan ülkelerini gezebilirsiniz.

Evet istanbuldan hem otobüs hemde trenle balkan ülkelerine gidebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanakcakil

Hocam kosova da ciddi bir türkçe konuşma oranı var. Malumunuz kosova ile sırbistan arasında çok ciddi problemler var. Dolayısı ile kosovadaki arnavutlar osmanlı ruhunu koruyabilmiş. Biz türküz demekten hiç çekinmiyorlar, bizi de çok seviyorlar.

Benim balkanlarda en çok beğendiğim iki ülkeden birisi kosova diğeri de bosna....

Bosnada Makedonyada yasayan ve fiilen Srbistanda bir ayagi olan biri olarak hicbir arnavutun Turkum dedigini duyamazsin.

Koseleri yumusatmaya calismayin, makedonyada ki arnavutlarin yanina gidin o zaman Pkk yi Kurtleri sorun bakalim onlari hakli gormeyecekler mi? Cunku ayni halti bize karsi ve Makedonlara yillardir teror orgutuyle yapanlarda kendileri Pkk ya destek vererek kendilerine pay cikariyorlar.

Makedon hukumeti Gruevski doneminde ozellikle dogu kimlikli Turkleri paaaport girisinde geldigi ucakla ulkeye almayip postaliyorlar hele ki ben ogrenciyim deyin bir. Sebebi arnavutlarin ogrenci ayagina oraya gidip Kurt propagandasi yapanlara kendi ghettolarinda destek vermis olmasindandir.

Her gordugunuz muslimani saf masum sanmayin.

Bosna insani temizdir nede olsa bizde bir laf var isto govno drugo pakovanje bosnada 4sene kalmissan ogrenmissindir biraz dilimizi hepimiz ayni kaniz balkanlari degerlendirecekseniz yugoslav ve arnavut rumen olarak 2 ye ayirmaniz sart

Srplar Turk dusmanligi yapmaz konusunu acip dokundurmadikca bunu Balkanli bir Srp olarak soyluyorum Beogradda evimiz var birakta bazi seyleri senden iyi bileyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 28 Mart 2017; 11:59:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanakcakil

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Yesil pasaportum var. Bu ulkelerdeb sinirlardan gecerken sorun olur mu ? Ulkeden ulkeye gecen otobusler bu ulkede de mevcut mu ? Tren de olur.

Hiç bir problem olmaz. İstanbuldan otobüsle veyahut trenle çıkarak bütün balkan ülkelerini gezebilirsiniz.

Evet istanbuldan hem otobüs hemde trenle balkan ülkelerine gidebilirsiniz.

Bosnadan hirvatistana vs. Bosnadan makedonyaya felan. Baslangic noktami ora dusunuyorum da. Istanbuldan bulgaristan ordan romanya. Romanyadan ucakla tr donus dusunuyorum birde.

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Baslangıç noktanız bosna olsun. Oradan aşağı doğru ine ine gelirsiniz.

Sıralama yapma gerekirse
    Bosna
    Hırvatistan
    Karadağ
    Arnavutluk
    Kosova
    Makedonya
    Yunanistan
    TÜRKİYE
  • krstarica kullanıcısına yanıt
    Hocam oralarda yaşadı iseniz benden çok daha iyi bilirsiniz tabiki.

Ben 3-4 sene kadar oralarda yaşadım. Öğrendiğim şey şu ki;

1995 temmuz ayında, 8372 masumu katletmeye giderken ''Bugün TÜRK lerden intikamımızı aldığımız gündür'' diyen bir sırp komutan öğrendim. Hollandalı komutanla birlikte kadeh kaldırıp, kutlama yapan bir komutan öğrendim.

Hırvatlar ile bir olup, travnik bölgesinin altını üstüne getirenleri öğrendim.

Kosovayı kabul etmeyerek, savaşanları gördüm. Halen daha tren gönderip üzerine ''Kosova sırbistandır'' yazanları öğrendim.

Sonuç olarak, Sırplar balkanların altını üstüne getirmiş bir ırktır, hiç bir zaman rahat durmamışlar.

Yugoslavyanın yıkılmasında başrol oynayan adamlar değil mi zaten sırplar? Tito '80 de öldükten sonra '89 a kadar ülke zor dayandı zaten. 9 sene sonra kaçınılmaz son ülkeyi parçalamaya başladılar.

Slovenya özerkliğini ilan ettiğinde neden gidip savaşmadılar?
    Hırvatlar özerkliğini ilan ettiğinde neden gidip savaşmadılar?

Ama boşnaklar özerkliklerini ilan edince 4 sene içerisinde 250 binden fazla sivili katlettiler. Srebrenica için ne diyeceksiniz?

Hocam yapmayın lütfen sırplar mı bizi sevicekler? Belki arnavutlar noktasında haklı olabilirsiniz.

Ancak arnavutlar ile ilgili de şunu düşünüyorum. Adamların yaşadığı komünizm çok ağırdı, halen daha o travmanın altındalar....

• quote:

Orijinalden alıntı: Black-Viper

Hocam Sırbistan'a gitmek istiyorum ançak yabancı dilim çok az. Zorlanırmıyım sizce ve gitmeye değer mi ? Bi ara bosnaya gidelim dedik ama gezecek yerler sınırlı 2 3 günde sıkılırsınız denildi ? Nereyi önerirsiniz vizesiz ?

Kosovoda bizim gazimestan bolgemiz var oraya Turkum diyen gitmeli Lazar ve 1.Muratin 1389 Kosovo savasinda oldukleri bolge kale vardir etrafinda temsilen her yil 28 haziranda vidovdan milli bayram olarak oraya gideriz. Turistik amacli bir gununuzu oraya harcamanizi tavsiye ederim Beograd ve Novi Sadi gorun derim Novi sad ozellikle avusturya macaristan imp den kalma bie sehirdir ve macaristana gitmis hissine kapilirsiniz beograd klasik bir sehir istanbula benzer bogaz vari bizim splavovi (sal) dedigimiz yapilarin ustunde restaurantlar var

Bol bol sucuk ve gibanica ya doyarsiniz:) yerel restaurantlarda Zagrebede gitmenizi tavsiye ederim orasida Italya gibidir bana gore en guzel yerleri Split hrvatistandir dubrovnik yerine tercih edilebilir ucuzdur dubrovnike gore ayrica kotor bar budva turkiyenin bodrumu antalyasi gibidir karadaga yazin gidebilirsiniz sveti stefan cok ozel bir yapi ve turistik bolgedir

Splite kesin gidin ab de oldugu icin siz vize alacaksiniz ancak split ayni napoli italyaya benzerligi ile unludur

• Hocam Allah nasip ederse yazın araba ile Balkan turu düşünüyorum. Araştırmalarım da Arnavutluk'un güvenli bir ülke olmadığını söylüyorlar. Sizce de öylemi?

• hasanakcakil kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim süper oldu bu bilgiler :) Sırbistan kafama çok yarmıyordu Bosna da Türk öğrenci ve kişi sayısıda fazla zorda kalırsam iletişim daha kolay olucaktır.Tekrar teşekkür ederim.

• krstarica kullanıcısına yanıt
    Hocam size de çok teşekkür ederim detaylı verdiğiniz bilgiler için.Kısmet olursa 1 ay içinde gideceğim verdiğiniz bilgilere göre plan program yaparım iyice araştırmak gerekir ama dediğiniz yerlerin fotoğrafları süper duruyor :).

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.