Şimdi Ara

Balkanlar ile ilgili soruları alayım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
5
Favori
2.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğrudur hocam etnik olarak makedonlardan geliyor olabilirler. Ancak balkanlardan genelde insanlar dinlerine göre ayrılırlar. Mesela ben bir arnavut gördüğümde; Abi sen arnavut musun? diyorum. Adam bana yok müslümanım diyor.

Yani anlayacağınız. Makedonyada bir müslümana sen makedon musun diye sorduğunuzda, yok ben müslümanım deme ihtimali çok yüksek.

Zaten şöyle bir durum var ki. Arnavutların haricinde hemen hemen hepsi slav ırkından geliyor...
  • hasanakcakil kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de Üsküp'te staj yapmayı düşünüyorum. Bir öğrenci için nasıl bir şehir ?
  • instance kullanıcısına yanıt
    Hangi 5 hocam, üstüne isterseniz bir 5 daha koyun.

Arkadaşlar bütün avrupayı topladığınızda 700 milyon kadar ediyor. Bunun büyük çoğunluğu ispanya, almanya, italya ve fransa da zaten. Bu ülkeler dışında kalan ülkeler hep küçük küçük ülkeler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandTiger

Hocam ben de Üsküp'te staj yapmayı düşünüyorum. Bir öğrenci için nasıl bir şehir ?

Hocam takılınıcak yerler çok. Ucuzluk olarak belki balkanların en ucuz ülkesi. Üsküpte park sıkıntısı var gibi ufaktan, onun dışında çok bir problem çekmezsiniz. Bir de çok fazla eylem oluyor onlara yakalanmamaya dikkat edin. Onun dışında bence öğrencilik için güzel bir yer.

Şunu da unutmayın, yarın öbürgün cvnizi hazırlarken eklediğinizde bir prestiji olmayacak. Ancak tecrübe olarak iyi bir tecrübe kazandırır diye düşünüyorum....
  • Hocam oralarda egitim sistemi nasil ? Ogrenciler Turk gençlerimiz gibi biraz üşengeç mi ?Eğitim sistemini elestiren insanlar var mi ? Son olarak oradaki gençler çalışkanmı,buyukten kucuge ulke gençlerinin çalışkanlığını sıralayabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.K.A Deadshot -- 27 Mart 2017; 17:30:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.K.A Deadshot kullanıcısına yanıt
    Bosnayı baz alarak söylüyorum. İlim noktasında bizden çok daha ilerideler. Gencecik çocuklar en az 3 dil biliyorlar. Bir çok noktada bizden çok daha iyiler ancak çalışkanlık konusunda durum farklı.

Benim görüşüm şu yönde balkanlardaki ve ortadoğudaki en çalışkan ülke türkiye. Dükkana hızlı bir şekilde giriyorum acelem var, bir şey alacağım. Adam bönb bön suratıma bakıp diyor ki; kasayı kapattım. yav arkadaş acelem var az yardımcı olsan. Arapların meşhur bir sözü vardır ''şıveyn şıveyn'' yavaş yavaş demeek. Bu adamlarda da ''polako polako'' aynı anlamda, yavaş yavaş. Yolda hızlı hızlı bir yere gidiyorum, adam yolda çevirip bana ''yavaş git bu ne acele diyor''

• Sürekli bakanlar diye okuyorum

Millet olarak aynı olunca ayrımı din üzerine kurmaları normal hocam dediğiniz gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yere düşen soğuk hava dalgalarını ne yapıyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 221B baker street kullanıcısına yanıt

Hocam Bosna çok enteresan bir memleket. Sabah kalkıyorum saraybosna da kar var, yola çıkıyorum mostara gidiyorum orası günlük güneşlik. (ikisinin arası 110 km)
  • Bakanlar ile ilgili de bir kaç bilgim var ama burda konuşmam...
  • Evet arkadaşlar, sizin sorularınızla burası şenleniyor. Belki burayı balkan bilgi merkezi haline getiririz. Buyru buyrun. Başka gidenler, görenler, bilgisi olanlar vardır. Bilgiyi saklamayın.
  • Orda müslümanlar kaç çocuk yapıyor gayrimüslimler kaç çocuk yapıyor ortalama balkanlarda?

• möhendist kullanıcısına yanıt
    Hocam çocuk yapma oranı türkiye ile oranla çok az. Genel olarak çok göç veren bir yer. Refah seviyesi düşük olduğu için, fırsatını bulan almanya vs ülkelere yerleşiyor. Benim gördüğüm aileler hep 1-2 çocuklu 3 veya 4 çocuğu olan çok az aile gördüm...
    Aslında bir iki milyon nüfuslu ülkeler oraya Türkmenleri göndericen 10bin tane orası bir asır sonra tamamı müslüman olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi möhendist -- 27 Mart 2017; 18:54:29 >
  • Arnavutlar için kötü insanlar deniyor, Avrupadaki fuhuş, küçük çocuk ticareti, uyuşturucu trafiği konularında bayağı etkililermiş diye duydum. Hatta Makedonyadaki Türklere de düşmanmış bunlar. Ne düşünüyorsun bu konuda

• Şu soğuk hava dalgasına söyle akıllı olsun.

• möhendist kullanıcısına yanıt
    Turkiyeden gelen herkes ayni seyi soyluyor. Oralar cok yesillikli dolayisi ile lazlari getiricen buraya yerlestiriceksin diyorlar

• Ters Mıknatıslanma T kullanıcısına yanıt
    Hocam arnavut mafyalari meshurdur. Ama dediginiz gibi birseyi hic duymadim. Arnavutlarin musluman olanlari var bir de komunist olanlari var.

Komunist olanlarindan hersey beklenir, musluman olanlar genelde gariban oluyorlar hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanakcakil

Yok mu sorusu olan? Arkadaş burada genel kültür dağıtıyoruz. Bu anlattıklarımı dinlemek için millet para veriyordu bana Şimdi ücretsiz dağıtıyorum, yok mu isteyen?

Para vermeyince zevki çıkmıyo hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.