Şimdi Ara

Balığım yan yatık duruyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
107.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3-4 saattir yan yatık duruyor bazen tepeye çıkıyor yüzerek fakat doğrulamıyor yani dengesini sağlayamıyor.yaklaşık 1 saat önce tuzlu suda 3 sn bekletip geri fanusuna koydum fakat hala aynı.yapabileceğimiz birşey varmı ?

Özele açtım fakat oraya giren kişi sayısı çok az.

• benim de balığım vardı. ilk vaşta yan yatmaya başladı. bi süre sonra tamamen ters döndü ve sonunda ölmüştü. bilemiyorum ne yapılması gerekir.
  • felaket telallığı olmasın da geçmiş olsun, daha önce bizim balıklardan öyle olanlar bir kaç gün içerisinde ölmüştü.
  • sabaha çıkmaz benden sölemesi bisürü balığım aynı şekilde kaydı gitti
  • aynısı banada oldu. 3 gün yaşadı. Safak 3
  • Batti balik yan gider geçmiş olsun
  • yardım edebilecek cevapları bekliyorum
  • nefes alamadığı için öyle yapıyor olabilir yada su kirli olduğu için. Aynısı banada oldu şu mavi şeylerden damlatıyodum temizlerken sanırım biraz çok damlattım yan yattı, hemen başka bi kaba koydum temizledim falan resmen zamanla yarıştım o anda, sonuçta balığın ciğerleri ne kadar? neyse temizledik koyduk, balık düzeldi, diğer gün öldü
  • Geçmiş olsun. Yan yatık dediğiniz ters gibi duruyorsa geçmiş olsun. Bir ilaç vardı suya katıyordun falan. Belki onla düzelebilir. Ama sanmıyorum. Bu arada fanus diyorsunuz. Dinlendirilmiş bir su ile fanusun suyunu değiştirirseniz belki kurtulma şansı olur balığın. Bir de yukarıda dediğim ilaçla takviye yaparsanız yine kurtulma şansı olabilir. Yanında başka balık varsa alın onları, mikroplu suda durmasınlar.
  • niye tuzlu suya koyarsın ki..hem seviyorsun hem onu kobay gibi kullanıyorsun...

yapabileceğin hiç birşey yok beklemekten başka

önceki durduğu su(tuzsuz) duruyorsa ona geri koy...değiştirilen su eskisiyle aynı sıcaklıkta olmalı
  • yattı balık yan gider
  • balık su alıyor balığı boşaltın
  • fanusunda başka balık yok.suyunu yatmaya başladıktan biraz sonra değiştirdik.şu damlattığımız mavi şeyden var damlatsam faydası olur mu ?
  • up
  • fanusta balık olmaz bunun filtresi var ısıtıcısı var balığınıza işkence ede ede öldüreceksiniz bende söylemesi.
  • balığın cinsi ne? fanusta balık olmaz orası ayrı konu sayfalarca yazdık niye olmaz, %80 japon balığıdır %20 bettadır başka balık zaten daha evvelden eziyet içinde ölürdü (belki lepistes o zülme dayanır) büyük ihtimalle balığınızın hava kesesinde sorun oluşmuştur (zatürre türü bir rahatsızlık) malesef tedavisi yoktur (oksijensizlik kötü su koşulları) ölmesini bekleyeceksiniz bir dahakine internette biraz arama yapın cep telefonu için 40 siteye bakıyoruz söz konusu canlı için iki satır okumuyoruz.
  • Öncelikle fanusta hiç bir balık türü beslenemez. (Betta dahil.)
    Balık beslemek istiyorsanız, akvaryuma ihtiyacınız var.
    Balığınızda fiziksel olarak bir sorun mevcutmu, balığınızın türü nedir? Eğer japon balığı ise kabız olabilir.
    Daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz...

Not: Konuya alakasız mesajlar yazmaktan kaçınalım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Öldü mü ?
  • Buradan devam edebilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_48674271/tm.htm
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.