Şimdi Ara

Bakan Varank'tan elektrikli araçlarda ÖTV zammı açıklaması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
1
Favori
14.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
93 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: helsloot

Bu togg ilk açıkladığında ötv olmayacaktı , hayatları yalan dolan , kimse de almaz

Togg özel ötv teşvik yapamazlar Avrupa Birliği buna izin vermez gümrük anlaşması var ve diğer markaların satışını baltalayamaz... Yasal olarak yapması mümkün değil. Bir artistlik ederler togg ötv yok derlerse araç üreticileri ve avrupa birliği resmen ülkeye araç satışını durdurur sonrası ortalık karışık zaten

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bunlar herhalde bizleri yürüyen ATM zannediyorlar. Her şeye zam iyi oluyor, böyle yaptıkça alım gücü daha da düşüyor. Bişey anlamadıkça sinirim bozuluyor ve seçim günü alamadıklarım aklıma gelecek oy verirken güzel bir etki olacak benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 23 Eylül 2021; 14:44:15 >
  • gene varank varank konuşmuş

• Biz adamin gozunden siringayla otv cekeriz 😁😁 luks arabaya bineceklermis bi de ba ba ba ba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocainbar -- 23 Eylül 2021; 15:16:51 >
  • Ya ne lüksü, bırak Allah aşkına. Elektriklide 160 beygirin neresi lüks? Zaten elektrikli araçların özelliği yüksek beygir. En dandik elektrikli araçlar hariç tamamı %60 ÖTV'ye girdi. Keşke "TOGG çıkana kadar diğerlerinin piyasayı ele geçirmesini engellemek istedik" deseniz, çok daha düzgün bir açıklama olurdu... Madem mesele lüks meselesi, ÖTV'yi Kw gücüne göre değil fiyata göre belirleseydiniz. Vergi hariç 500.000 TL ve üstünü %60'a alsaydınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 23 Eylül 2021; 15:34:58 >
  • bir kişi de yazmamış. türk malında ne ötv si. zaten burda üretiliyor burda yapılıyor. ötv siz gelmesi lazım. kdv neyine yetmiyor diyememiş.
    600 000 tl den aşagı gelmez bu araba. yok satar. göstermelik troller alır...

• Baktık ucuz ucuz getiriyorlar önlem aldık :DD

• Hundai ve reno baya luks evet

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • vergi luks araclara derken, arac kullanmak sizin icin luks diyor aslinda.

• Kime göre neye göre lüks? 400 bin di i3 oldu 750 bin tl. Almak istiyordum gittim benzinli golf aldım.

120 kw nedir ya? Elektürikli araba dünyasında 200 kw altı arabalar normal günlük araçlar zaten. 300 350kw üzerine vergi koyun koyacaksanız.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kolalara bile ötv getirdiniz,gazoz,limonata,soda vs bunları bile halka lüks görenler için normal açıklamalar.

• Emine erdoğan 265.000tl lik saatine ne kadar vergi ödedi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: XenoVoid

Bu mesaj silindi.

yönetime getirmek bizim işimiz. vaat de bulunsun yeter,

desin ki Yerili otoyu biz yaparız, PKK nın kökünü biz kazırız, Fetö yü biz içeri tıkarız, Doğu akdeniz de petrolü biz çıkartırız.

• Hala TOGG ları 100 bine TL ye alabileceğine inanan var mı ya gerçekten? Bu çağda bu kadar cahil kalabilen bir topluma her şey müstahaktır.

• "Vergi uygulamalarımızı hem ülkenin ekonomik ihtiyaçlarına göre, hem de sektörlerin önünü açacak şekilde tasarlıyoruz."

Lafa bak, elektrikli otomobil sektörünü başlamadan bitirdiniz, e ne olurdu o kadar araç girseydi, sahiplik, dolasıyla elektrikli otomobil kültürü artardı, insanlar kıyas yapmayı öğrenirdi. En azından biz de düşük vergi oranıyla teşvik ediyoruz bütün dünya gibi derdiniz. Yazık, vallahi yazık...

https://mobile.twitter.com/elektrik_li/status/1440767367642972163

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah tez zamanda bizi bunlardan kurtarsın. sırf rte faiz indirecez dedi diye zorla merkez bankasına faiz indirtti dolar anında 8.80'i gördü. dolar ve enflasyon gibi bir tehdit varken istediğiniz ötv dilimine sokun eninde sonunda fiyatı yine artacak.

faizi enflasyonun altında tutan böyle bir zihniyet ile yöneliyor olmak benim aşırı zoruma gidiyor. bu milleti uyandırın arkadaşlar. insanlar ömrünü bir ev ve araba için tüketiyor bu yönetim yüzünden. 20 yaşında bir golf bile 80 bin tl olmuş.

yemişim toggunu ya isme bak mk. refah seviyesi denen bişey kalmamış memlekette adamlar türkevi açıyor, olmadık yerlere dünyanın parasını harcıyor. sonra marifet gibi bununla övünüyorlar. hala bunları savununanın mercimek kadar beyni yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black.Smith -- 23 Eylül 2021; 16:46:32 >
  • kaç tl olduğu önemli değil ki nasıl olsa alamayacağız.

• Kafaları sadece vatandaşı nasıl s*******keriz ona çalışıyor

Tam diyorum dizel 7.20 TL oldu LPG li arabaya geçeyim affeder mi hop LPG litresini 4.20 yaptılar baktılar vatandaş benzin alamıyor LPG çok satıyor

Bunlarin tek bildiği vatandaş nasıl rahat yaşar değil vatandaş bizi nasıl rahat yaşatır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu adamlara inanan var mı hala merak ediyorum. Dünya son 20 yılda nasıl yol aldı.
    Biz de dünyanın en pahalı otoyollarını köprülerini geçiyoruz diye övüne duralım.

Bir de yalandan dünya bizi kıskanıyor falan buna dahi inanan bir toplu var nasıl bir kafa da yaşıyorlarsa.

• DeepBluee2 kullanıcısına yanıt
    senin gibi boş boş konuşup heykel aşıkları mı yapacak güzel günleri. önce istanbulun ebesini şiirleyen ekonuzu görün. sizin gibiler ancak yabancı aşığı yapamazukcular sadece konusuyorsunuz.
    Sosyal medya trolleriniz.
    adın bizden gönlün yabancı diyecektim adında yabancıymış, derin maviii deyince çokmu abes oluyor da deepblueee yazmışsın köftehor :))))

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.