Şimdi Ara

Bakan Özlü: Ali sadece top oynamasın, Ayşe sadece ip atlamasın, Ali robot yapsın, Ayşe kodlama yapsın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, çocuklara bilimin sevdirilmesi gerektiğini ifade ederken "Bundan sonra Ali sadece top oynamasın, Ayşe sadece ip atlamasın. Ali robot yapsın, Ayşe kodlama yapsın" dedi.
  Bakan Özlü, Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katıldı.
  Özlü, üniversitelerden kağıt üstünde değil uygulanabilir bilim üretmelerini beklediklerini ifade ederken şöyle konuştu:

  "Çünkü iyi bir akla sahip olmak yeterli değil, önemli olan aklı iyi kullanmaktır. Sanayi 4.0 bize, bu aklı iyi kullanmamız gerektiğini söylüyor. Dünya, yepyeni bir yöne doğru hızla ilerliyor. Bu ilerlemenin odağında bilim ve teknoloji var. Bizler, Türkiye olarak, bu değişimin ve ilerlemenin gerisinde kalamayız.Her anlamda önde olmak zorundayız.Bu kritik eşiği atlamak durumundayız. Sanayi 4.0, emin olunuz, 80 milyon vatandaşımızın kaderi üzerinde doğrudan etkili olacaktır."

  'NİTELİKLİ GENÇLER KONUSUNDA SIKINTIMIZ VAR'
  Türkiye'deki işsizlik sorununa dikkat çeken Özlü, "Gençlerimizin de şunu bilmesini istiyorum, eleman alırken, iyi personel, iyi insan, kaliteli işgücü bulmak da zor. Nitelikli özellikleri olan gençlerimiz konusunda sıkıntımız var" dedi.
  'ÇOCUKLARIMIZA BİLİMİ SEVDİRMEK ZORUNDAYIZ'

  Dünyanın en değerli şirketlerinin yüzde 80'inin teknoloji şirketi olduğuna değinen Bakan Özlü yazılıma, bilişime, teknolojiye yatırım yapmanın önemine işaret etti.

  Bakan Özlü, gençleri ve çocukları dijital değişime uygun, katma değeri yüksek becerilerle donatmak gerektiğini ifade ederek, "Çocuklarımıza bilimi sevdirmek zorundayız. Okuma fişlerinde ezberlediğimiz şekilde, bundan sonra Ali sadece top oynamasın, Ayşe sadece ip atlamasın. Ali robot yapsın, Ayşe kodlama yapsın" ifadelerini kullandı.

  https://tr.sputniknews.com/amp/turkiye/201710121030564506-faruk-ozlu-robot-kodlama/

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Allahım sen koru

  Yine ne yapacaklar acaba

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Bu yüzden Evrim konusunun yanında Fizik ve Bilgisayar derslerini de kaldırıyoruz.

 • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Dedi evrimi müfredattan kaldıran zihniyet.
 • Sürekli çalışmak olmaz
  ARA SIRA
  Çoçuklar Tatile de çıksın...

  Bakan Özlü: Ali sadece top oynamasın, Ayşe sadece ip atlamasın, Ali robot yapsın, Ayşe kodlama yapsın
  Bakan Özlü: Ali sadece top oynamasın, Ayşe sadece ip atlamasın, Ali robot yapsın, Ayşe kodlama yapsın  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHCEK93 -- 12 Ekim 2017; 18:31:15 >
 • Ali robot yap!
  Ayse kodlama yap!

  Simdi sen niye bir neslin Ali'lerini Ayse'lerini boyle zor bir sorumlulugun altina sokuyorsun ki? Simdi 20 sene sonra o Ali'ler o Ayse'ler robot yapamazsa, kodlayamazsa ne olacak? Hic dusunmuyorlar valla bu cocuklarin psikolojisini
 • Sayin bakan siz hamala kadar torpil yaparsaniz memlekette ali top oynar ayse ip atlar ömür boyu

  Ciddi olun

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Ali zaten robot yapıyor, portatif fizik tedavi cihazı tasarlıyor, Ayşe yeni gezegen keşfediyor ABD'ye çağrılıyor. Gelgelelim bunların zihniyeti organik hoşafı, dua ile büyüyen fasulyeyi, papaz eriğini imam eriğine çeviren projeyi ilgi çekici buldugu için. O Aliler Ayşeler kariyerine yurtdışında devam ediyor
 • Ulan şu kodlama-robotik işi özel okulların eğlencesi oldu,

  Moda bir maker kavramı çıktı, çocukları yaptılar buyer... O seti al şu seti al bunuda al. sonra sözde iş yapıyorlar. Ulan işin içinde ne boklar olmadığını bilsek bende yutarım.

  Aga ne kendinizi kandırın ne insanları boşa ümit vermeyin, o tren çoktan kaçtı. İneğe tapıyor diye dalga geçilen Hintliler çok daha iyi bizden.

  Gerçekleri kabullenip elde olan tarım toplumu hürriyetini kaybetmeyin ki oda gitmeye başladı.
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.