Şimdi Ara

bakalım benle aynı fikirdemisiniz takip mesafesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz. yada hataya hata ile cevap vermişsiniz. bu konuda söylenecekler bunlar.

Siz doğru olanı yapıyormuşsunuz, denyonun biri gelip sizi sıkıştırmış. sizin yapmanız gerekende sağa çekip yol vermek. yada en kötü ihtimalle yolunuza öyle devam etmek. bırakın adam selektör manyağı olsun.

lütfen yanlış anlamayın, bende aynı durumdan şikayetciyim. sizin 110km civarı sabit hızla gidiyorum, takip mesafesi bırakıyorum ancak araya giren arabaların da hattı hesabı yok. maalesef durum böyle..

şahsen; önüm boşsa ve arkadan gelen biri varsa, sağa geçerim. sonra yine sola geçerim.
    önüm doluysa, hiç aldırmam, çünkü ona yol vermem ona hiçbir şey kazandırmayacak.

ama orta şeridin boş olduğu durumlarda mutlaka orta şeritten giderim. sol şeritde kim ne yaparsa yapsın. rahmetli babamın bi sözü vardı, sol şerit adamı çok yorar. çok doğru bir söz gerçekten. özellikle türkiye için...

2 yanlış bir doğru yapmıyor.
    kango ya kızmakta sonuna kadar haklısın. ama bir dangalağa kızıp yağmurlu havada 150 km çıkmaya gerek varmı. altındaki aracımız ne olursa olsun. araba bastığın zaman gidiyor ama bastığın zaman istediğin gibi durmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

quote:

Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz. yada hataya hata ile cevap vermişsiniz. bu konuda söylenecekler bunlar.

Siz doğru olanı yapıyormuşsunuz, denyonun biri gelip sizi sıkıştırmış. sizin yapmanız gerekende sağa çekip yol vermek. yada en kötü ihtimalle yolunuza öyle devam etmek. bırakın adam selektör manyağı olsun.

lütfen yanlış anlamayın, bende aynı durumdan şikayetciyim. sizin 110km civarı sabit hızla gidiyorum, takip mesafesi bırakıyorum ancak araya giren arabaların da hattı hesabı yok. maalesef durum böyle..

şahsen; önüm boşsa ve arkadan gelen biri varsa, sağa geçerim. sonra yine sola geçerim.
    önüm doluysa, hiç aldırmam, çünkü ona yol vermem ona hiçbir şey kazandırmayacak.

ama orta şeridin boş olduğu durumlarda mutlaka orta şeritten giderim. sol şeritde kim ne yaparsa yapsın. rahmetli babamın bi sözü vardı, sol şerit adamı çok yorar. çok doğru bir söz gerçekten. özellikle türkiye için...

kango ya kızmakta sonuna kadar haklısın. ama bir dangalağa kızıp yağmurlu havada 150 km çıkmaya gerek varmı. altındaki aracımız ne olursa olsun. araba bastığın zaman gidiyor ama bastığın zaman istediğin gibi durmuyor.

iyi hoşda neden benden alıntı yaparak cevap yazdınız ki? Konu sahibi ben değilim. Onu savunmuyorumda..

• Kango sahibinin yaptığı şey elbette kötü. Ama sizin yaptığınızda öyle bir durumda yapılacak en doğru şey olmadığ kesin. 120 km hızla giderken 2-3 araç boyu kadar takip mesafesi bıraktığınızı söylemişsiniz. ortalama bir aracın boyunu 4,5 Metre hesaplasak 3x4,5 = 13,5 Metre yapıyor. 15 Metre bile DEĞİL!! Sonra sizinde o aracı taciz etmeniz ne kadar doğru?
    Malesef insanımız kendi hatasını görmeyi bir türlü beceremiyor..

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • Milletin yorumlarını okuyunca "ZİNCİRLEME KAZA" olgusuyla neden bu kadar SIK karşılaştığımızı daha iyi anladım.. insanlar fizik kurallarını yeniden yazmaya kalkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Kango sahibinin yaptığı şey elbette kötü. Ama sizin yaptığınızda öyle bir durumda yapılacak en doğru şey olmadığ kesin. 120 km hızla giderken 2-3 araç boyu kadar takip mesafesi bıraktığınızı söylemişsiniz. ortalama bir aracın boyunu 4,5 Metre hesaplasak 3x4,5 = 13,5 Metre yapıyor. 15 Metre bile DEĞİL!! Sonra sizinde o aracı taciz etmeniz ne kadar doğru?
    Malesef insanımız kendi hatasını görmeyi bir türlü beceremiyor..

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Hocam o "yetersiz mesafe"ye bile giriyorlar işte.. Keşke herkes o yetersiz mesafe kadar bıraksa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: *President*

quote:

Orijinalden alıntı: radyoturkalemi

genelde otobanda giderken. hız ortalamam genelde 100 120 km. bu ayarda giderken takip mesafem 2 yada 3 araç boyundadır.. ama kıl oldugum nokta var ben takip mesafesi korurken araya birilerinin girmesi. yada yol istemelerinden nefret ederim.sanki ben basmasını arabanın dibine girmesini bilmiyorum!!!

gecen günde silivriye gittim. gelirken arkama bir kango geldi. neyse bende bastım.öndeki aracın dibine kadar girdim. hala sellektor yapıyor.. bu arada hız 150 civarı. bu arada havada yakışlı. yolda kaygan! neyse baktım durmadan selektor yapıyor. bende öndeki araçtan yol istedim oda yol verdı bende yol verdim!!kangoya... kangonun önü boşaldı.bende hemen arkasına yapıştım yaktım uzunları. birde yolu verdık hızlı gitse gozumuzden kaybolsa birşeyde yapmıycam aynı ayarda gıdıyoruz bende yapıştım arkasına bır araba boyla takıp ediyorum uzunlarda yanıyor!!! 4 lüleri yakıyor duruyor yolda vermıyor üstelik. silivriden avcılara boyle geldık.
    ((temden)))

adam beni sinir etti.altındaki araç kango. yolda yagışlı her aracın limiti belli sen neden zorluyorsun ki.limitleri.benim aracım 2.0 motor 135 beygir ben bassam gidemezmiyim!! böyle zihin özürlü çok var.

bazı kurallar vardır takıp mesafesi gibi hız yapılması gibi hız yapılcak yol var yapılmayacak yol var. yagmurlu kaygan havada takip mesafesi var sıcak havalarda takip mesafesi var..

bazen görüyoruz. haberlerde adamlar arabayı pert etmiş. vayyy be arabayı nasıl pert etmiş la diyoruz demi. işte bu tip kazalar böyle kendini bilmezlerden oluyor... arabasını ferrari sanan denyolar yüzünden.. hem cana hem mala. neyse cok yazdım karışık oldu ama umarım aynı fıkırdeyız ...

Takip mesafesi = Durma mesafesidir. Çok doğru bir noktaya parmak basmışsınız. Önündeki aracın dibine girenleri hiçbir zaman anlamak mümkün değil zaten. Sonra zincirleme kaza oldu diye haber alıyoruz.

Fakat sizin yaptığınız da yangına körükle gitmek gibi bir şey, iyi bir sürücü trafiği sürekli okur ve diğer araçların veya sürücülerin gazına gelmeden aracını kullanır. Siz arkanızdaki sizi taciz ediyor diye onun amacına ulaşmasını sağlamış ve önceki aracın dibine kadar girmişsiniz. Takip mesafesi fail 1.

Sonra yol verip kangoo sürücüsünü siz taciz etmeye başlamış öyle olmaz böyle olur misali uzunları dibine dayamış, öndeki sürücünün farların gözümü alıyor önümü göremiyorum anlamındaki 4 lü ikazlarından bir haz alarak dibine girip tacize devam etmişsiniz. Takip mesafesi fail 2.

Doğru bildiğiniz bir şeyi bile bile yanlış yapmak bu olsa gerek, bir densize uyup onun seviyesine inmek, bile bile hata yapmak, risk almak, kendinizi ve etrafınızdakileri tehlikeye atmak yanlış bir davranış.

Eğer konu içeriğinde adam geldi böyle böyle yaptı, bende sağ sinyalimi verip en uygun yerde geçebileceği kadar boşluk bırakmak için sağa yanaştım. Böylelikle bastı gittide kurtuldum. Deseydiniz bende helal olsun derdim. Ama bu mesajınızı tebrik edemem.

bende aynı fikirdeyim. arkadaş yeterince açık açıklamış

• kendi şeridinden giderken; sağındakiyle aynı hızda gitmeyi becerebilen ve bu yeteneğe sahip sürücüleri tebrik ediyorum.. bugün toplam 80km yol yaptım; sabah ve akşam saatlerinden temde.. hız sabitleyiciyle 100ü geçmeden ve hiç sellektör-makas yemeden,yeri gelince yukarıda bahsettiğim sürücülerden dolayı,anlık olarak en sola geçerek,max.2250 devirle.. iş sadece sellektör atanda bitmiyor yani eve geldiğimde gayet sakindim-kimsenin hakkını gaspetmemiştim ve 3.8lt/100km ortalama sarfiyatım vardı aynayı oraya kapı kollarını ve kaldırımları gözlemek için koymamışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 20 Aralık 2011; 22:06:17 >

• Benim araç takip mesafesi ile ilgili merak ettiğim bir konu var. Diyelim ki öndeki araç 90 km/h ile gidiyor siz de 3 araç boyu geriden aynı hızda gidiyorsunuz, öndeki araç frene batığında sizde bastınız frene hemen hemen aynı anda. 100-0 fren mesafeleri de benzer diyelim. Öndeki araca çarpar mısınız yoksa iki araç arasındaki 3 araç boyu mesafe korunur mu ?Eğer korunuyorsa araç takip mesafesinin mantığı nedir ya da sadece dalgınlığa bir önlem olarak mı ortaya çıkmıştır?
  • Aynı fikirde olunmayabilir, neden hemen mesajlar sertleşiyor?

Konuyu açan arkadaş, sorun sende.
    Neden hızlı gittiği için önünde gidene kızmıyorsun da yol isteyene kızıyorsun?
    Neden inadına gaza basıyorsun?

Not: Üstteki mesajımı alıntılayan arkadaş, orada yol şartları müsaitse yol verilmesi gerekir dediğimi neden atlıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Aynı fikirde olunmayabilir, neden hemen mesajlar sertleşiyor?

Konuyu açan arkadaş, sorun sende.
    Neden hızlı gittiği için önünde gidene kızmıyorsun da yol isteyene kızıyorsun?
    Neden inadına gaza basıyorsun?

Not: Üstteki mesajımı alıntılayan arkadaş, orada yol şartları müsaitse yol verilmesi gerekir dediğimi neden atlıyor?

Yok hocam konuyu açan haklıdır. Forum kurallarında böyle birşey var da biz mi okumadık.

Yol şartları müsaitse yol verilmesi gerekir dediğini de atlarlar çünkü işlerine öyle gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insideman -- 20 Aralık 2011; 22:40:26 >
  • Yahu forumda herkes 120 130la giderken ondeki araci 2 arac boyu kadar mesafeylemi takip ediyor? Yrumlara soyle bi baktimda hic kimse dogru duzgun tepkide vermemis.

Trafikte imkani yok sol seriti tikamam her zaman ortadan 100 110 civari giderim, ama olaki soldan sollamak icin gittigimde dibime herifin teki gircek, frene dokunurum. Olmadi polisi ararim. Bu bir tacizdir. (ayni olay sehir icinde basima geldi, isiklara giricem sari yandi, yavasladim durcam geldi minibus yakti selektorleri, girdi dibime gecmeye zorladi, tabiki durdum, polisi aradim. Verdim plakayi, ertesi gunde mesaj geldi gerekli islem yapilmistir falan diye)

Yahu ankaraya gidiyodum eskisehirden, onumde kamyon var, ikimizde 100 le falan gidiyoruz. ama aramda kafan 60 70 mtre var. Tir aniden direksiyonu saga sola kirmaya basladi, noluyo falan dememe kalmadan yolada bos bi meyve kasasi dusurdu. Sonradan farkettimki tir yola cikan kopege carpmamak icin manevra yapiyodu. kasa benim seridimin uzerine dusmedi, ama dusseyide cok rahat sola gecebilirdim. Takip mesafesinin amaclarindan biride budur,

Sizin zihniyete sahip olanlar yuzunden zincirleme kaza diye olaylar olyuor zaten. Bide kimileri cok zeki ya hakliymis gibi herkes o kadar mesafe biraksa, istanbuldan anakraya konvoy olurmus. vallahi mantiginiza zekaniza tamamen hayranim

edit: lafin gelisi mantiginiza zekaniza hayranim dedim kusura bakmayin, topunuzun cani ..... daha dogru olucak. Sizin gibiler yuzunden insalar oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prestor -- 20 Aralık 2011; 22:47:10 >

• arabamı alalı çok olmadı ilk aldığım zamanlar sürekli insanlarla zıtlaşırdım beni arkadaş sıkıştırana aynısını yapardım falan.. baktım olmuyor böyle insanları düzeltmek bana düşmemiş diye bıraktım artık iyice saçmalamadıkları sürece hepsine yol veriyorum gidiyorlar.. diğer türlü sadece kendimi strese sokuyormuşum bunu anladım
  • quote:

quote:

quote:

iyi hoşda neden benden alıntı yaparak cevap yazdınız ki? Konu sahibi ben değilim. Onu savunmuyorumda..

yazdıklarına hak verdiğim için alıntı yaptım.

• Kaygan yol,150 km/h hız..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yazdıklarına hak verdiğim için alıntı yaptım.

pardon yaa..

bende beni topa tuttunuz zannettim...

• Sürekli olarak önümdeki araba ile takip mesafesi bırakırım. Fakat her seferinde düşüncesiz bir öküz araya girip takip mesafesinin içine eder. Bir araba, iki araba derkn, seyir halinde araya giren araba sayısı artınca artık ben de beni uzun süredir takip eden arkamdaki sürücünün baskısını hissederim. İçinde bulunduğum şeridi terketmeye çalışırım.
  • bugun yaşanan bir kaza sanırım konuyu çok iyi bir şekilde destekliyor..

http://videonuz.ensonhaber.com/izle/batman-da-trafik-teroru
  • Takip mesafesine dikkat ederim, şimdiye takip mesafesinden dolayı kaza yapmadım. Tek kızdığım nokta ben takip mesafesini bırakınca dingonun birisinin hemen gelip araya dalması... Kafa basmıyor, ben ne yapayım.
  • Geçen yıl iki kez farklı zaman ve yerlerde takip mesafesi ve dibe kadar girme ile ilgili bir şey yaptım.

2010 yılı Temmuz ayı. Hafta içi bir gün. Ankara asfaltından gelip Uzunçayırdan Kadıköy yönüne girdim. 110-120 arası gidiyor yol ve sol şeritteyim. Önümde araba var, onun önünde de araba var. Takip mesafem yeterli. Yeşil bir Land Rover dibimde. Sellektör yapıyor. Vermedim yol. Sanki önüm boş da ben işgal ediyorum şeridi. Bir iki kez daha yaptı sellektör ve aynadan el işareti yaptım önümü gösterip ve bu git diye işaret ediyor ve dibimde. Baktım sağ taraf boşalmış. Kadıköy çıkışına yaklaşıyorum ve bir frene dokunmam ile baktım bu önce sola kaçtı, ben sağa girip basıp gittim Kadıköy çıkışından.

2010 yılı EKim ayı ve köprüde sis var. Yerler kaygan cumartesi sabahı 7 civarı. Bir Megane II dibime yanaşmış resmen öpecek tamponu. Hafif frene dokunmam ile bu panik yapıp sağa refüje doğru gitti birden. Artık çarptımı bilemem inşallah çarpmıştırda aklı başına gelmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Geçen yıl iki kez farklı zaman ve yerlerde takip mesafesi ve dibe kadar girme ile ilgili bir şey yaptım.

2010 yılı Temmuz ayı. Hafta içi bir gün. Ankara asfaltından gelip Uzunçayırdan Kadıköy yönüne girdim. 110-120 arası gidiyor yol ve sol şeritteyim. Önümde araba var, onun önünde de araba var. Takip mesafem yeterli. Yeşil bir Land Rover dibimde. Sellektör yapıyor. Vermedim yol. Sanki önüm boş da ben işgal ediyorum şeridi. Bir iki kez daha yaptı sellektör ve aynadan el işareti yaptım önümü gösterip ve bu git diye işaret ediyor ve dibimde. Baktım sağ taraf boşalmış. Kadıköy çıkışına yaklaşıyorum ve bir frene dokunmam ile baktım bu önce sola kaçtı, ben sağa girip basıp gittim Kadıköy çıkışından.

2010 yılı EKim ayı ve köprüde sis var. Yerler kaygan cumartesi sabahı 7 civarı. Bir Megane II dibime yanaşmış resmen öpecek tamponu. Hafif frene dokunmam ile bu panik yapıp sağa refüje doğru gitti birden. Artık çarptımı bilemem inşallah çarpmıştırda aklı başına gelmiştir.

Zaten en çok sinir bozan bu tipler. Yoğun trafikte, hele İstanbul trafiğinde, sağ, sol tüm şeritler dolu, önünde bir ton araba varken gelip de dibine girmenin, manyak gibi sellektör yapmanın, ya da sağdan gelip araya girerek takip mesafesinin içine etmenin sebebi öküzlük değil de nedir?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.