Şimdi Ara

Bahçeye konteyner ev yaptım SS li. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
7
Favori
11.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: braveheart92

Foseptik çukuru açılıyor oraya bağlanıyor.

Çok açıklayıcı oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam baya ıssız bir yere benziyor mutlaka evde bulundurduğunuz ateşli silah vardır (Kurusıkı tabanca hariçBahçeye konteyner ev yaptım SS li. ) dimi? Bahçeye konteyner ev yaptım SS li. 

• Hayırlı olsun, sağlıcakla oturun inşallah.

İlk sayfalarda bir arkadaş video atmıştı. Tayfun DEMİR'in videosu. O adamın videolarından izlediğim kadarıyla belediyeler konteynır eve müsade etmiyorlar. Aldığınız yer tarla ise zaten hiç yapamazsınız. Tarım ve Orman Bakanlığı'nda çalışıyorum. Geçen Haziran'da bir yazı geldi. Daha önceden bir görüş bildirilmiş. Konteynır evler kullanılabilir diye ancak bu gelen son yazıda önceki görüşün iptali ve yazı tarihinden itibaren bu tarz yapılara müsade edilmemesi yazıyordu. Belediye belki idare ediyordur ama normalde sabit yapılar bazı şartlara göre yasak. Videoda anlatıyor olması lazım detayları. Eğer bir şikayet olursa ya da bir tespit yaptığınız evi yıkabilirler bilginiz olsun. O konteynır satan ve halkı kandırarak kazıklayan şerefsizler konteynır evi yıkmazlar yasal diye milleti kandırıp satış yapıyorlar. En sorunsuz ev şekli treyler üstüne bindirilmiş yapılar. Yani tekerlekli olanları. Onu yaptırıp muayeneden geçiyorsun sonra istediğin yere onu kondurabilirsin. Altında sabit yapı olmayacak, kendi de sabit olmayacak falan tabi bu imar olmayan yer için.

Twitter'da 2 haftada bir hobi evi sahipleri sürekli gündem yaratmaya çalışıyor. Kaçak izinsiz yapılara imar affı gelsin istiyorlar. Sizin ev de biraz o durumda ama sizde bir yüzsüzlük belirtisi görmediğim için tavır göstermedim ama bahsettiklerim tipte insanlara uyuz oluyorum. İmarsız yere yap evi sonra burası benim evim, organik yetiştiriyorum diyorlar. Bazılar da yazmış torunlarım doğa ile iç içe evimizi yıkmayın imar barışı istiyoruz falan

Neyse sinirlenmicem. Onlardan çok bence göz yumanlar cezalarını çekmeli ama oy kaygısından dokunmuyorlar sonra aklı başında biri gelince yıkıyor evleri olan millete oluyor...

• quote:

Çok iyi oluyor sakin sakin. Birde kum torbası barfiks demiri taktiracam dart felan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8FB5351A6 -- 26 Haziran 2021; 0:50:16 >

• Hocam sizde insanlarla konuşma isteği yok tam size göre yer

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • İmarsız yere konteynır bile yasal değil. Tabi köyde ise kimse takmıyor. Lakin m2 si 25 liraya tarla ancak ücra köylerde olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam. Önceden tabancam vardı sattım. Gerekte yok. Ama çok lazım olursa tekrar alırım.

• Ben sero B kullanıcısına yanıt
    Hocam burda merkez olsa bile takmıyorlar.

• Hayırlı olsun güzel günlerde oturursunuz umarım. Biz de İstanbul'dan kaçacaktık, böyle bir planımız vardı ama Kanada'ya taşındık, erteledik. Olurda dönersek kesinlikle şehirden uzak ufak bir ev yaptırıp oraya yerleşiriz.

Ceza yersiniz diyen arkadaşlara istinaden imarlı arsa ise %40, imar yok ise alanın %5 ine kadar belirli koşullarda beton dökebilirsiniz sorun çıkmaz, yasaldır. Fazlası var ise bugün çok sallamazlar ama popüler bir yer olursa baş ağrıtabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: hynque

Hocam sizde insanlarla konuşma isteği yok tam size göre yer

Ben bu halimden şikayetçiyim yalnız HocamBahçeye konteyner ev yaptım SS li. 

ama kendimi düzeltemiyorumda aynı zamandaBahçeye konteyner ev yaptım SS li. 

• quote:

Orijinalden alıntı: Morgoth Draqe

Yorumlara baktım da çok fazla iyi cesaret, yapamazdım gibi şeyler var. Arkadaşlar kırsal sandığınız gibi değil. Sandığınız gibi etraftan dev hamam böcekleri, örümcekler, yılanlar çıkmıyor. Belki dev kelebek ve arı görürsünüz. Arada yaz aylarında geceleri kurbağalar çıkar. O kadar. Domuz da iner de yaklaşmaz yani eskiden kurt gelirdi onlar da kalmadı zaten. Tilki görürsünüz en baba.

Laf arasında tilki gördüğünüzde ne kadar tatlıymış diyip yaklaşmayın  (konu sahibine değil genel anlamda bilmeyenler için yazdım)

Tilkilerin hastasıyım hocam direk saldırırmı hainler?

Benim köpeğimde çok tilkiye benziyor belki anlaşabiliriz..

Bir iki güzel yiyecek veriyim oturup sohbet ederiz sevdirirler kendilerini diye düşünmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 26 Haziran 2021; 13:6:37 >

• syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. İnşallah sizde planlarınızı gerçekleştirirsiniz. (Kanadaya gitmek çoğu gencin hayali bu arada 😀)

Popüler bir yer değil hocam. Normal küçük bir Anadolu köyü.

• 🤣🤣🤣 direk spor salonu mu yapsaydik acaba. Beton yerinede boks ringi olurdu.

• Hayırlı olsun güle güle oturun. Bizde imar barışı için yaylaya yaptırmıştık bu da bizim ufaklık (15.000₺)
    Bahçeye konteyner ev yaptım SS li. ü

• FR13NDSLX kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Sizinkide güzel gözüküyor. Sizde güle güle Tarlada yaylada bir göz oda olması bile çok önemli.

• quote:

🤣🤣🤣 direk spor salonu mu yapsaydik acaba. Beton yerinede boks ringi olurdu.

Kafes dövüşü yapılır hocam. Cenk Hoca vs Balık Adam :D

• Balık adam her türlü yer. Karşı rakip maça çıkmaz bahane bulup.

• Prefabrik ev düşünenler çok dikkatli olsun. Son zamanlarda prefabrik ev konusunda çok dolandırıcı türedi. Evin yarı parasını alıp kaçıyorlar. Eski firmaları tercih edin ve "mal bir tarafa para bir tarafa" geleneğini kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 27 Haziran 2021; 14:4:46 >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yazık ki ülkemizde hemen hemen her sektörde dolandırıcılık yaşanıyor. En uyanık diyebileceğimiz insanlar bile bazen kandırılabiliyor.

• Hangi şehirdesiniz hocam? Toprak çok ucuz geldi de.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.