Şimdi Ara

Bahçeye konteyner ev yaptım SS li. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
7
Favori
11.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Baya güzel olmuş hocam sağlıkla huzurla oturun, var bizimde bi hayalimiz

• elmariacci kullanıcısına yanıt
    Valla hocam kuraklık kıtlık oldumu nolacak su aşağılara giderse
  • zerenerhan Z kullanıcısına yanıt

Kuraklık kıtlık olursa halimiz duman. Benim bahçemde de kuyu var su bu yil biraz azaldi. Allah in izniyle yağışlar sonbaharda artar.

• elmariacci kullanıcısına yanıt
    Allah bugünlerimizi aratmasın ins hocam
  • Söz verdiğim gibi güncel bir kaç resim ekleyeyim. Evin arkası ve etrafı fındık bahçesi.

Bahçeye konteyner ev yaptım SS li.

• Tebrik ederim harika olmuş bir sakıncası yoksa nerede yaptırdınız nere burası yani arsa fiyatı iyiymiş
  • Merhaba. Bu seçenekleri de göz önünde bulundurmanızı naçizane tavsiye ederim arkadaşlar. Sağlıkla kalınız.

• Kaç para tuttu?
  • mtbz16 M kullanıcısına yanıt
    Ivırı zıvırı 100 bin i geçti. Artık bu sene geçti seneye süs havuzu felanda düşünüyorum küçük bir alana.
  • 3-5 sene sonra burayı iyi ki yaptırmışım diyeceksin. Eğer imkanın varsa yer altında bir kiler yaptır derim. Konserve falan depolamak için.

• Selamlar hocam. Son durum nedir? Herşey umduğunuz gibi gidiyordur umarım.
  • fatihkm kullanıcısına yanıt
    Hocam yaz geldi yeni yeni iş yapmaya tekrar başlıyacam. Yukarıda yazdım mi bilmiyorum ama 1 tonluk tank aldık çatının üstüne koyduk ek olarak. Tek istediğim gibi gitmeyen yer barbekü hava çekmiyor. Et yaparken duman çok oluyor. Onun için dışarda yapıyorum mangalı. O da düzelirse iyi olur. Birde soba da ek yaptım yanına.

Çapa yapıldı yakında ektik mı tamamdır bu seneki mahsul de 😁😁

Birde geçen sene herkese salatalık felan dağıttım çok beğendiler. bu sene çok sipariş geldi ama parayla vermicem kimseye. Bahçenin zekatı olarak dagiticam yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Hocam yaz geldi yeni yeni iş yapmaya tekrar başlıyacam. Yukarıda yazdım mi bilmiyorum ama 1 tonluk tank aldık çatının üstüne koyduk ek olarak. Tek istediğim gibi gitmeyen yer barbekü hava çekmiyor. Et yaparken duman çok oluyor. Onun için dışarda yapıyorum mangalı. O da düzelirse iyi olur. Birde soba da ek yaptım yanına.

Çapa yapıldı yakında ektik mı tamamdır bu seneki mahsul de 😁😁

Birde geçen sene herkese salatalık felan dağıttım çok beğendiler. bu sene çok sipariş geldi ama parayla vermicem kimseye. Bahçenin zekatı olarak dagiticam yine.
    Süper hocam. Umarım bu sene çok daha iyi keyfini sürersiniz. 😁 Konteynır olarak keşke dediğiniz konu var mı? Sıfırdan yapmayı düşünüyorum, tavsiye veya bulunacağınız bir öneri? 150m2 bir arsaya 2 tane ufak koyup önünde ufak bir oturma barbekü alanı bırakmayı düşünüyorum bende, Tekirdağ tarafına.

Hocam inşallah yaparsiniz kafa dağıtmak için çok iyi. Ama doğruyu söylemek gerekirse benim için konteynerden çok önündeki yer önemli. Yazın konteynerin dışında duruyoruz. Kış da hiç kalmadım. Yani tek konteyner yeter. Ama yanına küçük kömürlük gibi malzeme koymak için bir yer yaparsan iyi olur. Ben sandalye semaver dahil oraya koyuyorum mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braveheart92

Hocam inşallah yaparsiniz kafa dağıtmak için çok iyi. Ama doğruyu söylemek gerekirse benim için konteynerden çok önündeki yer önemli. Yazın konteynerin dışında duruyoruz. Kış da hiç kalmadım. Yani tek konteyner yeter. Ama yanına küçük kömürlük gibi malzeme koymak için bir yer yaparsan iyi olur. Ben sandalye semaver dahil oraya koyuyorum mesela.
    Hocam bende yazın kalmalık yer yapmak istiyorum. Tek konteynır yetmez. Ben, eşim ve kızım var birde annem babam kardeşim. Ya 2 ayrı konteynır (27x2) , ya da tek prefabrik 50 m2 falana yeter bütçe. Hangisi daha mantıklı onu bilemedim.
    Gece kalmak istiyorsan elektrik sorununu halletmen gerek. Ben şuan güneş enerjisi yaptırmak üzereyim. En azından 2-3 lamba yakmaya ve telefonları şarj eder.

2 aile olduğu için 2 konteyner yap en azından daha rahat hareket edersiniz. Hem eşin hem ailen rahat olurlar.

Ek olarak camlara kesinlikle sineklik yaptır. Kapıda sürekli açık olmasın sinek çok girip çıkar yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheart92 -- 3 Mayıs 2022; 18:22:17 >
  • braveheart92 kullanıcısına yanıt
    Sert fırtına gelirse çatı uçabilir belki
  • Ulpro kullanıcısına yanıt
    Bu kış sorun olmadı. Rakım olarak biraz düşük çok sorun olacağını düşünmüyorum.
  • Emeğinize sağlık hocam,bence gayet güzel olmuş.Kendinize yaz sezonu gelmeden serin olacak bir bölge de ayarlayın,açık renk boya ile

• Silenforce kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. İlerde belki boyama olabilir hocam inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.