Şimdi Ara

bağsur olan. ameliyatını olan? hangi bölüm bakar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
42.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bende bağsur hastalığı var ne yapmam gerekiyor hastaneye gitmeye utanıyorum gitsem hangi bölüm bakıyor ameliyatı zormu biraz bilgilendirirseniz sevinirim. ssk ameliyatı karşılıyormu?

teşekkürler kolay gelsin

• genel cerrahi ilgilenir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

genel cerrahi ilgilenir

evet genel cerrahi bakıyor.Ameliyatı o kadar zor değil 45 dak. sürüyor.Ama bağsurun yani(Hemoreid) in türün de bağlı Yani iç te veya dışta(meme şeklinde) olmasına.Dıştakiler daha basit alınıyor fakat içte çatlak varsa bu biraz ağrı yapabiliyor.Ağrının tam olarak geçmesi 3-4 haftayı buluyor.Tabii düzenli bir şekilde istirahat yaparsanız.

Geçmiş olsun...
  • quote:

genel cerrahi ilgilenir

Teşekkürler üroloji de bakıyormu acaba yoksa sadce genel cerrahimi.
  • ya bilirim bende biraz olmuştu ama altıma yastık koyup ağrılar içinde medal of honorı bitirmiştim
  • quote:

Orjinalden alıntı: P.R.O.O.F

quote:

genel cerrahi ilgilenir

evet genel cerrahi bakıyor.Ameliyatı o kadar zor değil 45 dak. sürüyor.Ama bağsurun yani(Hemoreid) in türün de bağlı Yani iç te veya dışta(meme şeklinde) olmasına.Dıştakiler daha basit alınıyor fakat içte çatlak varsa bu biraz ağrı yapabiliyor.Ağrının tam olarak geçmesi 3-4 haftayı buluyor.Tabii düzenli bir şekilde istirahat yaparsanız.

Geçmiş olsun...

dıştta(meme şeklinde). 2 hafta sonra final sınavlarım başlıyacak 2 hafta içinde iyileşmezmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dicey_celo

quote:

genel cerrahi ilgilenir

Teşekkürler üroloji de bakıyormu acaba yoksa sadce genel cerrahimi.

Valla ürolojiyi bilmiyorum ama ameliyat,kontrol ve muayne işini cenel cerrahi yapıyor...
  • genel cerrahi ilgilenir. orada senin gibi bir dünya insanı görünce ve doktorların da sabah akşam bununla ilgilendiğini görünce utanmanın manasız olduğunu anlarsın. bu tür şeyleri bekletmeyin gitgide kötüleşir. sonra çok geç olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dicey_celo

quote:

Orjinalden alıntı: P.R.O.O.F

quote:

genel cerrahi ilgilenir

Geçmiş olsun...

dıştta(meme şeklinde). 2 hafta sonra final sınavlarım başlıyacak 2 hafta içinde iyileşmezmi?

doktorada sorarsın ama 2 hafta sonra en azından ayaklanıp finallere gidebilirsin.Tabii bu bide biraz nazlı ve kıl olmaya bakar.

Yani biraz pinpirikliysen 1 ayda kalkamassın yataktan

şaka bi yana bence o 2 hafta ii bir şekilde dinlenirsen sınavlara girebilirsin ama sen yine de doktora durumunu anlat olmassa sınavlardan sonra olursun miss gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: armra

genel cerrahi ilgilenir. orada senin gibi bir dünya insanı görünce ve doktorların da sabah akşam bununla ilgilendiğini görünce utanmanın manasız olduğunu anlarsın. bu tür şeyleri bekletmeyin gitgide kötüleşir. sonra çok geç olabilir.

evt evt komple kasayı kaybedebilirsin..

geçmiş olsun..
  • quote:

genel cerrahi ilgilenir. orada senin gibi bir dünya insanı görünce ve doktorların da sabah akşam bununla ilgilendiğini görünce utanmanın manasız olduğunu anlarsın. bu tür şeyleri bekletmeyin gitgide kötüleşir. sonra çok geç olabilir.

valla elden bişe gelmiyor utana sıkıla gitcem mecburen ilerlemesinden korkuyorum nette biraz araştırdım ilerleyenlerin ne halde olduğunu gördüm korktum valla bir şekilde bere falan takıp kafama çorap geçirip gitcez mecburen.
  • Ya Ama Bişey Demeden Geçemicem. Bağsur Muaynesi Biraz Garip Oluyo. İndir Bakem Sonra Oynuo Falan. Oh Doktor Biz O Kadar Karıştırmıyoz Napıosun Arkadaşım Anlatıyordu.
  • utanılacak bir şey yok. hastalık bu doktorlardan utanmayın arkadaşlar. onların işi bu.
  • Gastroloji bölümü ilgilenir bu hastalıkla.
  • quote:

utanılacak bir şey yok. hastalık bu doktorlardan utanmayın arkadaşlar. onların işi bu.

dostum çok teşekkürler gerçekten olaya bir psikolog gibi bir doktor gibi verdiğin cevaplar beni gerçekten gaza getirdi gitmeyi düşünüyorum
    sonra tom un dediği gibi kasadan oluruz mazallah.
  • tedavi sürecinde fizyolojiyi düzelten, sosyolojiyi kara zindanlara atan, psikolojiyi lekeleyen lanet deformasyon.
    eşeklik eder, denizi seyredip düşünürken hiç tartmaz, avni gibi üniversite hastanesine gidersiniz balonu patlattırmak için. koridorda, bahçede sigara içer muayenenizi beklerken; şeker gibi bal gibi pratisyenlerle göz göze gelir, kesişirsiniz. "annem benim, senin uzmanlığında hastan olayım bebişim" dersiniz içinizden. sonra içeri girersiniz, muayeneye çıkarsınız. doktor dizleriniz ve dirsekleriniz üzerinde köpek yavrusu gibi durmanızı emreder. pati vermenize gerek yoktur. sonra zaten yeterince kötü ve bundan sonra polat almedar olmanızı engelleyecek* muayeneye başlar. soğuk terler dökülür. aniden:
    (çıkırrrtttttt)*

dt: hah gelin kızlar. çok iyi bir vaka var.
    kc: (nanıskiym) *kıpraşılır, doğrulmaya çalışılır. panik!*
    dt: yatın lütfen, hareket etmeyin.. bakın şimdi.. anüs ağzı sol çıkışındaki arterya laterna ameno bik bik hede hödö*
    kızlar: hmm peki hocam dabit deus his quoque finemdeki bu deformasyon nereye kadar?
    kc: (ağlamıycam lan ağlamıycam! 5-6 tane fettan, pıtırcığımı zürafa seyreder gibi seyrediyor diye ağlamıycam!)
    dt: ama canım ettribötteki fitigi fonglarında egosmus şipidis yok mu?
    kc: (yeter be yeter!) ....ühüü.......fırk....ühü
    kızlar: tabi hocam doğru
    kc: ühüüüüü....fırkfırk....ühüüüü
    dt: işte bu nedenle çikano klusufile...ne oldu beyfendi acıyor mu?
    kc: ühüüüüüühüüüüü...(yüreğim acıyor yüreğim! hadi onu da parmakla lan allahsız!)
    dt: hmmm. peki böyle?
    kc: ühühühüüüüüüüüüühühühüüüüüüüü!!....(öyle en güzeli oldu efendi! en muhteşemi oldu! iyicene ittir paşam!!!) ühühühüüüüüüüüüüühühüü!...
    dt: evet kızlar görüyorsunuz ki internal deformasyon daha fazla. not alın..siz de kalkabilirsiniz..geçmiş olsun..
    kc: temam.... ühüü.....
    *kalkılır, toplanır. kafa kaldırılmaz, kızların yüzüne bile bakılamaz. kaç kişi oldukları bile bilinemez. bilinmesindir.*

kapıdan koşarak ve bakışlar yerde kaçma nanosaniyeleri içinde, sanki tanıdık bir kadife ses gelir:
    - geçmiş olsun!!!

ve ardından küçük kahkahalar*...
    dönülür. uzmanlığına kurban olacağım bebişimin uzmanlığı çözülür, o gaddar gözlerinin içine bakarken.
    film kararır...

(bkz: gözyaşlarımızı bitti mi sandın)

ühühüüüüü ühühüüü....

özele git derim :)

• Çok trajikomik olmuş yau, gülsem mi ağlasam mı şaşırdım... Senin başına geldiyse söyle ağlayayım bari
  • utanman manasız.eninde sonunda gitmen gerekecek zaten.sağlık şakaya gelmez.
  • biran önce git..benim bi dr ark vardı genel cerrahide orası bakıyo..utanmana gerek yok..çok geçmiş olsun
  • Genel Cerrahi Bölümü bakar. Bende de olmuştu bi ara ve doktora gittim. İçerde iki doktor vardı biri hatundu. Ben hatunun çıkmasını istedim diye doktordan o biçim fırça yedim. Sonuç evire çevire baktı ikisi de
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.