Şimdi Ara

Bağlı ses aygıtı yok hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar hometech 14b model bi bilgisayar var. Cocuklarda Eba vb icin kullanimdaydi. Bi anda ses simgesinin uzerinde kırmızı carpi isareti cikti. Bagli ses aygiti yok yaziyor.
    Ses aygitlarina baktim haporlorler artik gorunmiyor. Acaba bu sorun bilgisayrin ses kartindan mi kaynaklaniyor. Daha once bu sorunu yasayan var mi?
    Surucu de mi sorun var acaba? Internetten bir suru video izledim. Intel ses surucusu ve Realtek indirmistim yine olmadi. Ama modele gore ozel bi surucu var mi? Yardimci olabilecek var mi?

Bilgisayara suan usb ses karti takili onu takinca uzerindeki jack girisiyle kulaklik kullanilabiliyor.

• potti34 P kullanıcısına yanıt

cevabınız için teşekkür ederim. ilgili sürücüyü yükledim. aygıt yöneticisinden elle seçip güncelleme yaptım. ancak malesef son aşamada kod 10 bu aygıt başlatılamıyor hatası geliyor. ses simgesinin üzerinde ise YÜKLÜ SES ÇIKIŞ AYGITI YOK yazıyor. şuan bilgisayarın kendi hoparlörleri ve kulaklık çıkışı aktif değil. usb ses kartını takınca onun uzerindeki çıkış aktif olarak kullanılabiliyor. fotoğraf ekliyorum. herhangi bir fikriniz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim

https://www.hizliresim.com/pc8ItX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus00541 -- 25 Ocak 2021; 20:56:29 >

• yunus00541 Y kullanıcısına yanıt
  • Benimde HP Notebook 15-bs045nt bilgisayarımda aynı sorun var. Ne yaptıysam olmadı. Hangi driver ı yüklediysem, hangi videoyu izlediysem, hangi forumu okuduysam fayda etmedi :( Yardım edebilecek birisi varsa çok sevinirim bende..

• MrC61 kullanıcısına yanıt

hangi ses chipsetini kullanıyorsa onu yükle

REALTEK

Tüm sürümlerini dedim hocam maalesef olmuyor. Başka bir çözümünüz varsa denemeye hazırım.. iki gündür gece gündüz bu sorunu çözmeye çalışıyorum. Hatta usb ses kartı siparişi bile verdim. En kötü onu deneyeceğim ve durumu paylaşırım..

daha önce çalıştığı zamana sistemi geri yükleyin.

burdan aygıtı elle yükle olacaktır

Microsoft Update Kataloğu

Elle nasıl yükleyeceğim hocam, kusura bakma çok basittir belki ama aygıt yöneticisinden kendim driverları seçerek yaptım olmadı. O gönderdiğin katalogtan Tempo driver update for IDT High Definition Audio CODEC 'i seçiyorum ama elle yükle de sanki inf dosyayı istiyor disketi var deyince. Farklı bir yerden mi yapmam lazım acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrC61 -- 26 Ocak 2021; 15:6:39 >

geri yükleme açık olmadığı için onu da yapamıyorum :(

indirdiğin cab uzantısını sağ tuş klasöre çıkart den winrarla... sonra aygıt yöneticisinden o klasörü göster.... yada klasörün içine girip sağ tuş yükle de ... kur bilgilerini sağ tuş yükleden yükleyebilirsin .. hepsi inf dosyası

Detaylı anlatım için teşekkürler hocam ama maalesef gene olmadı :( Elle manuel de yükledim, sonrasında donanım ekle den disketi var deyip denedim onunda sonunda aşağıdaki

hatayı veriyor..

• Hoparlör bozulmuş olabilir bende de aynı sorun var dı mümkünse başka bir hoparlör ile deneyin
  • Birde windows kaç ona göre birşey atacağım
  • Realtek I2S Audio Codec

Intel SST Audio Device (WDM)

Bunları yükeleyerek deneyebilirsiniz

Oda olmadı hocam. Bende bilgisayarımı yenile seçeneği çıkmıyor..

• Bağlı ses aygıtı yok hatası

ek2

• ahmetselim34 A kullanıcısına yanıt

Windows 10 hocam, laptopun dahili hoparlörü başkada harici hoparlörüm yok maalesef. Şimdi linux usb den deneyeceğim ordan ses alırsam yazılımsal sıkıntı demek ki. Oradan da ses gelmezse donanımsal demek ki diyeceğim artık..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.