Şimdi Ara

Bağımsız Oyunlar Topluluğu Ve Tavsiyeleri [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
808
Cevap
99
Favori
39.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ona çok dikkatli bakmamıştım hocam :) Türü neymiş, puanlar ve inceleme basılmış bakayım. Morta 60 olmuş, bu fiyata kesinlikle değer.

7th Sector'e şimdi baktım da hiç fena durmuyor. Steam yorumları iyi, uğraştırıcı bir Puzzle olarak geçiyor. 50 civarına düşerse denenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 5 Şubat 2020; 15:20:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sine-FİL

Ona çok dikkatli bakmamıştım hocam :) Türü neymiş, puanlar ve inceleme basılmış bakayım. Morta 60 olmuş, bu fiyata kesinlikle değer.

7th Sector'e şimdi baktım da hiç fena durmuyor. Steam yorumları iyi, uğraştırıcı bir Puzzle olarak geçiyor. 50 civarına düşerse denenebilir.
    Morta tam sevdiğim havada hem rpg hem pixel art daha ne olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lastwarriors kullanıcısına yanıt
    Ayrıca Türkçe olması da pastanın çileği. ;) Morta'yı 2019 yılında en sevdiğim 5 indie arasına alırım. Diğerleri de Gris, Sayonara Wildhearts, Katana Zero ve Blasmepheus.

• Konu bence büyük bir eksiği kapatıyor. Sürekli yüksek bütçeli oyunlar konuşuluyor, alınıp satılıyor sadece. Ben de naçizane bir katkı sunmak isterim.
    - 140 (Platformer tarzı, basit renkler ve şekillerle ama müziğin ritmine göre değişen bir dünyada geçen bence güzel vakit geçirmelik bir oyun)
    - Darq (Platformer/puzzle tarzı, bulmacaları çok zor olmayan ama atmosferi ve mekaniği hoş bir oyun)
    - Geometry Wars 3 (Mekaniği çok hoş, neon renkler ve aksiyon dolu bir oyun)
    - Ink (Platformer tarzı, karanlık akrana boya sıçratarak nesneleri ortaya çıkardığımız ve engelleri aşmaya çalıştığımız keyifli oynanışa sahip bir oyun)

Bu arada arkadaşlar listede var ve bahsedilmiş de ama ben de önermek isterim, GRIS'i bence kesinlikle deneyimlemelisiniz. Sanatçı Conrad Roset'in çizimleri, Berlinist grubunun müzikleri ve çok derin hikayesiyle bence oyun oynamanın aslında hikaye anlatıcılığı olduğunu ve iyi bir hikaye anlatmak için devasa bütçelere ve 3 boyutlu gerçekçi grafiklere ihtiyaç olmadığını hatırlatan bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scott Storch -- 6 Şubat 2020; 13:24:26 >

• quote:

Ayrıca Türkçe olması da pastanın çileği. ;) Morta'yı 2019 yılında en sevdiğim 5 indie arasına alırım. Diğerleri de Gris, Sayonara Wildhearts, Katana Zero ve Blasmepheus.
    Aldım dün çok beğendim

• Çoğunluğu hüsran oluyor indie'lerin. Ama beni mutlu eden, naçizane tavsiye edebileceğim bir kaç tanesi var; Küçük ve keyifli oyun arayanlar deneyebilir;

1. Binding of isaac; 100 küsür saat oynanış sürem var. Kendine inanılmaz bağlıyor. Aslında basit bir rogue like, ama random oynanışı, haritaların sürekli rastgele generate olması, item zenginliği, sarkastik yapısı, dini göndermeleri ve grafiklerinin tatlı görüntüsünün altında yatan gore yapısı beni kendine çok bağladı.tam bir klasik.

2. Blasphemouse. Bunu çok bekledim. Ve kendinden de çok şey bekledim. Belki kendi kendime yarattığım hype beni hüsrana uğrattı. Ama yine de iyi bir platformer. Bi süre sonra çok sığlaşıyor. Oyun potansiyelinin 10'da 1'ini ancak vermiş bana kalırsa. Ama yine de iyi bir platformer.

3.Firewatch, Tamamen hikayeye odaklanmış oyun daha önce oynamamıştım açıkçası. Yani şöyle. Aslen firewatch interaktif bir film gibi. Ama öyle güzel ve şık bir oyun ki. Gerçekten kendine bağlıyor. Ben bu kadar sevebileceğimi asla düşünmemiştim. kaptırıp gidiyorsunuz o telsize kendinizi.

4.Inside, indie gibi çoğunluluğu çöp yığını bir topluluğun içine inside'ı koymak aslında biraz anlamsız. Inside benim için top 5'te dir. Yeri apayrı. Hakkında çok bir şey söylemek istemiyorum. Oynamadıysanız mutlaka ama mutlaka edinin, kaçırmayın.

5. Valfaris, wooohooo :) dijital orgazm :D

6. Steamworld dig 2. Bakın bu çok keyifli. Başından uzun süre kalkamadım. Resmen akıyor. Hikayesi çok bir şey vaadetmiyor ama yine item zenginliği, gittikçe gelişmeniz, maden stack'ini hissetmeniz vb. Güzel güzel. Oynanışı da ayrıca çok keyifliydi. Deneyin derim.

7.Dead cells. dijital çekirdeğim bu da. Uyuşturucu resmen. Oynanış süresine baksam yine bir 100 küsür saat vardır. Bazen bir download beklerken falan bitiriyorum. İtem zenginliği çok. Oynanış inanılmaz hızlı ve keyifli. Ama içerik olarak ne yazık ki o kadar zengin değil ve o kadar uzun değil. Yine random map, random item zenginliği var ama biraz hikaye ve daha uzun bir ilerleyiş bekliyor insan. Platform öğeleri zayıf. Ve oyunun tamamı kendini ciddiye almama üzerine kurulu. Bu kadar sulu bir oyun da yapılmaz ki. Herşey komik olmak zorunda değil.

deneyipte memnun kaldığım indie'ler bunlar. Hiçbirini oynamasanız bile inside ı görmelisiniz. Bilimkurgu yaptığını zanneden (ööhöö kojima ööhhööö) koca isimleri bile tek başına ezer geçer. Böyle bir şey görmedim lan. Bak yine tüyler diken diken....

• lastwarriors Oyunda ilerledikçe karakterler birbirlerinden ekstra güç de alacaklar.

Scott Storch teşekkürler hocam sizin oyunları da ekleyeceğim. :)

Not: Scott Storch hocam Gris'i sevdiyseniz eğer Gorogoa isimli oyunu mutlaka ama mutlaka deneyin. Bana Gris Gorogoa'dan fazlasıyla etkilenmiş gibi geldi. Çok özgün bir oyundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 7 Şubat 2020; 6:32:49 >
  • En kısa zamanda oynayacağım hocam o zaman teşekkürler 👍🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ps Store indirimlerinden ufak bir liste yaptım.

Mark Of The Ninja Remastered (Stealth, Side Scroll)
    Bloodstained Ritual Of The Night(Metroidvania, Castlevania)
    Oxenfree
    Valiant Hearts: The Great War (Kesinlikle bir şans verin)
    198X
    Crossing Souls(İzometrik)
    Broforce(90 lar Hollywood filmleri karakterlerini tiye alan geyik bir oyun)

• Bu ara bu oyuna fena sardım biri sürü etabı var coopta oynanabiliyor eğlencelik tam

O zaman indirimlerden Broforce almalısınız. :)

• quote:

O zaman indirimlerden Broforce almalısınız. :)
    Merchanry kingse benzettim

Evet çok benzerler, Broforce'da Hollywood film aktörlerini geyik bir şekilde kullanıyoruz. Oynanış da çok iyidir. İndirime girmiş.

• başarılı bir başlık olmuş eline sağlık. Gözümüz hep yükseklerde ama hikaye olarak çok güzel işler var buralarda anladığım kadarıyla.
  • This War of Mine ve subnautica tavsiye edebilirim bunların arasında oynadığım 2 oyun.

her iki oyunda türkçe ve hayatta kalma oyunu.

subnautica uzay-korku ögelerine sahip bir oyun. Ben çok beğendim ve 100 üzerinde oynanış videolarından yardım alarak bir oynanış süresine ulaştım ama sonu yok oyunun. Hikaye kısaca uzayda bir gezegene yollanan uzay gemisinin parçalanmasından sonra hayatta kalma ve dünyaya dönme çabası. Görselleri ve bulmacaları güzel bir oyun büyük sayılabilecek bir haritası var. Zaten çok önceden pc için olan ama sonradan güncellenmiş bir oyunmuş bende aldıktan sonra öğrendim.

This war of mine ı plus vermişti çoğu kişi biliyordur zaten sanırım ama savaş döneminde hayatta kalma mücadelesi verilen ve belli bir süre sonra sona eren bir oyun. Görselleri klasik indie seviyesinde ama içerisindeki karakter geçmişleri sarmıştı beni.

• jagatai J kullanıcısına yanıt
    Öyle gizli hazineler var ki çoğu zaman AAA oyunlardan daha iyi oluyor. Örnek vermek gerekirse, Dead Cells yahut İnside gibi oyunlar.

Subnautica mükemmel bir oyundur. Uzun süre oynanacak parasının karşılığını her kuruşunu vericek bir Survival'dır. Türkçe olması da cabası.

This War Of Mine yapımcılarının yeni oyunu Frostpunk'ı da deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sine-FİL -- 11 Şubat 2020; 15:8:36 >
  • Çocuklar için tavsiye edeceinız oyun var mı? İki kızım var pek oyun bulamıyoruz tearaway var sadece

• ilgileneyim hatta uzun süredir oynamadım this war of mine a tekrar bir göz atayım. Kafa dağıtırım.
  • bigbooss kullanıcısına yanıt
    Rayman Legends, Gang Beats, Guacamelee 1 ve 2 olabilir.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.