Şimdi Ara

Bad sector ve düzeltme yöntemleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
80
Favori
358.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hddat2 programını nasıl kullanıyoruz arkadaslar?

Netbook um var, harici DVD rom taktım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: is_mailbyte

biri badsector mü dedi 2 gündür niye kitleniyor diyorum buldum

Bad sector ve düzeltme yöntemleri

harddiskle top mu oynadın bu ne hal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurbe_844 -- 9 Mayıs 2012; 18:44:10 >

• Donanım işine çok yeniyim pek anlamam ama şöyle birşey oldu bende de, elektrikler 2kere gidip geldiği sırada olduğunu düşündüğüm bad sectorler meydana geldi HDD'de film izlerken bir anda windows harddisk hatası aldım. Genel anlamda postlar baktığımda fiziksel bir -düşürme- meydana gelmediğinden bu hdd kurtarılabilir mi? Cünkü çok eski bir hdd değil.

• 3.yöntem kesin bir yöntemmidir? Şu an diski taratıyorum 640 gb lık diskin yarısında sorun çıksa ve 3.yöntemde olduğu gibi 2 ye bölüp o bölümü atsam sorun çözülür mü ?
  • kısmen .. hdd yı kullanırsınız ama o bozuk sektorler bır gun yıne sağlam yerlerede bulaşacakdır..

arkadaşlar bad sector dedikleri okuyucu kafanın dıskın içinde yazılımların bulundugu yuzeye zarar vermesı yada kafanın dırek bozuk olması kararsız çalışması demek ..yani fiziksel bır bozukluk arıza v.s...

siz bozuk yerı ıptal etsenızde atıyorum okuyucu kafa zaten arızalı olacagından zamanla saglam kısmıda bozacakdır... bundan kurtuluş yok .. sadece geciktirirsiniz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 10 Haziran 2012; 1:25:29 >
  • maxblast candır.. maxblast yaılımı ile çok hdd kurtardım.. ama hepsinde işe yaramıyor tabi..

darbe sonucu hdd içerisindeki okuma gözü aşağıya sarkıp diski çizdiyse buna yazılım fayda etmez.
  • Güzel bir konu ama HDD'lerin bu mekanik problemleri cidden sıkıntılı bir süreç yaşatıyor insana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurbe_844

quote:

Orijinalden alıntı: is_mailbyte

biri badsector mü dedi 2 gündür niye kitleniyor diyorum buldum

harddiskle top mu oynadın bu ne hal

• hdat2 nin nasıl kullanılacağını anltacak gönüülü varmı ? :)
    iso imajını cdye yazdım boot ettim 1-2 tarama yaptım ama sandığımdan kısa sürüyor taraması...
    tam tarama için şuna şuna şuna tıkla sonra şuna tıkla tarama bitince şuna tıkkla gibi sırasını söylecek varmı ?
  • hdat2 programını w7 64 bitte çalıştırmak istedim hirenbot ile aşağıdaki hatayı aldım. çözümü ne olabilir?

sorry a runtime error 217 is occured
    Runtime Error: An unhandled exception occurred
    Pelase, seed a created file HDAT2ERR.SCR

bu nasıl düzeltilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reber65 -- 15 Temmuz 2012; 2:38:19 >
  • Arkadaşlar Laptopta Bad sector sorunu var açılışta devam etmek için F1 tuşuna basın diyor,bende burada tarif edildiği gibi HD Tune ile test ettim sonuç bu,tek karede bad sektor çıktı laptoptaki sorunun sebebi bu olabilirmi? hiç düzeltme uygulamadan 5 gb lik bölümü ayırıp kalan bölüme format atarsam sorun düzelirmi,bu konuda aydınlatırmısınız,teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: farukilbay

Arkadaşlar Laptopta Bad sector sorunu var açılışta devam etmek için F1 tuşuna basın diyor,bende burada tarif edildiği gibi HD Tune ile test ettim sonuç bu,tek karede bad sektor çıktı laptoptaki sorunun sebebi bu olabilirmi? hiç düzeltme uygulamadan 5 gb lik bölümü ayırıp kalan bölüme format atarsam sorun düzelirmi,bu konuda aydınlatırmısınız,teşekkürler.

Hiren Boot CD bulman gerek bir yerden torrentten falan onun içerisinde hdat2 programı var o otomatik olarak ayırıyor o bölümü.Sen kendin yapman için ilk mesajda arkadaşın dediği gibi o bölüme kadar kısım senin için sorun olmuyorsa direk bölüp kullanıma kapatabilirsin.

• cevap için teşekkürler ,önce kendim ayırayım o zaman, olmazsa hdat2 yi bir şekilde bulup deneyeyim.
  •  Bad sector ve düzeltme yöntemleri

merhaba arkadaşlar dün akşamdan beri uğraşıyorum zar zor format atabildimdüzeltebildim biraz bilgisayarı. gece birden dondu kapattım açmaya çalıştım çok acayip yavaştı açılmıyordu bile bir çok işletim sistemi ile format atmaya çalıştım ama nafile sonunda chkdsk yaptım ondan sonra anca atabildim.

hdd durumu bu şekilde bir tane bad sector var başlarda nedir durum ne yapabiliriz. hdat2 yi deneyeceğim ama bilgisayarda belgeler programlar vs var kaç yıldır oluşturduğum bilgiler bulunmakta o yüzden tamamen hdd'i temizlemedim bad sector başlarda ama diski bölme sanırım işe yaramaz bu durumda. zaten 3'e bölmüş durumdayım.

teşekkürler şimdiden

• quote:

Orijinalden alıntı: anonymouss

Bu kırmızılı yerdeki dosyları başka yere taşımak istiyorum ama

bu hatayı alıyorum...

Önemli resimlerim var nasıl kurtarabilirim acaba bilen var mıdır

şu an aynı durumdayım hdd üzerinde resimleri görebiliyorum ama okuma yazma işlemlerini çok yavaş yapıyor hdd ve kopyalamaya çalışıncada bu tür hatalar alıyorum yaklaşık 3 gündür çalıştırıyorum hdregen programını 3234 tane bad sector bulmuş 834 tane kurtarmış gözüküyor oysa hd tuneye göre 5 6 kare bad sector vardı. kurtarabildinizmi dosyalarınızı

• hdd regenerator gibisi yok yanlız windows ortamında yapılmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleron

hdd regenerator gibisi yok yanlız windows ortamında yapılmayacak

kendisi dos penceresinde yapıyor işte direk dos ortamında yapılanıdamı var?
  • Arkadaşlar bu başlığı hortlatmış gibi oldum fakat bad sector onarma hakkında daha fazla bilginin bulunduğu bir başlığa rastalayamadım internette. Konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkür ediyorum, çok faydalı bir başlık olmuş. Fakat ben anlatılan çözümün daha ilk aşamasında ilginç bir sorunla karşılaşıyorum, umarım konuyu açan arkadaş ya da bilgisi olan diğer arkadaşlar bana yardımcı olurlar..

Şöyle ki, HD Tune programını indirdim ve "erros scan" bölümünden 500 GB harici HDD için tarama yaptırdım. Tarama sadece 3 saniye sürüyor ve bitiyor, bu kadar kısa sürmemesi lazım. Ayrıca tarama sonucu görüntü aşağıdaki gibi oluyor, yani sadece iki kare kırmızı diğerleri gri. Sizinkiler gibi kırmızı ve yeşil karelerden oluşmuyor. Aceba taramayı o kadar yapıp bırakıyor mu? Öyleyse neden bırakıyor? Ne yapabilirim, yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim. Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: cleron

hdd regenerator gibisi yok yanlız windows ortamında yapılmayacak

dediğiniz program indirdim bende

full sürüm mü e gerek illa yoksa deneme sürümü de iş görür mü

durumum bu

programı cd ye atıp boot etme işlemini anlatırsanız çok makbule geçer

• Yahu arkadaşlar benim tarama işlemi neden üç saniye sürüp tamamlanıyor ve sizinkisi gibi yeşil ve kırmızılardan oluşan bir sonuç vermiyor?.. Aşağıdaki gibi kalıyor, neden olabilir lütfen bi yardım ediverin şu garibana..

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.