Şimdi Ara

Bad sector ve düzeltme yöntemleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
80
Favori
358.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam benim bir sorum olacaktı geçen senelerde 20 gblik ide hdd yi çalışır durumdayken çok süper bir şekilde yere düşürdüm ve hdd den garip sesler gelemye başladı ilk sonra o anlık korkuyla bütün fişleri çektim tekrar taktım bu sefer hdd nin köşesinde duman çıkmaya başladı böyle cızırtı sesiyle sonra öyle gitti o hdd yi kurtarma imkanımız varmı 20 gb için uğraşmaya değmez ama en azında deneyim olur.
  • İçinde önemli bilgilerin, resimlerin yoksa uğraşmaya değmez.
    Uğraşacaksan hdd bord'unu tamir etmem veya benzer bir boardla değiştirmen gerekir ki bunun için da bu konu hakkında fazla bilgi sahibi olman gerekir.
  • 6 seneden beri kullandığım hdd hiç boot sektör yok :)
  •  Bad sector ve düzeltme yöntemleri

Bu kırmızılı yerdeki dosyları başka yere taşımak istiyorum ama

Bad sector ve düzeltme yöntemleri

bu hatayı alıyorum...

Önemli resimlerim var nasıl kurtarabilirim acaba bilen var mıdır

• bu tür programların fiziksel kaynaklı sorunlarda faydası olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anonymouss

Bu kırmızılı yerdeki dosyları başka yere taşımak istiyorum ama

bu hatayı alıyorum...

Önemli resimlerim var nasıl kurtarabilirim acaba bilen var mıdır

HDAT2 veya hdd regenerator programlarını bi dene ama eğer bilgilerin çok önemliyse veri kurtarma şirketleri anca işini görür,

• Şimdi ben yaptım 40.karede ve 141.karede badsectör çıktı.40.karedeki 3.40GB 141 Karedeki ise 10.716Gb da.Şimdi bu badsectörler başta.Ben temiz olarak 15gb bölsem ,15gb yi biçmlendirmeden geri kalan kısmı kendi içinde ikiye bölsem olur değilmi?Yol doğrumu yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat ÖZDAĞ -- 14 Nisan 2010; 23:33:35 >
  • Hocam o kadar bad sektör kadı kızında da olur, uğraşmana gerek yok.
  • Ben ilkbaştan 16 gbyi bölüyorum geri kalanıda 70 gb ve 100gb olmak üzere ikiye bölüyorum ama birşekilde o 17 gblik yeri kullanıyor.Kurulum yapmıyor XP ekranında.Benim badsector harddiskin basında ozman ne yapacağız?
  • arkadaşım benim badler harici hdd dolayısı ile boot dan çaılşan programları kullanamıyorum usb girişli.bunun bad leri kapama için bana ne öneririsin acaba..tşk ederim
  • Sorunu hallettim.Komple uçurdum tabiki 5 kez falan birşeyler oldu kalktı.Zaten chkdsk te 8kb bozuk kesim diyordu kurtardık :):)
  • hdd regenerator programı güzel fakat çok küçük boyuttaki bad sectorler kurtarılabilir
    benim sabit diskimde yaklaşık 60gb bad sector vardı düzelteyim dedim 7 mb kadarını 1 günde düzeltti
  • Hocam anlattıkların gerçekten çok işime yaradı çok teşekkür ederim
  • http://www.yukleresim.com/images/11217982237778065904.jpg

Bu hatayı weriyor arkadaşlar neden acaba yardımcı olursanız sevinirim

http://www.yukleresim.com/images/53512543586436805333.jpg

bunuda sorun yok herelde deqilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgen45 -- 22 Haziran 2010; 23:43:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ghimco
    Hocam anlattıkların gerçekten çok işime yaradı çok teşekkür ederim

Sende sağol,,

quote:

Orijinalden alıntı: ozgen45

http://www.yukleresim.com/images/11217982237778065904.jpg

Bu hatayı weriyor arkadaşlar neden acaba yardımcı olursanız sevinirim

http://www.yukleresim.com/images/53512543586436805333.jpg

bunuda sorun yok herelde deqilmi

Dostum bence bişey yok,
    Yinede disk üzerinde sağ tıklayıp --> araçlar --> Hata denetimi yaptır o bad sectorü işaretlesin ve üzerine veri yazmasın,

• Merhaba,
    Hdtune ile tarattım diski ve 129 ile 135 gb lar arasında bir kaç kırmızı bölge gösterdi. Diskim 160 gb. Hdat2 programı ile tarama yaptım fakat hata bulmadı nedense. Doğru yerden tarattığıma da emin değilim.
    Menuden neyi seçmem gerekiyor acaba? Sizin 6.5 saat sürmüş fakat benim işlemim 10 dk sürüyor. Sanırım menüden yanlış bir yeri seçiyorum.
    Bir de ilk 125 gb'a ubuntu,windows vs. kursam diğer bad'li kısımlara dokunmasam ilerde yine de bu kısımlar sorun çıkarır mı? Çünkü sanırım bad'ler donanımsal. Kullanılmadığı halde diğer kısımlara yayılma ihtimali var mıdır?
  • Benim bu diskim ikinci olduğu için HDDguru LLformat aracı ile format attım ve sonuç

Peki bende az önce denedim ve tıpkı bir progrom gibi çalıştı masaüstünde ve üstte seçenekler vardır Low Level Format'ı seçtim uyarı geldi ve uyarıda "Bütün bilgilerin silinmesinden KESİNLİKLE Emin misiniz?" Bu program ile ll format atınca bilgiler gidiyor mu? Ben bilgilerimi yerel disk D'ye depoladım ama bu bilgilerin güvenliğinden emin olmak istiyorum?
  • Evet gider. Size bu yuzden baska disk alip yedekleyin uyarisi yapiyorum. keyfime degil sizin iyiliginize
  • peki 50 adet dvd alıp tüm d'yi kopyalayacağım fakat az önce HDD Regenerator ile denedim yüzde en fazla 10'lar da iken bilgisayar kapandı...Bootable cd yapmıştım ve pc açılırken tara ve sil'e bastım taramaya başladı dha en başlarda kapandı bilgisayar sorun nedir acaba ve HDD Regenerator de dosyaları siler mi? Silse de bad sector leri engelleme me yardımcı olurmu?
  • "low level format" bütün diski siler; yani tek hdd yi ikiye böldüyseniz ve ikinci bölüme yedek aldıysanız o yedekler de gidecektir.

hdd regenerator çalışırken bilgisayar kapanıyor ise diskiniz aşırı ısınıyordur; mümkün olduğunca soğuk bir ortamda bu işlemi gerçekleştirmeye çalışın... benim de 1tb wd caviar black diskimde aynı sorun oldu bad sector vardı diskin başında... ilk zamanlar hdd regenerator olsun low level format olsun ne yapsam hep makine restart ediyordu... kasamdaki bütün parçalar sağlamdı, bende bir kenara kaldırdım diski... sonra bir gün tekrar denemek istedim; ama bu sefer ortam soğuktu klima açıktı... hiç sorunsuz low level format attım, ancak diskin ilk 10gblık kısmında bad sectorler hala vardı... bende diski böldüm, ilk 10 gb lık kısmı raw bıraktım kalanını kullanıyorum... sorun yok şimdilik...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.