Şimdi Ara

Babam 60.000 tl zekat vermis?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ailem dindar değil.Hatta dinden baya uzaklar annem turbana karşı turbanlilara laf atar falan babam namaz kılmaz dinden uzak.Borsayla ilgileniyor.Faiz yiyor.Kazancimizin yüzde 90i haram zaten.Herneyse ama ilgic bir bicimde iş zekat vermeye gelince elleri çok açık ve dindar oluyorlar.Gecen gün fakirin birine 60.000 tl zekat vermisler.Ulan ben bu sene ehliyet aldim uniye gidicem okula giderken arabaya ihtiyacim var 180.000e araba istiyorum almıyor.Gidiyor 60.000 tl elin varosuna veriyor.Cebimdeki telefon 600 tl degerinde kasım kasiılıyor heryeri kirik arkasi kirik,kirigin icinden mainbourdu görüyorum o kadar kirik yani.Buna rağmen bana 1000 tllik bir zenfone 2 bile almıyor gidiyor elin varosuna 60.000 tl veriyor.Zekat vermek kötü birşey değil ama oglunun paraya ihtiyacı varken gidipte elin varosuna 60.000 tl vermesi yanlış.İlla vericeksede 1000-2000 tl falan versin 60.000 nedir.
    Ben istesem param yok der ama gider kendine Rolex falan alır elin varosuna 60.000 tl verir.
    Annemde böyle babam gibi.Ailem çok sinir bozucu .
    Cidden ne diyeyim bilmiyorum.Gunahada girmek istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Seneye bana versin olm 18 yıllık hayatımda o paranın çeyreğini ailecek harcayamamışızdır

•  Babam 60.000 tl zekat vermis?
  • csb

• Haram lokma yiyosun dert ettiğin şeye bak .herşeyin hayırlısı be babanın bile, babamla gurur duydum şimdi

• '180.000 e araba almak istiyorum almiyor.'
    Bir tarafta senin luksun bir tarafta belkide acliktan kaburgasi cikan 'varos' ne cesit bir vicdansizsin birader onlara verdigi para dokunmus.

• Csb, ciddi ciddi cevap vermeyin şu konuya

• Turbonun kardeşi
  • Evlatlık lazım mı

• Birdahakine bana zekat versin asıl ben fakirim
  • CSB Kokuyor.

Değilse bile "Varoş" sözcüğüne takıldım. Ulan cibiliyetsiz... Herneyse ban yemeye değmez,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haram paranın zekatını versen ne olur haram yine haramdır. Şu parayla boğuşan dincilerin mantığı da ayrı bir mantık.
  • 60k zekat verdiğine göre malın kırkta biri mantığından gidilirse babanın en kötü ihtimal 2.400.000 lira parası ya da altını var gayrimenkulleri saymıyorum bile. Böyle bi ailenin çocuğu 600 liralık telefonu istese de ailesi kullandırmaz gider ayfon alırlar.

Cool story bro. Ama rakamları biraz aşağı çekip rolex kısmını da silsen belki inanan çıkar.

• 180.000 lik arabadan sonrasını okumadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agaçe

60k zekat verdiğine göre malın kırkta biri mantığından gidilirse babanın en kötü ihtimal 2.400.000 lira parası ya da altını var gayrimenkulleri saymıyorum bile. Böyle bi ailenin çocuğu 600 liralık telefonu istese de ailesi kullandırmaz gider ayfon alırlar.

Cool story bro. Ama rakamları biraz aşağı çekip rolex kısmını da silsen belki inanan çıkar.

Kardeş iPhone nedir o kısıtlayıcı isletim sistemini bedavaya bile kullanmam zatenayrica s6 kullanıyordum suya düştü babam birdahada almadı.Yoksa ailede herkes de 2000-3000 tllik tel var.Ayrica sen beni ne sandın fakir müteahhit çocuğuyum ben.2.400.000 den çok daha fazla paramız var evimiz bile 2.400.000 den degerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NUSR-ET -- 5 Temmuz 2016; 2:26:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

CSB Kokuyor.

Değilse bile "Varoş" sözcüğüne takıldım. Ulan cibiliyetsiz... Herneyse ban yemeye değmez,

Kötü amaçla kullanmadim hocam varos derken fakiri kastettim.

• Zebanisiz csb görmeyeli uzun zaman olmuştu.
  • Csb
    Beyler.. den sonrasını okumadım

• Kardeş iyi salla bari baban milyoner sen 600 liralık telefon kullanıyosan kusura bakma evlatlıksın ya da sevmiyolar seni

• quote:

Orijinalden alıntı: Swons

Kardeş iyi salla bari baban milyoner sen 600 liralık telefon kullanıyosan kusura bakma evlatlıksın ya da sevmiyolar seni

Kardeş 600 liralık telefon kullanma sebebim para değil. zaten s6 im vardi ilk çıktığı zaman aldim suya düşünce 600 tllik kirik tele kaldım.Babamda biraz sinirli biri derslerin kötü olunca birde ergenlik dönemleri biraz asabiyim.Arada kavga ediyoruz o yüzden yeni tel almadicbana yoksa parasından değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.