Şimdi Ara

B8 2016 1.6 TDİ BMT PASSAT HAVA GİRME SORUNU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
7.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam yaşadığınız şeyi ben hem golfümde hem de focusumda yaşıyorum. eğer aynı ise sorun değil lütfen aşağıdaki konuya göz atın.
    http://debearsivi.github.io/2017/01/07/7-Ocak-2017-eksisozluk-debe/#65355261
    https://seyler.eksisozluk.com/virajlarda-arabanin-icinde-neden-hafif-bir-soguk-hava-esintisi-olusur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 27 Ocak 2017; 10:14:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam size söyleyeceğim iki şey var...

1- o durumu servisteki ustalara anlatmak çok zor olacaktır şimdiden kolaylıklar diliyorum, usta soğuğu fark etse bile gıcık bir iş olduğu ve uğraşmak istemeyeceği için anlamazdan gelecektir, hatta size ; sen de sürekli kalorifer açık gez gibi saç baş yoldurtan cümlelerle gelecektir... garantiden hallederler umarım.

2- bildiğim kadarıyla aldığınız passat 110 beygir, 160'lık talismanı daha ucuza bırakmışlar ve siz almamışsınız, umarım iki aracı da test etmişsinizdir, 5 yıl sonra satacağınız için zaten 2. el kaygısını çok düşünmemeliydiniz, talisman fanı falan değilim sadece 160'lık talisman daha ucuza gelirken biraz daha düşünseydiniz keşke... passat da güzel araba ancak talismanın güç ünitesi karşısında biraz sönük kalabiliyor...
  • Son satırda büyük harflerle yazdığın şey de sende yok ki direk yazamıyosun herhalde.Fazla açılma da boğmasınlar.

• Bundan önceki iki sunrofflu aracımda bu olayı yaşadım. Perdeyi kapatınca soğuk gelmiyordu.şimdiki aracımda sunroof yok ve bu olayı hiç yaşamadım. Sizin cam tavanın perdesi varsa kapatıp deneyebilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Son satırda büyük harflerle yazdığın şey de sende yok ki direk yazamıyosun herhalde.Fazla açılma da boğmasınlar.

Yüzme biliyorum boğulmam, sıkıntı yok hocam.
  • Merhabalar aynı araca sahibiz, sadece benim ki comf. sizin highline...Okurken ortalarında acaba sorun klimanın araç içi senkronizasyonu ile alakalı mı diye düşünürken ona da cevap vermişsiniz. Dostum kesinlikle servise gidin, servisleri bu konularda ilgilenir ve yardımcı olur. Servisin koyduğu teşhise veya yardıma göre sende hareket edersin. Şimdi burada sana ne yorum gelirse gelsin, nereden kaynaklandığını bulamazsın ve bir anlamı yok...

Passattürkiye adlı foruma gidip konu açmanı tavsiye ederim, çok fazla passat kullanıcısı var ve orada belki sizin yaşadığınızı tecrübe eden vardır. O sebeple daha kolay yönlendirirler...Yoksa bu forumda işin zor :)
  • *kalorifer

*senkronizasyon

• ES3NT kullanıcısına yanıt
    Cam tavanlı tiguan ile bu sabah ben de farkettim. Daha önce hiç farketmemiştim. Bu konudan sonra sabah sağa dönüş yaparken elimi vitesin önündeki bölgeye götürdüğümde soğuk hava akımını hissettim. Bugün cam tavan perdesi kapalıyken denerim ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captaingurkan -- 27 Ocak 2017; 11:40:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Vw passat 1.6 TDİ DSG Highline + sunrof 173.500 TL

Bmw 3.20ied 40. Yıl 223.000 TL

Bmw bedavaymış hocam.

Konunun özeti budur. Saygılar üstadım.

• noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için teşekkürler.

Maalesef araştırmıyoruz, araştırmadığımız gibi önümüze konanı da okumuyoruz.
  • Sahibinden de latitude ilaninizi gormustum hocam kaca biraktiniz o araci acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: BlancpaiN

Hocam size söyleyeceğim iki şey var...

1- o durumu servisteki ustalara anlatmak çok zor olacaktır şimdiden kolaylıklar diliyorum, usta soğuğu fark etse bile gıcık bir iş olduğu ve uğraşmak istemeyeceği için anlamazdan gelecektir, hatta size ; sen de sürekli kalorifer açık gez gibi saç baş yoldurtan cümlelerle gelecektir... garantiden hallederler umarım.

2- bildiğim kadarıyla aldığınız passat 110 beygir, 160'lık talismanı daha ucuza bırakmışlar ve siz almamışsınız, umarım iki aracı da test etmişsinizdir, 5 yıl sonra satacağınız için zaten 2. el kaygısını çok düşünmemeliydiniz, talisman fanı falan değilim sadece 160'lık talisman daha ucuza gelirken biraz daha düşünseydiniz keşke... passat da güzel araba ancak talismanın güç ünitesi karşısında biraz sönük kalabiliyor...

Hocam bende servisin farketmiyeceğini abuk sabuk konuşup yollayacağını düşündüğüm için internette form sayfalarında araştırıp acaba başına gelip çözüm bulan oldumu diye sormak için konuyu açmıştım.

Fakat öyle yazılar öyle sorular gördüm ki. Ne salaklığımız nede mallığımız kaldı. Şimdi önce size cevap veriyim.

Aldığım araç Passat 1,6 tdi bmt 120 ps highline dsg cam tavan sanrooflu. Neden takisman almadım ?

Talisman bu araç kadar konforlu değil bunu zaten koltuğa oturduğunda sürmeden hissediyorsun.

2. Sebep 2012 de yine ötv muaflı o zaman 73 bin ken 48500 e aldığım beyaz cam tavanlı Sanrooflu 1,5 110 ps priveleg model latitude almıştım 2017 de 57500 e zor sattım boyasız değişensiz 50 bin km deki aracımı oysa o zaman jetta alsaydım 1,6 tdi ki o zaman aynı paraydı onu 65 den fazlaya satardım bu yüzden bundaki tercihim Passat oldu talisman olmadı.

Gelelim her araçta olan deyip link atan arkadaşlara komşumda aynı model aynı donanım Passat var oda 4 ay önce aldı. Onda bu sorun yok !

Ve son olarak şunu alın bunu alın şöyle olsaydı diyenlere lafım. Koca karı gibi dedikodu yapmayın herif olun susun. Konu ne bunlar ne diyor niye onu almışız bunu almışız.

Son olarak servise gidip gösterecek sonucu buraya yazacam. Başkasının başına gelirse fikir sahibi olsun. Zaten bu konuda bunun içindi. İnsanlığa yardım köstek değil oh olsun demek değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: rainhard

Sahibinden de latitude ilaninizi gormustum hocam kaca biraktiniz o araci acaba?

57500

• Dostum dert edecek bişey yok.

Servisdeki ustayla beraber uzun bi test sürüşü yapın, özellikle rüzgarlı açık alanlarda sürün aracı.
    Muhakkak bi sebebi vardır.
    Bende de B8 var lakin öyle bi sorun yok.

Aracınızdan soğumanıza da gerek yok. Çok keyifli bi araç
  • zallon Z kullanıcısına yanıt
    allah kolaylık versin hocam, inşallah garanti kapsamından bedavaya yapıyoruz diye arabanın tüm trimlerini söküp tırnaklarını kırıp yanlış montaj yapılma falan olmaz... keşke sorunsuz binebilseydiniz, valla ben üzüldüm buradan sizin için, sorunun hallolması için kaç gün arabasız kalacaksınız o da meçhul allah kolaylık versin tekrardan, hayırlı olsun arabanız.
  • hocam konu vw kavgasına dönmüş.

sizin sorununuz arabanın içindeki soğuk havanın sirkülasyonu olmasın. her arabada olur. sağa sola döndükçe ve ani frenlerde soğuk hava gelir vurur.

• Sıfır araca koydukları lastiğe Pirelli'nin en dandik lastiği tırnak diş Yok araba garajdan çıkmadı. O değilde biri kaydımı diğeri alıp götürmesi Laz'ım esp esc bunun için değilmi ? Etkin olduğu halde çıkmadı hemde 2 cm karda biraz yokuş ama ordan 5 yılda çok çıktım. Sonra geriden aldırıp çıktım hava yağışlıydı bu seferde elektronik aksamları kafayı bozdu devir saati usb okumama. Şimdi tek yapacağım hava iyi olsun yollar açılsın servise gidip arabayı iade etmek yada 20 bin aşağısına satıp daha güvenilir araç almak ben ailemin canını yolda bulmadım. Hamile eşim 1,5 yaşında kızım var güvenip binemiyoruz. Ayıp artık sıfır araç al bune ya. Forum burda kapansın. Servisten dönünce neticelerini yazarım. Bu hayalet ekranlılar bence üzerinde daha çalışması gereken özellikler !

• quote:

Orijinalden alıntı: zallon

Sıfır araca koydukları lastiğe Pirelli'nin en dandik lastiği tırnak diş Yok araba garajdan çıkmadı. O değilde biri kaydımı diğeri alıp götürmesi Laz'ım esp esc bunun için değilmi ? Etkin olduğu halde çıkmadı hemde 2 cm karda biraz yokuş ama ordan 5 yılda çok çıktım. Sonra geriden aldırıp çıktım hava yağışlıydı bu seferde elektronik aksamları kafayı bozdu devir saati usb okumama. Şimdi tek yapacağım hava iyi olsun yollar açılsın servise gidip arabayı iade etmek yada 20 bin aşağısına satıp daha güvenilir araç almak ben ailemin canını yolda bulmadım. Hamile eşim 1,5 yaşında kızım var güvenip binemiyoruz. Ayıp artık sıfır araç al bune ya. Forum burda kapansın. Servisten dönünce neticelerini yazarım. Bu hayalet ekranlılar bence üzerinde daha çalışması gereken özellikler !

Hava girmesi konusunu bilemiyorum ama lastik konusu güzel bir set kış lastiği ile çözülür. Pirelli ile yıllar önce ben de kış mevsimi çok maceralar yaşadım. Yokuşu bırakın, düz yolda kalkmazdı lanet lastik. Sonra lassa 4 mevsim alıp rahat etmiştim.

Geçmiş olsun yeniden.

Not: 5 yıl kullandığınız renoyu benzer fiyattaki jettadan ucuza sattığınız için üzülüyorsunuz ama 5 yıl boyunca dandik Jetta kullanmadığınız için şanslısınız aslında.

• quote:

Sıfır araca koydukları lastiğe Pirelli'nin en dandik lastiği tırnak diş Yok araba garajdan çıkmadı. O değilde biri kaydımı diğeri alıp götürmesi Laz'ım esp esc bunun için değilmi ? Etkin olduğu halde çıkmadı hemde 2 cm karda biraz yokuş ama ordan 5 yılda çok çıktım. Sonra geriden aldırıp çıktım hava yağışlıydı bu seferde elektronik aksamları kafayı bozdu devir saati usb okumama. Şimdi tek yapacağım hava iyi olsun yollar açılsın servise gidip arabayı iade etmek yada 20 bin aşağısına satıp daha güvenilir araç almak ben ailemin canını yolda bulmadım. Hamile eşim 1,5 yaşında kızım var güvenip binemiyoruz. Ayıp artık sıfır araç al bune ya. Forum burda kapansın. Servisten dönünce neticelerini yazarım. Bu hayalet ekranlılar bence üzerinde daha çalışması gereken özellikler !

Hepsine eyvallah ama kış lastiğiniz olmadan karda nasıl gitmeyi planlıyorsunz ? bunun için araba mı iade edilir ? sizin işiniz de zor valla...

• quote:

Orijinalden alıntı: Duratec

quote:

Hepsine eyvallah ama kış lastiğiniz olmadan karda nasıl gitmeyi planlıyorsunz ? bunun için araba mı iade edilir ? sizin işiniz de zor valla...

Ne alaka canım kardeşim bu lastik 4 mevsimlik dendi. Ben ilk defa sıfır araç almıyorum daha önceki aracımda 4 mevsimlikle geldi 4 sene bindim

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.