Şimdi Ara

B660 vs Z690 vs Z790

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, bir karanlığa dalıp 13600kf işlemci almam ile başladı her şey.

Üzerine 360mm Galahad beyaz aldım.

Phanteks P500A beyaz derken, sıra anakart ve ram almaya geldi.

Piyasada hem D4 hem D5 anakart olduğundan rami de anakarta göre alacağım.

Kendi elimde 2 TB SSD ve 2 TB HDD var.

1000W Zalman 80+Plat Psu aldım.

Ekran kartım Gamerock 3080ti.

Monitor 2k 165hz asus VG27QA.

Simdi içinden çıkamadığım durumu anlatayım;

B660-A Rog Strix anakart var. Suan indirimde sanırım 5200 TL gaming.gen.tr de.

Z690 olarak Prime-P var. 5000 TL. Vram soğutması kötü olduğundan tavsiye edilmiyor. Biraz iyi modeline bakayım diyorum önüme Prime-A çıkıyor. Wi-fi yok. Wi-fisiz kartta ben almak istemiyorum. Her an lazım olabiliyor.

Bir üst kart Msi Gaming Edge D4 7400 TL.

Gözden D4 için o parayı vereceğime 8200 e D5 alırım diyorum. 8k olunca fiyat z790 prime-A var 8400 TL.

E diyorsun 8400 TL verdin, kart ile alacan 1 taksit fazla ver Z790 Gaming edge al. Oda 9200 tabii D4 olanı. D5 alayim diyorum 10k.

Yola 5.5 ile çıkıp 10k da bitiyorum. Bir türlü karar veremedim. Yeni yılda ne zammı gelir ne biter bilmiyorum. Su kararsızlığa bir çözüm lütfen 😀

Şimdiden, teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Msi z690 pro ddr5 wifi modini 3800 e almistim bulursan bu fiyata kaçırmayın

• cengiz4565 C kullanıcısına yanıt

O indirimi kaçırdım. Sonrasinda 5k vermek istemedim. O şöyle, bu böyle derken 10klik kart bakarken buluyorum kendimi.

• Z790 msi Gaming edge ddr 5 alınız.

yada benım en begendiğim o.c da yapıcaksanız.

z790 msi carbon ddr 5.

• TrimasQue kullanıcısına yanıt
    Hocam aldın mı?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • armax kullanıcısına yanıt

Acelem olmadığından beklemedeyim. Piyasaya yeni kartlar giriyor. Ancak onlarda ddr4, ddr4 almak istemiyorum. Ddr5 ve indirim kovaliyorum.

Ddr5 de corsair almayı çok isterim ama ddr4 gibi uygun fiyatlı bulmak zor bende aynı işlemci aldım 13600kf

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • armax kullanıcısına yanıt

2200e ddr4 32 gb vardi amazonda corsair. Birde 5600 mhz cl36 hyperx. Hyperx siparis ettim. 1 haftada geldi. Hatta beyaz sleeved kablo da aldim set. Oda bugün geliyor. Bir bak istersen hocam ramlere amazon germany satıcısı. Ama acelen varsa beklemek sıkıntı ise ddr4 al.

Z790-F aldim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrimasQue -- 17 Ocak 2023; 11:26:56 >
  • cengiz4565 C kullanıcısına yanıt

hocam ne zaman ve nerede satıldı bu fiyat?

• merhabalar benim önerim 3 yıl garantili kapsitör kalitesi işlemcine uygun tercih edebilirsin

B660 vs Z690 vs Z790www.vatanbilgisayar.com
    ASUS ROGSTRIX Z690-A GAMING WIFI Intel Z690 Soket 1700 DDR4 5333(O.C.)Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rogstrix-z690-a-gaming-wifi-d4-intel-z690-soket-1700-ddr5-5333-o-c-anakart.html
  • Galatasaray0606 G kullanıcısına yanıt

DDR4 istemiyordum hocam. DDR5 Z790-F aldım. Sistemin son hali ektedir.

B660 vs Z690 vs Z790

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrimasQue -- 30 Ocak 2023; 9:39:44 >

hayırlı olsun güzel sistem olmuş :)

• Asus Prime Z690 lar ddr5 için uygun olurmu arkdaşlar 13600kf ile kullanacağım birde direk 13 serisine uyumlu olanı hangisidir acaba

• evohan kullanıcısına yanıt

Sorulan anakart çipseti Z 690 lar 13. nesil içinde uygun. Ama prime Z 690 olacaksa bios durumu da önemli biosu eski olmamalı. Bazı prime modellerinde bios flashback tuşu yok bildiğim kadarıyla.

Yani 12. nesil bir işlemci ile bios update gerekebilir. Sitesinden bakılmalı anakart modeline tuş varmı yokmu diye. Birde Asus kaliteli bir marka olsa da TR servisi kötü malesef, garanti durumnda sıkntı çıkarıyorlar genelde.

Kendimde yaşadığım için tecrübe ile sabittir. Tabi herkes sıkntı yaşayacak diyede bir şey yok ürün arızalanmazsa. İlla prime alacaksanız aldığınız yerden bios update için destek sağlıyorlarsa destek isteyin.

Bazı firmalar güncel biosa yakın bir sürüme güncellemiş olupta gönderiyorlar bile ürünü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.