Şimdi Ara

B460m Anakart vs B560m Anakart veya z490

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar başlıkta özet olarak yazmak istedim fakat açıklamak istiyorum.

i7 10700 işlemci almayı planlıyorum fakat anakart tercihini nasıl yapmam gerekiyor kararsızım normalde R7 1800x kullanan

ve daha önce hep amd işlemci kullanan bir kişiyim intel işlemcilerde pek tecrübem yok malesef sormak istediğim;

B460m serisi bir anakart ile ram desteği 2933 diye biliyorum fakat b560m anakart alsam ram desteği yükselirmi veya z490 bir

anakart mı almam mantıklı çok üst düzey bir anakart düşünmüyorum işlemciyi çok fazla yoran biri değilim, r7 1800x'den neden

i7 10700 e geçiyorsun diye soranlar olacaktır amacım ben Knight Online oynuyorum ve oyun eski tek çekirdek performansı isteyen

bir oyun ve tek pc üzerinden yayın yapmaktayım aslında R7 1800x kurtarıyor fakat fps drobu giriyor arada yayındayken de daha da

fps düşüyor amacım yayında biraz daha fazla fps alıp akıcı bir oyun oynamak yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

• Ucuz Z490 alin derim.Alamiyorsaniz B560 bakin.
    B460 can sikici 11. Nesil takamiyorsun.
    B560 da 3200 destegi de ,3600 de var sanırım ben B560 a 750 den fazla vermem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Knight + yayın için 10700 fazla kaçar. 11400 falan daha mantıklı olur. O kadar çekirdeğe gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.