Şimdi Ara

B450 Bios Ayar ve PSU Yeterlilik ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun yıllardır kullandığım bilgisayarımı artık güncelleme vakti geldiğini düşünüp güncelledim.

Sistem Özellikleri Şu Şekilde ;
    Cooler Master Watt 80+ 600W PSU
    Gigabyte B450m S2H
    Ryzen 5 1600 12NM
    Team T-Force Vulcan 8x2 3000 Mhz DDR4 Ram
    Gigabyte Gaming Rx580 8GB
    Corsair MP510 240GB Gen4 M2 SSD
    JD 120 GB SDD
    Seagate Sata3 500GB HDD
    WD Sata2 1 TB HDD

Sorunumdan bahsedecek olursam bana yavaş açılıyor gibi geliyor ve takılıyor.PUBG giriyorum ara ara takılmalar oluyor 1saniyelik takılmalar. Beklentim mi çok yüksek bilemedim. Biostan yapmam gereken ayarlar var mı ? Yaptığım tek ayar ramleri 3000 mhz kullanabilmek için XMP mi ne onu açtım.
    PUBG giriyorum ara ara takılmalar oluyor 1saniyelik takılmalar.
    Format attım olmadı driver güncelledim olmadı bios update yaptım olmadı.

• Sadece bir oyuna bakıp birşey söylemek biraz zor, elinizde bulunan diğer oyunlarda aynı problem var mı? Sistemde gayet güzel olmuş güle güle kullanın. Biosta xmp harici bir ayar yapmanıza gerek yok herhangi bir gereklilik yok ise. Pubg online ve çok oyunculu bir oyun siz her ihtimale karşı birkaç oyun yükleyip deneyin.
  • parcapincik kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Peki psu nun yetersiz kalması gibi bi durum olabilir mi ?
  • Rx590 + i7 + Z87 + 1 mekanik + 1 SSD + 1 M2 + 6-7 fan ile 550w PSU var arkadaşımda 12v kanalından 504 w veren bir PSU sahibi sorunsuz kullanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parcapincik -- 9 Ocak 2020; 21:50:40 >
  • Hocam geçen hafta yaşadığınız sorunlar ne oldu?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Hocam bu şuanda onun devamı hala bi sıkıntı var ama anlamadım. Yalnızca oyun değil mesela skype yüklicem indiriyorum setup dosyasını açıyorum 2-3 saniye sonra açılıyor. Normalde bu sistemde hemen açması gerekmez mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impacto

Hocam bu şuanda onun devamı hala bi sıkıntı var ama anlamadım. Yalnızca oyun değil mesela skype yüklicem indiriyorum setup dosyasını açıyorum 2-3 saniye sonra açılıyor. Normalde bu sistemde hemen açması gerekmez mi ?
    Peki anlattığım şeyleri yaptınız mı hocam?
    Yaptım hocam. Yalnız biraz önce farkettim anakart çipset sıcaklığı boşta 50 derecede falan bu normal mi ?
  • quote:

Yaptım hocam. Yalnız biraz önce farkettim anakart çipset sıcaklığı boşta 50 derecede falan bu normal mi ?
    Normaldir hocam. Anakart sıcaklığı sistem stabilitesi için daha önemli. Çipset sıcaklığı 45/60 arası normal, daha da yukarıları görebilir. Anakart sıcaklığı ise 50'yi geçerse fazla ısınıyor diyebiliriz.
    Ozaman sorun yok. Bu arada dün fark ettim ki yalnızca pubg oynarken değil, uzun süre apex legend oynadım dün onda da kasılmalar oldu.
  • quote:

Ozaman sorun yok. Bu arada dün fark ettim ki yalnızca pubg oynarken değil, uzun süre apex legend oynadım dün onda da kasılmalar oldu.
    Ayarları düşürünce kasılmalar gidiyor mu peki hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Ayarları düşürünce kasılmalar gidiyor mu peki hocam?

Alıntıları Göster
    Ayarları düşürmeyi denemedim. Fakat Rx580 yüksek ayarlarda oyun oynamak için yeterli bir kart değil mi ?
    Geçen akşam çektiğim video kasılmalar bu şekilde; https://streamable.com/d8db0

Edit : Bu arada monitörün Msi Optix G24C4 144hz. Bu şekilde görüntü almamın monitörle ilgisi olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impacto -- 13 Ocak 2020; 16:19:24 >
  • quote:

Ayarları düşürmeyi denemedim. Fakat Rx580 yüksek ayarlarda oyun oynamak için yeterli bir kart değil mi ?
    Geçen akşam çektiğim video kasılmalar bu şekilde; https://streamable.com/d8db0

Edit : Bu arada monitörün Msi Optix G24C4 144hz. Bu şekilde görüntü almamın monitörle ilgisi olabilir mi ?

Alıntıları Göster
    TV'ye bağlayın hocam kasayı bakalım aynısı mı olacak?
  • Oyun 45 FPS sabit, GPU yüzde 55 civarı Riva Tuner FPS limit yada ekran kartı ile ilgili yanlış bir ayar yapmış olma ihtimali olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parcapincik -- 13 Ocak 2020; 18:43:46 >
    parcapincik kullanıcısına yanıt
    Tv ye bağlama durumum yok malesef. Bu arada bugün gün boyu apex legend oynadım. En son kasmalar başladı. Rivaturner ayarlarıyla oynamadım. Orda sinematik geçtiği için 45fps sabit olabilir. Oynamaya başlayınca o düzeliyor ama takılmalar o şekilde devam ediyor. Bunun haricinde ramlerim bildiğim kadarıyla 1.35v ama 1.20v görünüyor.
  • quote:

Tv ye bağlama durumum yok malesef. Bu arada bugün gün boyu apex legend oynadım. En son kasmalar başladı. Rivaturner ayarlarıyla oynamadım. Orda sinematik geçtiği için 45fps sabit olabilir. Oynamaya başlayınca o düzeliyor ama takılmalar o şekilde devam ediyor. Bunun haricinde ramlerim bildiğim kadarıyla 1.35v ama 1.20v görünüyor.
    Hocam kaynak izleme programlarını silip denemiş miydiniz?
    Evet hocam. Formatlıyorum bakıyorum sıkıntı var ondan sonra kontrol amaçlı yüklüyorum. Bu tarz durumlar elektrikten kaynaklanabilir mi ?
  • quote:

Evet hocam. Formatlıyorum bakıyorum sıkıntı var ondan sonra kontrol amaçlı yüklüyorum. Bu tarz durumlar elektrikten kaynaklanabilir mi ?
    Güç kaynağından olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Güç kaynağından olabilir.

Alıntıları Göster
    Bide onu değiştirip denemeye çalışıcam. Teşekkürler.
  • Bana çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Fakat hala sorunlar yada sorun olmayıp benim öyle düşündüğüm bazı durumlar var. Psu değiştirip deneme fırsatım olmadı başka psu bulamadım.

Size göstermek istediğim 2 video var.

Bu videoda klavye ışıklarının gidip gelmesi ve ekran kartındaki rgb ışığın yanıp sönmesi açılışta veya restart atmada normal mi ? :https://streamable.com/9e9ew

Bu videoda masaüstü arka planına sol üst tarafa bakarsanız renk yada parlaklık açılıp azalması gibi bişey var. Ne sebep olabilir sorun nerde olabilir. :https://streamable.com/5vj6m
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.