Şimdi Ara

B ve C Sınıfı Dizel Ekonomik Aile Arabası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
4.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır 2006 corsamı değiştirmeyi düşünüyorum ama fiyatlar aldı başını gitti. Hazirana kadar sürem olduğu için pek kasmıyorum, umarım kur farkından ve olası krizden fiyatlar biraz düşer. Bu arada arabada istediğim özellikler :

1-) Az yaksın. Yılda çoğu uzun yol olmak üzere 30 bin km yapıyorum.
    2-) Bagaj hacmi 400 lt civarında olsun. Corsa çoçukdan sonra tam bir işkence oldu. Bebek arabası bagajı full doldurdu.
    3-) 35-45 bin TL arasında olsun.
    4-) Bakım masrafı fazla olmasın.
    5-) 2.el piyasası olsun. Yani kardeş olmayarım.
    6-) Hız sabitleme kesin olsun. Cam tavanda olsa fena olmaz.
    7-) Dizel düşünüyorum. Lpg civic ve jazza baktım ama Ankarada otopark yönünden sıkıntılı olduğu için vazgeçtim.

2 aydır incelediğim araçların bana göre iyi ve kötü yönlerinide yazayım. Benim durumumda olan arkadaşlar varsa faydalanır.

Honda Jazz ( 2. el fiyatı 35- 38 )
    + Fiyatı makul seviyede, bagaj ve oturma hacmi geniş, cam tavan ve donanım yönünden zengin.Sorunsuz bir araba
    - Benzinli, lpg de sıkıntı yaşayanlar var ( jazzcı kardeşlerden okuduğum bilgi ), bakımı 10 binde bir, b sınıf olması.

Honda Civic ( 2. el fiyatı 40 )
    + Fiyatı, donanımı iyi, konforlu, c sınıfı, piyasası iyi, az yakıyor.
    - Benzinli, Bagaj hacmi düşük, altı yere çok yakın, kasa değişti, 10 binde 1 bakım.

Megan Sport T. ( 2.elde 45-48 cam tavanlı )
    + Bagajı ve oturma alanı geniş, 15 binde bir bakım, cam tavan var, sorunsuz motor, arka sıra için havalandırma, anahtarsız giriş
    - Fiyatı çok yükselti, 2. eli zayıf, yakıt tüketimi şehir dışında 4 lt demesine rağmen yakalayanı daha görmedim, iç tasarımını beğenmiyorum çok sade.

Megan 3 ( 2.elde 41-45 )
    + 2. eli güçlü, sorunsuz motor, 15 binde bakımı, arka sıra için havalandırma, anahtarsız giriş
    - Arabadan gelen sesler, kaplamaların soyulması, cam fitili sorunu, yakıt tüketimi şehir dışında 4 lt demesine rağmen 4.5 altına ineni görmedim, iç tasarımını beğenmiyorum çok sade.

Fiat Bravo ( 2. elde 43-45 cam tavanlı )
    + Fiyatı, donanımı zengin, cam tavan opsiyonda, c sınıfı, 20 binde 1 bakım
    - Yakıt tüketimi yüksek, kasa eskidi.

Citroen yeni C4 ( 2. elde cam tavanlı fiyatı 45-50 )
    + Yakıt tüketimi, donanım seviyesi iyi, 15 binde 1 bakımı var, cam tavan opsiyonda
    - Sıfır fiyatı çok yükselti, 2.elde cam tavanlı araba nadir bulunuyor.

Yeni Aveo ( sıfırı 42 )
    + Yakıt tüketimi ( 3,6 şehir dışında ), bagaj hacmi, donanımı zengin.
    - Daha yeni geldiği için ne sorunu var bilmiyorum. B sınıfı olması

Kia Venga ve Hyundai İX20
    + Cam tavan, bagaj, oturuma alanı geniş, yüksek bir araba.
    - Fiyatı, vengada hız sabitleme yok, yakıtı çok yüksek, 2eli çok zayıf

Arkadaşlar bilgilerde eksiklik yada yanlışlık olabilir. Sonuçda çok uzun yıllar binerek elde ettiğim bilgiler değil.

• GOLF niye yok seçeneklerde?eğer fiyatıda uygun olsun istiyorsanız kia ceed sw alabilirsiniz.sw olması çocuklu aileler için avantaj.
  • Ben sizin yerinizde olsaydım megane veya c4 alırdım.

Jazz ve Civic LPG'li olacak ama ikinci elde aldığınız arabalar garantisiz olacak kimse 2 3 milyar için gidip 0 garantili lpgli ve yeni kasası dururken 40 milyara 2. el almaz.

Bravo'nun kasası değşecek

Aveo'ya karşı diyecek birşey bulamıyorum ne ara bu kadar popüler oldu veya bu kadar popüler olacak neyi var

B sınıfı MPV'lerin yolda duruşu bana biraz garip geliyor.
  • focus 2 hb olabilir 2011 ler 40-47 arası km si çok düşük bulabilirsin. bagaj 385lt hb için fena sayılmaz kullanışlıda... en bazında bile CC var..titanyum alırsanız donanım çok iyi.... ikinci elide iyi sayılır.bi değerlendirin bence... astra classic de düşünebilirsiniz..
  • Ben megane 3 tercih ederdim bunların içinde, motorunu, aracın içini dışını cok sevdim. edc şanzumanını da cok sevdim sorunsuz ve seri bi şanzuman . Ama ne alırsanız şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

GOLF niye yok seçeneklerde?eğer fiyatıda uygun olsun istiyorsanız kia ceed sw alabilirsiniz.sw olması çocuklu aileler için avantaj.
    az yakması, full donanımlı olması vs. gibi açılardan yeni aveo tavsiye ederim. dizeli cok az yakıyor.

bunun haricinde genişlik açısından jazz da iyidir fakat dizel yok.

yeni aveo yeni bir model fakat herhangi bir sorunu vs. yok gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz.

düzeltme : yeni aveonun ikinci eli iyi degil derler fakat, 2009 model aveo hb aracıma ilan koydum. fiyatı da yüksek yazdım bayağı. günde 10-15 kişi arıyodu, bi o kadar da mesaj geliyodu. bence arabanız temizse her türlü alıcısı oluyor marka önemsiz.

bi arkadasım dada aynı arabadan var, 2009 aveo hb. ötv zamanı 24 milyara aldı, geçen ay 22 milyara sattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 13 Ocak 2012; 16:03:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

GOLF niye yok seçeneklerde?eğer fiyatıda uygun olsun istiyorsanız kia ceed sw alabilirsiniz.sw olması çocuklu aileler için avantaj.
    Golfun temiz dizele param yatmez diye biliyorum. 2011 kazalı araça 47 istiyorlar. Kianın 2.eli zayıf olduğu düşünmedim. Focusların yakıt tüketimi yüksek biliyorum, yanlışsam düzeltin. Opelin ve Toyatanın sarı renkdeki gösterge ışıkları beni deli ediyor. Corsanın deşmedik yerini bırakmadım, ışıkları değiştircem diye :) Yeni astraları beğeniyorum ama onada para yetmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uppermost -- 13 Ocak 2012; 16:04:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uppermost

Golfun temiz dizele param yatmez diye biliyorum. 2011 kazalı araça 47 istiyorlar. Kianın 2.eli zayıf olduğu düşünmedim. Focusların yakıt tüketimi yüksek biliyorum, yanlışsam düzeltin. Opelin ve Toyatanın sarı renkdeki gösterge ışıkları beni deli ediyor. Corsanın deşmedik yerini bırakmadım, ışıkları değiştircem diye :) Yeni astraları beğeniyorum ama onada para yetmez.

Alıntıları Göster
    megane 3 ekonomikliliği yeter.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

megane 3 ekonomikliliği yeter.....

Alıntıları Göster
    Bravo 2 hafta kadar önce 35bine (emotion 40bin kmde) aldım, yakıt tüketimi bahsettiğiniz gibi fazla değil. 65km ortalama hızla şehir dışında (virajlı dağ yollarında) 100km de 4.6lt yaktım (Yol bilgisayarı verisi değildir kendim pompada ölçtüm). Bagajı hb bir araca göre oldukça geniş

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Bravo 2 hafta kadar önce 35bine (emotion 40bin kmde) aldım, yakıt tüketimi bahsettiğiniz gibi fazla değil. 65km ortalama hızla şehir dışında (virajlı dağ yollarında) 100km de 4.6lt yaktım (Yol bilgisayarı verisi değildir kendim pompada ölçtüm). Bagajı hb bir araca göre oldukça geniş

Alıntıları Göster
    4.6 şehir dışında benim için biraz yüksek. Uzun yolda 4 civarında yakan bir arabaya ihtiyacım var. Çünkü hergün etlikden- çubuk a kadar işe gidip geliyorum. Ankarayı bilenler bilir, cevre yolundan havalimanı yolunu kullanıyorum. 15km de köy yolundan işe ulaşıyorum. Git - gel toplam 105km yol yapıyorum. Corsa 45 lt deposu var.85-90 hızla, 1000 km yapıyorum. Yeni alacağım araçda da en kötü bu değerleri tutturmam lazım.

• quote:

4.6 şehir dışında benim için biraz yüksek. Uzun yolda 4 civarında yakan bir arabaya ihtiyacım var. Çünkü hergün etlikden- çubuk a kadar işe gidip geliyorum. Ankarayı bilenler bilir, cevre yolundan havalimanı yolunu kullanıyorum. 15km de köy yolundan işe ulaşıyorum. Git - gel toplam 105km yol yapıyorum. Corsa 45 lt deposu var.85-90 hızla, 1000 km yapıyorum. Yeni alacağım araçda da en kötü bu değerleri tutturmam lazım.

Alıntıları Göster
    ikinci El
    o paraya Ford Focus Collection Sedan 1.6 Tdci alınabilir yada Toyota Corolla 1.4 D-4D
    aklınızdan bazı markaları eleyin kafa karıştıran bir iş çünkü bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KD69 -- 14 Ocak 2012; 13:18:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KD69

ikinci El
    o paraya Ford Focus Collection Sedan 1.6 Tdci alınabilir yada Toyota Corolla 1.4 D-4D
    aklınızdan bazı markaları eleyin kafa karıştıran bir iş çünkü bu

Alıntıları Göster
    Takipteyim. Bana da aynısı gerek
  • 45 - 48 bine kadar cikabiliyorsaniz 2. El golf 6 tsi bile alabilirsiniz. Sifir essek ve ikinci el ata binme olayi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TüplüveÖfkeli -- 15 Ocak 2012; 1:32:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

45 - 48 bine kadar cikabiliyorsaniz 2. El golf 6 tsi bile alabilirsiniz. Sifir essek ve ikinci el ata binme olayi :)
    Focusun yakıt tüketimi yüksek diye biliyorum, toyota hem hız sabitlemeden hem de sarı gösterge ışıklarından kaybediyor. Golf konusunda rahat ve konforlu olması dışında bilgim yok, yakıt tüketimi nedir ?
    Bu arada 0.5 yakıt tüketim farkı bile 30 bin kmde 600 Tl civarında fark ediyor. Şehir dışında 4 lt yi geçmeyen arabalar işeme daha çok gelir.
  • quote:

45 - 48 bine kadar cikabiliyorsaniz 2. El golf 6 tsi bile alabilirsiniz. Sifir essek ve ikinci el ata binme olayi :)
    Megane 3 yada @KD69'un yazdığı gibi Ford Focus 1.6 TDCI sedan
  • quote:

yeni aveo dizel hoşunuza gidiyorsa alabilirsiniz fiyat olarakda uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: saruhan33

yeni aveo dizel hoşunuza gidiyorsa alabilirsiniz fiyat olarakda uygun

Alıntıları Göster
    araba almamak için bir sürü koşul öne sürmüşsün
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

araba almamak için bir sürü koşul öne sürmüşsün

Alıntıları Göster
    seçenekler arasından c4 ya da meganeIII, alternatif ise focus mkII 1.6 tdci titanium.

iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut T.

seçenekler arasından c4 ya da meganeIII, alternatif ise focus mkII 1.6 tdci titanium.

iyi günler.

Alıntıları Göster
    Fiat Linea 1.6 multijet emotion düşünebilrsin donanım olarak tatmin edici herşey düşünülmüş motor olarak zaten sıkıntısız bir motor tüketim değerleri güzel servis yedek parça makul bence düşünülebilir
  • quote:

Focusun yakıt tüketimi yüksek diye biliyorum, toyota hem hız sabitlemeden hem de sarı gösterge ışıklarından kaybediyor. Golf konusunda rahat ve konforlu olması dışında bilgim yok, yakıt tüketimi nedir ?
    Bu arada 0.5 yakıt tüketim farkı bile 30 bin kmde 600 Tl civarında fark ediyor. Şehir dışında 4 lt yi geçmeyen arabalar işeme daha çok gelir.

focus şehir dışında 4 lt yi geçmez. ben 90 sabit hızda 3.7 3.8 yakıyorum hem de benim araba 113 binde. ayrıca sınıfının yan rüzgarlardan en az etkilenen ve en iyi yol tutan(bmw 1 den sonra) arabasıdır bu yüzden sık uzun yol kullanımları için focus mükemmeldir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremersoy -- 14 Ocak 2012; 15:12:30 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.