Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13000. sayfa)

8 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 37 Misafir - 42 Masaüstü3 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
349.732
Cevap
2.720
Favori
21.317.844
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/ea-play-31-agustosta-steamde.1036529/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pphammer -- 18 Ağustos 2020; 21:2:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WhyNot?

Bu nası fake sayaçtır anlamadım. Sözde sabah 4'den bu saate kadar 20 TL'den satılmış ama baktığımdan beri bu item hep 4-5 TL'den koyuluyor ve satılıyor. Gidin kontrol edin sayfalarca 4-5 TL'lik ilan var 4 lira olanlar hemen satılıyor. Graf nası böyle gösteriyor anlam veremiyorum. Buna aldanıp al-sat niyetiniz varsa büyük patlarsınız. Arası da yok, ya 4-5 TL'den satılmış ya da 20 TL'den.
    https://steamcommunity.com/market/listings/264710/Planet%204546B%20Postcard

Ama o sayfada ürün listelemesi ucuzdan pahalıya şeklinde. 20 TL'ye alan alanlar son sayfalara gidip özellikle o fiyattakileri alıyorlar. Bariz şekilde hesaplar arası illegal para transferi yapılıyor.

• WhyNot? kullanıcısına yanıt
    Benimde dikkatimi çekti baktım, millet hesaplar arası cüzdan bakiyelerini transfer etmek için kullanıyorlarmış. Normalde birşey sattığında markette %10 yapımcıya + %5 Valve'e komisyon gidiyormuş, bunda yapımcıya giden para yok hiç, sadece steam'e %5 komisyon gidiyor. 1000$ bakiye transferi yapınca 80$ karın oluyor kısaca.

• Steam'e gelen Ea Play'in Origin Access'teki oyunları içerip içermeyeceği belli oldu mu?
  • Tamam ucuzdan pahalıya sıralanıyor ona birşey diyen yok. Saatlerce inceledim gözümün önünde 100 tane 4-5 liralık satıldı graf bunları hesaba katmadan sanki bugün sadece 20 TL'den satılmış gibi gösteriyor. Son sayfalarda 10 bin TL gibi abuk sabuk fiyata koyulmuş balon ilanlar var. 20 TL'lik ürünleri seçmek için ara sayfalardan bulup özel bir çabaya girmek lazım. Bu 20 TL'nin sırrı ne acaba haftalardır ortalama tepe nokta bu seviyelerde. Ya 4-5 TL'ye satılıyor ya 20 TL, arası yok.

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

@FasTBoY bu attığın videoyu ve yazdıklarını akşamüstüki mesajımda ben yazmıştım zaten.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145113860

Anlayamadığım nokta graf neden böyle hatalı gösterip insanları yanıltıyor ve tepe nokta neden 20 TL?
    Gören diyecek ki aa ne güzel yatırım olayı ama öyle değil bir oyun var. Pazarın en popüler itemi yav bu.

Koca koca alıntılamayın lütfen cevapla kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhyNot? -- 18 Ağustos 2020; 21:48:0 >

• FİFA 20 olacak mı EA acceste, steam mağazasında yok çünkü. Ona göre alacağım oynayacağım iki oyun var BF 5, fifa 20. Sadece BF 5 için para vermek istemiyorum.
  • EA Access'in fiyatı Steam sayfasında yazıyordu, EA Play'e çevirip açıklama metnini biraz düzelttiler. Fiyat bilgisini de kaldırmışlar. Şöyle yazıyordu: "EA Access ayda yalnızca ₺12 veya yılda ₺65!" Şimdi bu bilgi yok. Tehlike çanları mı çalıyor?
  • Evet BF serisi olacakmış.
  • eFootball PES 2021' nin fiyatı uygun, "This product is an updated edition of eFootball PES 2020" gibi bir yazı var satın alma sayfasında, 2020 sahibi olmadan 2021 alıp oynayabilir miyim 15 Eylül'de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

eFootball PES 2021' nin fiyatı uygun, "This product is an updated edition of eFootball PES 2020" gibi bir yazı var satın alma sayfasında, 2020 sahibi olmadan 2021 alıp oynayabilir miyim 15 Eylül'de?
    Bu soru sanırım bu sene bu konuda en çok sorulan soru olacak. Her gün biri soruyor

Yanlış anlamayın, kötü anlamda söylemiyorum ama her gün bu soruyu cevaplıyorum. Cevaplarım da eski sayfalarda kaldığı için haliyle yeni gelenler göremiyor.

Sorunuzun cevabı, evet PES 2020'yi satın almadan direkt PES 2021 Season Update alabilirsiniz, Standalone olarak satılıyor. Eğer hesabınızda PES 2020 Lite (ücretsiz versiyon) yoksa onu ekleyin, onu ekledikten sonra %20 indirimle alabiliyorsunuz PES 2021 Season Update'i.

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

EA Access'in fiyatı Steam sayfasında yazıyordu, EA Play'e çevirip açıklama metnini biraz düzelttiler. Fiyat bilgisini de kaldırmışlar. Şöyle yazıyordu: "EA Access ayda yalnızca ₺12 veya yılda ₺65!" Şimdi bu bilgi yok. Tehlike çanları mı çalıyor?
    Şeytanın avukatlığını yapmış olacağım ama, EA Play'in uzun süre yıllık 65₺'den satılacağını hiç düşünmüyorum. (Hatta belki hiç bu fiyattan bile satılmayabilir, şaşırmam.) Önceki mesajımda da yazdım, Horizon Zero Dawn gibi bir olayı EA Play'de de yaşayabiliriz

• WhyNot? kullanıcısına yanıt
    Büyük bir ihtimal 2.5$ + komisyona geliyor TL'ye çevirince, bu şekilde bakiye satıyorlar sanırım.

Bir hafta önce düzeltmişler daha önceden yazdığım durumu bu arada;
    https://www.reddit.com/r/csgomarketforum/comments/i7rcik/psa_subnautica_postcard_now_has_full_steam_fees/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 18 Ağustos 2020; 23:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Bu soru sanırım bu sene bu konuda en çok sorulan soru olacak. Her gün biri soruyor

Yanlış anlamayın, kötü anlamda söylemiyorum ama her gün bu soruyu cevaplıyorum. Cevaplarım da eski sayfalarda kaldığı için haliyle yeni gelenler göremiyor.

Sorunuzun cevabı, evet PES 2020'yi satın almadan direkt PES 2021 Season Update alabilirsiniz, Standalone olarak satılıyor. Eğer hesabınızda PES 2020 Lite (ücretsiz versiyon) yoksa onu ekleyin, onu ekledikten sonra %20 indirimle alabiliyorsunuz PES 2021 Season Update'i.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim, daha çok sorulur bu soru valla, 2021 nin 2020 den daha ucuz olması şüpheye düşürüyor insanı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

teşekkür ederim, daha çok sorulur bu soru valla, 2021 nin 2020 den daha ucuz olması şüpheye düşürüyor insanı

Alıntıları Göster
    Ucuz olmasının bir sebebi var o yüzden.

Biliyorsundur PES 2021 aynı PES 2020 olacak, sadece kadro değişiklikleri ve oyuncu güç ayarlamaları yapılacak. Bu seneyi pas geçip, yeni oyun motoruyla PES 20222'ye yeni nesilde hazırlanıyorlarmış.

PES 2020 de PES 2021'nin çıkışıyla satıştan kalkacağı için, satın almak ve kütüphaneye eklemek için son haftalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Ucuz olmasının bir sebebi var o yüzden.

Biliyorsundur PES 2021 aynı PES 2020 olacak, sadece kadro değişiklikleri ve oyuncu güç ayarlamaları yapılacak. Bu seneyi pas geçip, yeni oyun motoruyla PES 20222'ye yeni nesilde hazırlanıyorlarmış.

PES 2020 de PES 2021'nin çıkışıyla satıştan kalkacağı için, satın almak ve kütüphaneye eklemek için son haftalar.

Alıntıları Göster
    aynen hocam duymustum bunu tesekkur ederim bilgilendirme icin
  • Reiskonen kullanıcısına yanıt
    Maalesef kullanmadığımız 4K Textureleri de indirdiği için bir çok oyunun gbları şiştikçe şişti.
  • Neco. kullanıcısına yanıt
    Hocam izle istersen :)

https://www.youtube.com/watch?v=ze_Q4-BJItE
  • falldownnn F kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sorup vazgeçtim zaten o sevdadan. Merak etmiştim olayı nedir diye öğrenmiş oldum, teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

EA Access'in fiyatı Steam sayfasında yazıyordu, EA Play'e çevirip açıklama metnini biraz düzelttiler. Fiyat bilgisini de kaldırmışlar. Şöyle yazıyordu: "EA Access ayda yalnızca ₺12 veya yılda ₺65!" Şimdi bu bilgi yok. Tehlike çanları mı çalıyor?
    bari bir senelik alsaydık da öyle zam gelseydi
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    hocam eğer gc30 dediğiniz kontroller x360'ın kod adı falan değilse yanlış alıntıladınız sanırım, ben bilmiyorum onu :)

bu arada ea access'in fiyatları her ne kadar her yerde kaldırılmış denilse de ben ufaktan bir huylanmadım değil. inşallah arttırmazlar. en azından bir süre.
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.