Şimdi Ara

AYT FEN SORULARININ ÇOK KOLAY OLMASI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018 ve 2019 AYT baz alındığında piyasadaki deneme ve kaynakların yanında çok kolay kalıyor. Soruların %90'ı sadece kitapta yazanları okuyup pratik yapmadan çözülebilecek şekilde.

Ayrıca soruların bu kadar kolay olmasına rağmen istatistikler çok üzücü.

Fizik: 1,034
    Kimya: 0,963
    Biyoloji: 1,298

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sm1leee -- 15 Mayıs 2020; 12:22:30 >

• Hele 2018 deki sistemler şaka gibiydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gene basit olacak feni o kadar zorlamiyorlar her birinde 2 soru eleyici oluyoe gerisi standart sorular.Onemi olan mat geo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salazar Slytherin kullanıcısına yanıt
    Anlattığın şey mat geo içinde geçerli.

• Hocam böyle küçümser yaklaşmayın sınav anında ne olup biteceğini bilemezsiniz, en iyi yaptığınız şey kabusunuz olabilir.

• Sınav da kesinlikle küçümsenecek bir ders yok ama evet sınav zaten genel olarak çok zor olmuyor geçen yıl ayt matematikte toplam 4-5 fende de hemen hemen o kadar zor soru vardı zaten o kadar heyecanlı bir anda tümü zor olan bir sınavın tamamını çözmek pek olası değil

• Matematik ve Geometri Fen ile kıyaslandığında ciddi fark var Matematikte pratik isteyen ve alışılmışın dışında bir sürü soru vardı. (2018 ve 2019)
  • Bu yil ayt fende en kolay test kimya olacaktir kim ne derse desin.Geçen yil ilk defa en kotü derste fizigi gecti kimya 0.9 net ne anasini satayim.Bu yil gecen yila gore biraz daha kekleşecektir sorular biyo fizik yine ayni standartlarda gelir.
    Dediginiz gibi her fen testinde 2-3 tane ancak eleyici sorular oluyor

• ayt biyoloji sistemler 2018 ve 2019 yıllarındaki soru farklarına bir bakın resmen dalga geçer gibi soru sormuşlar 2018'de 3 sistem sorusunun 3 ü de kek.
  • deliemre34 kullanıcısına yanıt
    ÖSYM ortalamaları dikkate alıyor evet bu sene kimya çok daha kolay gelebilir.
  • yuzyirmi Y kullanıcısına yanıt
    2019 soruları da çok kolay sadece endokrin sorusu biraz dikkat isteyebilir.
  • sm1leee kullanıcısına yanıt
    Hocam bu benim acimdan iyi bir sey umarim yaniltmaz bizi OSYM.Kimyada belli basli konularda zorlaniyorum acikcasi (Denge-Elektroliz)

Ya aslında iş zorlukta değil kendimden örnek vereyim kimyada sadece gazlar bilerek sınava girdim 3 Doğru 5 Yanlış yaptım 2 soru işaretleyip gerisini sallamıştım. Şuanda denemelerde +10 yapıyorum aslından insanların yapamaması zor veya kolaylık derecesi değil konuya çalışmamaları yani benim açımdan böyle.
  • Peki matematik konusunda önerileriniz nedir benim gibi 25-30 arası yapmak isteyenler için.
    Hiçbir konum eksik değil ama tam da değil ve sorularda ufkum açık değil (yani göremiyorum ne yapılması gerekiyorsa)

Öneriniz nedir full deneme kasmak ve yt den soru çözüm izlemek gibi geliyor bana.
  • Cikmis sorulari ufak oynamalarla cozdugumuz deneme ve soru bankalarina yerleştiriyorlar.Mesela 2019da kurban anot diye bir soru ilk defa çıkmıştı.Ondan once hicbir yerde gormedim ben o soruyu.Bu senenin denemelerine bakarsak kurban anot ve korozyon sorulari ile dolu.

Yani biz bu sinavlari hem sinav aninda cozduk ustune kafa yorduk sonra donduk geldik sb ve denemede gorduk tekrardan yerlesti.Dönüp tekrar çıkmış soru cozdugumuzde bu sorularin bize kolay gelmesi normal.

2018in feni kolaydi fakat 2019unki o kadar da kolay degildi.2019 kimya diger yillarin hepsinden daha zor.Biyoloji 2018ten zor.Fizik 2019da ise biraz hafif gelmisti onu kabul ediyorum.

2018in kimya ve biosu çerezken fizigi biraz zorlamıştı.

Ama tabi bazi denemeler gibi ayarı kaçıran sorular gelmiyor sinavda bu da bir gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 15 Mayıs 2020; 15:18:6 >
  • Dediklerinizin de haklılık payı var. Kurban Elektrot olayı meb kitabında üzerinde durulan bir konuymuş. Bu sene incelediğimde gördüm.
  • Hocam sizce bu yil ayt kimya çerez gelmez mi? 0.9 net cok dusuk bir ortalama.

• Hocam en mantıklı hareket meb kitaplarını 2 den fazla olacak şekilde yalayıp yutmak. Üstüne de odsgm testleri çözmek.

Sosyal medyada çokça bahsedilen kırsalda yaşayan ve durumu olmayan öğrencilerin derece yapmasını da ben buna bağlıyorum.

En kral kaynak yanlarında çünkü meb kitapları.
    Fizikte de ortalama hep düşüktü kolaylastirmaya gittiler mi?Hayır.Bunun bir gerekce oldugunu düşünmüyorum kendi keyiflerine bağlı isterlerse 1-2 sorudan zorlarlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.