Şimdi Ara

AYSUN KAYACI : Benim oyumla çobanın oyu bir mi lafında haklı mı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
1
Favori
12.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: daldan_dala

Haklı. Çobanın oyu daha üstün. O dağda ter içinde çalışsın alnının teri ile kazansın sen egede denize gir keyif için teri dök ve oyun bir olsun?? Olmazzzz

ne saçma bir yorumdur bu

adam çobanlık yapıyor da kıyıdaki adam sabah akşam alemlere akıp denize mi giriyor

eğitimin iş yaparken dökülen terle alakası yok. isterse dağda çobanlık değil odunculuk yapıp akşama kadar ter akıtsın, kazancına emeğine çabasına saygım sonsuzdur ama bu o adamın eğitimsiz olabileceği gerçeğini değiştirmez
  • Söyleyiş biçimini bir kenara bırakırsak alırsak aslında anlatmak istediği şey mantıklı. Bugun doğu da yaşayan adam batıda yaşanın yaşam şekline karar veriyor. Tam terside geçerli. Birbirinden çok farklı yaşam şekli mevcut.

Aynı şekilde barbaros şansal da aynı şekilde yönlendirmeye kurban gitmiş birisidir. Ülkeyi laf anlatmaktan sıkıdlığını ifade ederken resmen teröriste yapılmayanı adama yaptılar.
  • Birdir. Herkes esit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayburt ta çoban bile yok tekrar ilçe yaparlar korkusuna evet vermişlerdir

• quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Kesinlikle haklı. Hayatında meseniyet görmemiş yobaz cahillerle hayatı boyunca araştırma yapan eğitim gören kişinin oylarının bir olması aklınıxa yatıyor mu? Başlıktaki insan için konuşmuyorum. Bir doktor veya profla çobanın çöpçünün oyu bir mi olmalı cidden?

Atatürk'e söylenmen gerekiyor bunu

Bu topraklara demokrasiyi kadına kıza eğitimliye eğitimsize seçme hakkı nasıl geldi?

Seçim kaybedince köylü kötü kazanınca efendi mi? Zihniyetinize aşağılamalarınıza hor görmelerinize tüküreyim sizin. Allah'ın da izniyle başkanlıkla sizin gibi zihinlerde tarih olacak devlet kademelerinde yönetimlerinde inşAllah

Avatar malcom x dini savunduğunu iddaa ediyorsun ve akpli misin sen ?

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    Çalışkan ama zeki olduğuna inanıyormusun sen demek istediğim eğitim almış bilgili kişiler geleceği yönetse daha iyi olmazmı köydeki insanlarımız gene aynı işi yapıyor ama okuyup mezun olanlar için iş farklı misal ülkede bu aptal yönetim yüzünden güzel sanatlar diye birşey kalmadı bu benim bölümüm olduğu için bu örneği verdim torpil sayesinde bir sürü mühendis öğretmen vb açıkta kaldı şuanda neden her yer akpli doldu bilinçli insanların oy atmasından yanayım. Köylerde okuma yazması yok insanların onların yerine sandıktakiler basıyo atıyor oyu bu adilmi sence?

• 15 milyonla 70 bini kıyasalamak ergen cahilliği olsa gerek; Bayburt'da oy veren seçmen sayısı: 46.772, İstanbul'da oy veren seçmen sayısı 9.340.205

İstanbul ve Ankara'da Evet Hayır arasındaki fark sadede 2 puan, sanki aradaki farkı 60 70 gibi yorum yapılıyor

Demek ki, İstanbul'da ilkokul mezunu Evet veren birinin oyu dağdaki çobanla oyu eşit değil, ama Baybur'da Evet oyu veren bir profesörün oyu dağdaki çobanla eşit.

• Demokrasi halkın kendi kendini yönettiğini sanmasıdır, bir ilüzyondur. Gerçek özgürlük önüne konan seçeneklerden birini seçmek değil, seçeneklerini belirleyebilmektir. Kırk katır mı kırk satır mı özgürlük değildir.
  • Eğitimli olmak iyi biri olmak için bir kıstas değil malesef , üniversitler pkk yuvası olmuş, bu ülke ne çektiyse eğitimlilerden çekti, 15 temmuzu yapanlar gayet eğitimliydi, bu sözü dile getirenlerin genelde sol görüşlü olması daha acı verici ,sorsak "köylü milletin efendisidir " diyen lideri takip ettiğini söylerler, Dünyada bu tip görüşleri daha çok sağ burjuva dediğimiz kesim dillendirir ancak bizim ülkemizde herşey tersine işliyor

• Istanbuldaki vatandasta bayburttaki mülteci mi? Kendinize gelin ve bir süre secimle ilgili konu acmayin. Konustukca Batıyorsunuz

• Yozgar

• Ya benim oyumla vatanini satip buraya gelen suriyelinin oyu birmi?

• Cahil adamla okumuş adamın oyu bir değil

• Şimdiye kadar gördüğüm en karaktersiz en midebulandirici en ırkçı başlık olmuş.

• Eğer kim kendini Anadolu insanından üstün görüyorsa Allah onu belasını versin.Köylü milletin efendisidir hödükler!!! Silkinin kendinize gelin.Anadolu insanı Vatanın can damarıdır can!

• Benim oyum ile baldırı çıplak bir karının oyu hiç aynı olur mu diye sormadan edemiyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schi20phrene -- 17 Nisan 2017; 7:28:25 >
  • Gayet haklı. Benim oyumla İlber hocanın oyuda bir değil. Aynı şekilde Aysun Kayacınında oyu İlber Hoca ile bir değil. Burada sorun yanlış anlamada. Millet zannediyorki en geçerli oy bu lafı söyleyenindir. Halbuki alakası yok.

• Hani köylü milletin efendisiydi ??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dağda terleyerek para kazananla yatakta terleyerek para kazanan tabii ki bir olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Kesinlikle haklı. Hayatında meseniyet görmemiş yobaz cahillerle hayatı boyunca araştırma yapan eğitim gören kişinin oylarının bir olması aklınıxa yatıyor mu? Başlıktaki insan için konuşmuyorum. Bir doktor veya profla çobanın çöpçünün oyu bir mi olmalı cidden?

Atatürk'e söylenmen gerekiyor bunu

Bu topraklara demokrasiyi kadına kıza eğitimliye eğitimsize seçme hakkı nasıl geldi?

Seçim kaybedince köylü kötü kazanınca efendi mi? Zihniyetinize aşağılamalarınıza hor görmelerinize tüküreyim sizin. Allah'ın da izniyle başkanlıkla sizin gibi zihinlerde tarih olacak devlet kademelerinde yönetimlerinde inşAllah

Bizim yerimize yine bir grubun insanini yerlestirip sonra kandirilmaktan haz aliyorsunuz galiba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.