Şimdi Ara

Aynı parçayı taktım ancak çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba aynı parçayı lehim yaptım ancak çalışmıyor.
    Sökerken kartın altındaki yeşil kısım söküldüğü için olabilir mi ?
    Nasıl düzeltilebilir ?
    Edit:/ Göstermek amacıyla ters taktım.

Aynı parçayı taktım ancak çalışmıyor.Aynı parçayı taktım ancak çalışmıyor.Aynı parçayı taktım ancak çalışmıyor.Aynı parçayı taktım ancak çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 22 Mayıs 2017; 19:9:22 >

• Kopuk yolları onardın mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    Hocam kopuk mu bilmiyorum ki ya adama getirdim ben bez gibi bir şeyi lehimin üstüne koydu temizledi abi dedim buralar böyle yeşil dğil problem olur mu yok olmaz dedi.
    Nasıl onarabilirim bu şehirde anlayan kimse yok
  • Götürdüm dediğin yer neresi elektrikci elektronikci?

Normalde o yolların switch yatağındaki pedlere tekrar çekilmesi gerekir. O kart suan böyle çalışmaz arkadaşım

Edit ekleme; Ve gördüğüm kadariyla ters takılmış durumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diamondx -- 22 Mayıs 2017; 18:58:46 >
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    göstermek amacıyla ters taktım hocam sadece

elektronikçiye götürdüm hocam.
    bunu nasıl tamir edebilirim googleye pcb kart tamir gibi şeyler yazdım ama tam bilgiye ulaşamadım
  • O deliklerin hangi yola denk geldiğini izlerden bul.İzin bittiği yeri falçata gibi sivri bir cisimle kaz ama dikkatli ol altındaki bakıra zarar verme.Sonra o açtığın bakır yollara kablo lehimle o kablolarıda elindeki anahtarın denk gelen pinlerine lehimle.Böyle çalışacaktır.Elektronikçi?! arkadaş eski anahtarı sökerken yollarıda beraberinde götürmüş.
  • sepkov kullanıcısına yanıt
    Hocam yollar çok uzun ya ve ben yapabilecegimden emin degilim daha riski az yöntem var mıdır ?
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Mâlesef bunun ne az riskli nede çok riskli bir yöntemi yok.Tek yöntemi var oda yolları tek tek açıp tek tek lehimlemek olur.Yaşadığınız bölgede işini iyi yapan bir elektronikçi bulursanız cüzi?! bir miktar karşılığında yapabilir.
  • sepkov kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam yardımlarınız için
  • Kopmuş olan yolların üstündeki kaplama kazınarak hemen üstünde lehimlenerek sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Ayrıca kabloya gerek yok.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    hocam kaplama kazımak zımpara ile olur mu ki ne bileyim falçıta elimin ayarını bir kaçırsam kart pert olur :/
  • görebildiğim kadarı ile çizdim.

bu şekilde bağlantı yapılırsa çalışır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Hocam devre şeması elimde var onun yardımı olur mu bana ?

Emeğiniz için teşekkür ederim
  • Herşey meydanda zaten. Şemaya ne hacet?

Zımpara ile yapabilirseniz olur ama falçatayı hafif hafif sürebilirsiniz. Bıçak ya da başka metalle de olur. Abartacak bişi değil, yolu çıkarın meydanda basın lehimi gitsin.

Bu arada lehimde zorlanırsanız havyanızın sıcaklığı fazla geldiğinden olabilir. Ayarsız havyalarda lehimleme sorunu olabiliyor. Havya aşırı ısınmadan işinizi görün.
  • Zımparada uygundur hocam falçata sadece bir örnekti.Yöntem aynı yok size kalmış
  • hoca bu kart neyin nesi? Ses sisteminin amfinin kartı mı bu? Potlarla bası tizi falan ayarlıyorsun galiba.

Değiştirdiğin malzeme on/off anahtar galiba. Birçok bacağı kullanılmıyor. Aslında o anahtarı iptal ederek de yapabilirsin. Sadece gerekli yolları kabloyla birbirine bağlayacaksın ve o malzemesiz beslemeyi verdin an küsküyü vermiş olucan o da çalışıcak.O anahtarın işlevi nedir, eğer açma kapama yapıyosa dediğim gibi iptal edebilirsin. Açma kapama sırasında butona uygulanan basınçla lehim yerleri kopmuş olabilir ilerde yine baş ağrıtabilir.
  • pokajy P kullanıcısına yanıt
    Gitar amfisinin kartı hocam malesef bir mod açıp kapatıyor eve gideyim yolu tamir etmeyi deneyeceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.