Şimdi Ara

Aynı anda iki kitap okunur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biri roman(Esrarlı Ada), diğeri de bir antropoloji kitabı(Tüfek,Mikrop ve çelik). Bir arada gider mi sizce?

• Biraz sana bağlı bir durum ama ben aynı anda 3 kitap götürüyorum.
    Bir tane şiir, bir tane bilgi edinme amaçlı (tarih, sanat ya da bilim) kitabı, bir tanede roman tercih ediyorum. Farklı zamanlarda farklı türlere olan ilgimden dolayı böylesi daha güzel oluyor. Tek bir kitaba bağlı kaldığımda ve kitaptan biraz olsa kopsam bir daha kitap okumaya bağlanmam oldukça güç oluyor. Ama böyle farklı türleri harmanladıkça oldukça zevkli
  • Ben de bir roman bir de felsefe kitabı okuyorum.Birinden 60 diğerinden 20 sayfa günlük.Tabi ikisi de benim okuduğum gibi Ağır kitaplarsa benim gibi yapmanı öneririm.Daha Ağır olandan daha azsayfa oku

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okunur. Aynı anda 2 hatta 3 kitap bile okunur.
  • Hocam Karamazov kardeşleri okuyorum ama gündüzleri okulda okuyamıyorum sesten dolayı anlayamıyorum akşam az okuyabiliyorum sizce 2 roman aynı anda okunur mu klasik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooperLoL

Hocam Karamazov kardeşleri okuyorum ama gündüzleri okulda okuyamıyorum sesten dolayı anlayamıyorum akşam az okuyabiliyorum sizce 2 roman aynı anda okunur mu klasik

2 romanı aynı anda okumayı tercih etmiyorum. Tek roman okumak bence daha iyi hatta okulda klasikleri okumayın bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birbirine karışabilir, aynı anda okumak pek doğru gelmiyor bana. Bir kitabı tam anlamıyla kavramak ve yorumlamak bile çoğu durumda kolay olmuyorken 2 kitap daha da zorlaştırıp işleri karıştıracaktır, ama zevk için okunabilir.
  • iki iş aynı anda yapılabilir ama iki işe aynı anda odaklanılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N20 -- 8 Ekim 2017; 22:20:0 >
  • 2 roman okunmaz lakin ben 4 kitap okuyorum bazen.

Bir roman

Bir çizgi roman

Bir kısa hikaye

Bir tarih bilim kitap veya dergi.

Karışmıyor valla.

• Aynı anda iki dil öğrenilir mı ?

• 4-5 Tane bile okuyorum hatta daha iyi oluyor. Ruh halime göre birini seçip okuyorum dolayısıyla daha verimli bir okuma oluyor.
  • Ben de arada okuyorum bu şekilde. Hatta şu anda 3 kitabı aynı anda okuyorum. Ama bu şekilde pek keyif almıyorum.
  • biri roman biri bilgi türü kitap şeklinde farklı türlerden de okuyabilirsin sana bağlı herkes aynısını yapmak zorunda mıdır? :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.