Şimdi Ara

Aydın-Söke'deki Radyasyonlu Kanser Köy - Bebeği Olanların Dikkatine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar olayı herhalde biliyorsunuzdur. Yıllar önce uranyum çıkarılıp sonra da açık bırakılan köyde bugün insanlar birer birer kanserden ölüyormuş. Devlet konuya ilgisiz. Bir de radyasyonlu bölgede organik tarım yapıldığı iddiası var. O yüzden bu konu bebeği, küçük çocuğu olan arkadaşları ilgilendiriyor. Konudan herkes Hürriyet sayesinde haberdar oldu sanırım. Haberin linki şu:http://www.hurriyet.com.tr/kanser-koyun-haykirisi-biz-oluyoruz-40456882

Ekşi Sözlük'te konuyla ilgili şu entry'i girdim. Buraya da ekleyeyim:

"ipek hanım çiftliği'nin sahibi pınar kaftancıoğlu iki haftadır yazılarında bu konuyu işliyor. organik pazarları denetleyen bir dernek ve o bölgede organik tarım yapan büyük bir çiftlikten bahsediyor. buğday derneği alıntı yaparak kaftancıoğlu'nun yazılarında geçen iddiaları yalanlayan bir açıklama yapmış. kaftancıoğlu'ysa radyasyonlu bölgeden geçen kisir çayı'nın organik tarım yapılan araziyi kirlettiğini söylüyor. iddiaya konu olan çiftliğin adını ben biliyorum ama ortada kanıtlanmış bir bilgi olmadığı için açıklamam doğru olmaz. buğday derneği'nin açıklaması linkte:http://www.bugday.org/portal/haber_detay.php?hid=8002"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trallesli antemius -- 31 Mayıs 2017; 20:10:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Radyasyon saçan İridyum çubuğu alıp evine tepih diye götüren var. Ve 16-7 yaşında. Ve kaçak çalışıyor. Ve onu düşürebilecek zekaya sahip biri var.

Allâh korusun, nükleer istasyonumuz olsa içki içip soğutmayı kapatırlar. Hepimiz güme gideriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de iş güvenliği sadece kağıt üzerindeyken, o nükleer santralin güvenliğini nasıl sağlayacaklar çok merak ediyorum. ( iş güvenliği uzmanıyım )
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

Türkiye'de iş güvenliği sadece kağıt üzerindeyken, o nükleer santralin güvenliğini nasıl sağlayacaklar çok merak ediyorum. ( iş güvenliği uzmanıyım )

Sağlayamayacaklar hocam Santral patlarsa da artık reis i cumhurumuz halkımıza kandırıldıklarını söyler, biz de mutant 3. Kolumuzla yaşamaya devam ederiz

• O degil de city farmdan epey sebze -meyve aldik bebise. Onlar gerci almadik diye yazi yazmislar ama suphe iste. Sizin de supheniz varsa ozelden lutfen :(

• bartek B kullanıcısına yanıt
    Hocam o tip yerlerden almayın derim. Direk üreticiden almak çok daha güvenli. İpek Hanım Çiftliği'ni biliyor musunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.