Şimdi Ara

Avukatların Kazancı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
7
Favori
45.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aman hocam sonra biz avukat aramak zorunda kalmayalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

Aman hocam sonra biz avukat aramak zorunda kalmayalim
  • Okula savcı gelmişti, avukatlıkla ilgili soru sordular adama, geliri hakkında. O da dedi ki. Helal-haram mevzusunu düşünmezsen, iyi para var, ama o kısımla ilgili mevzuları elersen, onun kadar iyi gelir elde edemeyebilirsiniz dedi.
  • sasipfkaşlsfka ciddi ciddi bu adamın yazdıklarını okuyup onaylayan var mıdır? Sen ankara,marmara ist vb hukuk dışı birinin işe başlama ücretinden haberin var mı acaba yazık günah ya saşljfkşlas
  • siyasi parti kadrolarının ( mv den tutun en basit delegeye kadar) avukatlardan oluşması elbette tesadüf değil. çevre edinmek amacıyla giriyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben yazimda serbest calisan avukatlarla ilgili arastirma sonuclarimi yazdim.

Okulla birlikte meslek gunu icin gittigimiz,ayni zamanda sehir takiminin(super ligde) baskanligini yapmis,sehrin en zengin adamlarinin avukati bana avukatin en vasifsizi 4bin lira kazanir dedi(serbest calisan)

Avukatlik meslegi dogasi geregi serbest yapilacak bir istir bence.Gun&Partners tarzi yerlerde degilsen bir sure sonra kendi buronu acman en dogrusudur

• bigsmoKee kullanıcısına yanıt
    ise yariyor mu peki

• Bu dediklerin ortalamanın üstünde bir avukat için geçerli. Büro kapatan birçok avukat biliyorum. Bu kadar kolay olsa ooo. Hayat böyle orantıyla yürümez.
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Hocam genelleme yapmak doğru olur mu bilmiyorum bu konuda. Ama bu şekilde işlerini büyüten çok kişi var. Yani akşamları cnnturk haberturk Vs programlara çıkan bir çok insan avukat ve bu şekilde üstü kapalı reklam yapıyorlar aslında kendilerine. Yani işe yaradığını gösteren bir çok örnek var kısaca.

Ben de meslekte en azından 4 5 yılını doldurmuş bir avukatın aylık 5000 den az aldığını düşünmüyorum. Sadece cmk sisteminden gelen davalarla hayatını sürdüren avukatlar var mesela. Ama ilk yıllar çok eziliyorlarmis herkes bunu söylüyor

• bigsmoKee kullanıcısına yanıt
    Siyasi partilerde cok fazla vasifsiz bos adam da var.Avukatlarin buralarda yukselebilmeleri cok zor degildir sanirim yani sunu demek istiyorum avukatlar partilerin isine yarayacak adamlar bence win-win iliskisi.Buralardan cevre yapip buyuyen cok vardir

• Her avukat bu kadar kazansa hakim savci olmak icin kendini kesmez millet.

Yada düşündüm de keserlan hakim savcilik olayi tamamen egoya dönmüş durumda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Hocam risk alamama,garanti kazanc istegi,ego,muvekkille ugrasmama istegi,buro acacak ve bir iki sene arkada duracak aile.olmamasi sebepleri olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

Hocam risk alamama,garanti kazanc istegi,ego,muvekkille ugrasmama istegi,buro acacak ve bir iki sene arkada duracak aile.olmamasi sebepleri olabilir
    Hocam VAllaha 5k ile baslasam avukatlığa gayet memnun olurum hakim savci olup gencligimin son demlerini koyde kasabada dagda bayirda doguda mi gecirecem Allah yardimcimiz olsun gonlumuze gore versin

Bu arada en buyuk neden EGO EEEGOOO ben bunlar kadar guc hirslisi insan gormedim iyileri cok az ve isin garibi guya guc elde edenler de sonradan hükumetin adamlarinin karsisinda el pence divan durup ayakkabisini yaliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Yani hocam ego konusnda haklisin.Hakimler degilde ozellikle savcilar.Mesela silik bir karakterdir ciddiye alinmaz.Adam savci olur bir yere girdiginde herkes ayaga kalkar,x bey der bu da adamin hosuna gider.

• hocam bir ara bende dusundum hukuk okuyup avukat olmayı Allah var güzel meslek acayip forsu var ama türk hukuk sıtesi vb forumlarda bu meslegi yapanların anlattıkları, ekşi sözlukde stajyer avukat ve avukatlık meslegi hakkında entryler gözümü korkuttu yasımda biraz gecgın iyi güzel 4-5 sene okurum sonra stajda yanında calısdıgım avukat azarlar adliyede ki memur ustten ustten konusur dalarım onlara sonra meslekde gider zamandan ve maddi yönden zarar ederim.zaten bizim millet ıphone için evini arabasını satar borç eder gider alır ama avukata para vermeye geldımı ne yapdın kı ıkı soru sordum alt tarafı diye üstte cıkmaya calısıyor hem cahil hem cimri zaten adliye onunde dilekce yazanlar yuzunden(adları sındı aklıma gelmiyor kusura bakma)avukatlar sıkıntı yasıyorlarmıs.

• Hiç kazanamayıp intihar eden avukatlarda bolca mevcut

• avukatın kendisine baglı her şey + yeni mezunların hepsi 2kdan fazla kazanamaz hiçbi yerde böyle kulaktan duyma bilgilerle sallama neymiş 10kymış 15kymış yürü git küfür etcem
  • Bir avukat olarak; konu ile ilgili yapacağım tek yorum; Kardeş git herhangi bir büroya direkt gir içeri ve otur avukat büyüğünün yanına. Böyle bir konu açtım ben ne düşünüyorsunuz diye bir sor. O sana anlatır her birşeyi. Sonra gel ve konu ile ilgili gerekli düzenlemeleri yaparsın
  • Kdv’yi yazmayi unutmussun:) Bir de herkes oyle 4 sirket bulamiyor bir anda, ofise doneyim detayli yazacagim.

Yukaridaki mesajda arkadas soylemis ama bu hesap asla tutmaz.

Ego konusunda da savci ile hakimin farki yoktur, en az yuzde 70’i mesleki egoya sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 17 Nisan 2018; 15:49:24 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.