Şimdi Ara

Avukatım yüzünden zarara uğradım. Tazmini mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lafı fazla uzatmadan ; Üzerinde düzenleme yeri bulunmadığı için kambiyo vasfı taşımayan senedimizi, ilamsiz olarak takip yapması gerekirken o gitmiş kambiyo takibi başlatmış.

Haliyle karşı taraf itiraz etti ve senedimiz kambiyo vasfı taşımadığı için hatalı takip sebebiyle davayı kaybettik ve 4750 TL gibi dava harç ve avukatlık ücreti ödemek zorunda kaldım. Yani ortada çok fahiş bir avukat hatası var.

Kendisi senedi ben mi düzenledim benim hatam yok dese de bal gibi hatası var. Madem kambiyo değil bu senet ne diye kambiyo takibi yapıyorsun git ilamsiz takip yap haksız mıyım? Herhalde karşı taraf nasılsa itiraz etmez diyerek oldu bittiyse getirmeyi düşündü ama hiç de öyle olmadı ve yaptığı hatanın bedelini ben ödemek zorunda kaldım.

Şimdi Kendisine azilname gönderip hakkında zarar tazmini için dava açabilir miyim bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi narkotik_1989 -- 10 Nisan 2023; 11:12:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu bilgisi olan

• Avukatın özen borcunu yerine getirmemiş ve zarara sebebiyet vermiş. Bilinen ve kabul edilen kural ve usullerin bilinmemesi avukatı sorumlu kılar. Hukuksal durumun hatalı yorumlanarak yanlış dava açılması özen yükümlülüğünün ihlali kabul edilmiştir.

• nonamenouser N kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim yardımınız için. Eğer yanlış alamazsanız mesleğiniz nedir acaba siz de avukat mısınız?

• Başka görüş bildirmek isteyenler varsa çok memnun olurum.

• mümkün değil, siz kambiyo takibi istediyseniz avukatınız da onu yapmıştır. p.s. :avukatım.

• Evet, avukatın yaptığı hatanın bedelini ödemek zorunda kalmış olmanız durumunda, avukat hakkında zarar tazmini davası açabilirsiniz. Avukatın mesleki hizmetlerinde hata yapması durumunda, hukuki sorumluluğu bulunmaktadır. Ancak, bu durumun kanıtlanması gerekmektedir. Bu nedenle, avukatın yaptığı hatanın belgelerini toplamanız ve bir avukata danışmanız önerilir.

• buncayilsenle kullanıcısına yanıt

Selamlar. Ben kendisine kambiyo takibi yapılsın denedim. Senedim var alacağımın tahsil edilmesini istiyorum diye kendisini vekil tayin ettim. Eğer ki senedimde bir eksiklik var ise ilamsiz olarak takip yapması gerekmez miydi?

Bu arada karşı taraf senetteki imzayı inkar etti. İmzası adli tıpa incelemeye bile gönderilmeden hakim direkt olarak usulden reddetti. Çok fahiş bir avukatlık hatası yok mu sizce

• narkotik_1989 N kullanıcısına yanıt

usulden reddedilmesi düşündüğünüz kadar korkunç bir şey değil hatalar düzeltip yeniden yapmak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Avukat bey uzaktan eğitimle mi avukat oldunuz? Okuma yazmanız var mı?

• narkotik_1989 N kullanıcısına yanıt

evet nerden bilidiniz. bu kadar iyi biliyosan sen olsaydın avukatta bu durumlara düşmeseydiniz

Keşke siz de doktor olsaydınız hastaneye gitme ihtiyacı duymazdınız. Ayrıca avukatta değil avukat da olarak yazılır. De bağlacı her zaman ayrı yazılır "avukat" bey.  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.