Şimdi Ara

Avrupada kullanabileceğim uygun bir yabancı operatör arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
24.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ara sıra gezmek amacıyla genellikle Avrupa'ya seyahate gidiyorum.

Avrupa'nın genelinde uygun görüşmeler yapabileceğim, daha çok arama ve internet kullanabileceğim uygun bir operatör var mı bildiğiniz? Türkcell bölümüne açtım ama Türk operatörlerden düşünmüyorum, çok pahalılar ve anlamsız internet ücretlendirmesi var

bazen yer bulmak için ve bazen de otelleri aramak için daha çok lazım oluyor.

Uzun zaman bakiye yüklemesem de iptal olmayacak bir seçenek olursa daha güzel olur.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 21 Nisan 2016; 13:32:15 >

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    Vodafone..

Tavsiye ederim.

Ayrıca Yunanistan'da da vodafone GR (GR=Greece anlamına geliyor) olduğundan Çeşme, Kuşadası, Didim, Bodrum, Aliağa, Altınoluk, Assos gibi tatil bölgelerine gittiğinizde telefonunuz Yunan şebekesine bağlansa bile ekstra ücret ödemezsiniz. Almanya'da da vodafone DE (www.vodafone.de) olduğundan Frankfurt'taki kardeşime gittiğimde rahatça Türkiye hattımla konuşuyorum. Interneti telefonumda kullanmıyorum. Yerel bir operatörden data hattı alıp vınn wi-fi modemime takıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 21 Nisan 2016; 14:31:30 >
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam roaminge açık olsa dahi hattınız vodafone gr de vs vs hangi vodafone olursa olsun mevcut dakikalarınızı turkiyede gibi kullanmak için sizden günlük 9,90 tl para kesiyorlar eğer bu sekilde uygulama olmazsa direkt olarak yurt dışında kullanım ücreti yansır. aynı şirketin hattı diye buradaki kullanım miktarlarınızı extra ucret olmadan kullanılacağını hi sanmıyorum. yanlış biliyorsam düzeltin tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Yanlış bilmiyorsam roaminge açık olsa dahi hattınız vodafone gr de vs vs hangi vodafone olursa olsun mevcut dakikalarınızı turkiyede gibi kullanmak için sizden günlük 9,90 tl para kesiyorlar eğer bu sekilde uygulama olmazsa direkt olarak yurt dışında kullanım ücreti yansır. aynı şirketin hattı diye buradaki kullanım miktarlarınızı extra ucret olmadan kullanılacağını hi sanmıyorum. yanlış biliyorsam düzeltin tabii.
    Vodafone
    http://www.vodafone.com.tr/VodafoneRoaming/Yurtdisi-Anlasmali-Operatorler.php

• Vodafone tek gecerim ustelik benim red elite plus avrupa da istedigim gibi tlf kullanabiliyorum, hatta yurtdisina almanyaya yerlesme durumum var hattimi kapatmayip orada da kullanacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Vodafone tek gecerim ustelik benim red elite plus avrupa da istedigim gibi tlf kullanabiliyorum, hatta yurtdisina almanyaya yerlesme durumum var hattimi kapatmayip orada da kullanacam
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

vodafone turkıyede ıyı bır operator olabılır ancak roaming olarak istemiyorum.

yurtdışından bir operatörden hat alıp onu kullanacağım ona göre öneri bekliyorum

teşekkürler
  • Gidince ordan alirsin daha avantajli avea gibi f/p ler var vodafone tercih etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Gidince ordan alirsin daha avantajli avea gibi f/p ler var vodafone tercih etme.
    http://www.turkcell.com.tr/servisler/yurt-disinda-4-5g
    TURKCELL 4.5 G ile aynı tarifenin anlaşmalı bir dünya operatörle EK ÜCRET ODEMEDEN geçerli olduğu yazıyor.

EDIT: Sadece hız içinmiş tarife geçerli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wade96 -- 24 Nisan 2016; 18:08:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

2012 yılında Almanya'ya kardeşimin yanına gittiğimde 3,5 hafta yani 25 gun kalmıştım. Orada kaldığım süre boyunca Türkiye'deki vodafone hattımı kullandım ve ödediğim fatura 270 tl civarındaydı. Istanbul'dan uçağa binerken telefonun uluslar arası dolaşımda veri kullanma, veri bağlantısı yapma özelliğini kapatmıştım. Bu özellik telefonun ayarlar kısmında var. Orada da yerel operatör olan O2'den hat alıp onun internet özelliğini kullanmıştım.

• serdarski S kullanıcısına yanıt
    Yani sonuç itibariyle sizi günlük 10 tl gibi bir tutardan ücretlendirmş oldu vodafone
  • Lyca memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Lyca memnunum
    Avrupa geniş bir tabir olmuş. Gideceğiniz ülkeleri sıralasaydınız o zaman belki öneri yapabilirdik. Bir hat al her ülkede fark ödemeden kullan gibi bir sistem Avrupa içinde olsa yok. Bazı operatörler hangi ülkeye giderseniz gibi sabit hatları fark ödemeden arama imkanı verse de iş mobile gelince durum değişiyor. Örnek vereyim Almanya'dan hat aldınız ve İngiltere'de kullanmak istediniz o zaman aynı Türkiye'de olduğu gibi Roaming ücretleri geçerli oluyor.

Yurt dışında hat alma prosedürleri bizdekine göre daha kolay olduğu ve yeni hat ücretleri neredeyse bedava olduğu için gittiğiniz her ülkede yeni bir faturasız hat almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LTE

Avrupa geniş bir tabir olmuş. Gideceğiniz ülkeleri sıralasaydınız o zaman belki öneri yapabilirdik. Bir hat al her ülkede fark ödemeden kullan gibi bir sistem Avrupa içinde olsa yok. Bazı operatörler hangi ülkeye giderseniz gibi sabit hatları fark ödemeden arama imkanı verse de iş mobile gelince durum değişiyor. Örnek vereyim Almanya'dan hat aldınız ve İngiltere'de kullanmak istediniz o zaman aynı Türkiye'de olduğu gibi Roaming ücretleri geçerli oluyor.

Yurt dışında hat alma prosedürleri bizdekine göre daha kolay olduğu ve yeni hat ücretleri neredeyse bedava olduğu için gittiğiniz her ülkede yeni bir faturasız hat almanızı tavsiye ederim.

hocam en çok ispanya hollanda ve italyada kalıyoruz.
    en az fransa ve almanyada kalıyoruz.
    ara sıra da yunanistanda kalıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 28 Nisan 2016; 9:52:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

En hesaplısı Lycamobile olur. Fransa, İtalya, Almanya, İspanya ve Hollanda olur. Yunanistan buna dahil değildir. Yunanistan'ında dahil olduğu bir seçenek bilmiyorum. (Vodafone var ama pahalı olur)

Lycamobile olan 19 ülkeden birinden hat alırsanız 19 ülkenin hepsinde sanki aynı ülkedeymiş gibi çok ucuz fiyata konuşabilirsiniz. Lycamobile 20 ülkede var ancak Lycamobile olan Tunus yasal şartlar sebebiyle bu kapsam dışında kalıyor.

Listede bulunan herhangi bir ülkeden Lycamobile hat aldığınızda bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Sim kart ücretsiz ancak başlangıç bakiyesi olarak 10 euro yüklemek zorundasınız. Hollanda'ya giderseniz oradan almanızı tavsiye ederim, hiçbir belge istemeden sadece pasaport göstererek alabilirsiniz. Bundan daha ucuzunu da bulamazsınız. Amsterdam'a gidecekseniz hava alanından (Amsterdam Airport Schiphol) alabilirsiniz. Normal sokaktaki bayilerden de alabilirsiniz. Hava alanından şehir merkezine toplu taşıma ile geçiyorsanız zaten sizi bırakacakları ana cadde üzerinde bayisi var. Oradan hattı temin edebilirsiniz.

Tarife seçerken all in olanlardan istersiniz. Sadece Hollanda içi geçerli sınırsız konuşma veren paketleri var ama bu sizin işinizi görmez, all in olanlardan seçerseniz 19 ülkenin hepsinde aynı ülkedeymiş gibi çok uygun fiyata konuşabilirsiniz. Bayi sizi zaten bu konuda yönlendirir.

http://www.lycamobile.nl/en/roaming-sim-card

• quote:

Orijinalden alıntı: LiFi

quote:

En hesaplısı Lycamobile olur. Fransa, İtalya, Almanya, İspanya ve Hollanda olur. Yunanistan buna dahil değildir. Yunanistan'ında dahil olduğu bir seçenek bilmiyorum. (Vodafone var ama pahalı olur)

Lycamobile olan 19 ülkeden birinden hat alırsanız 19 ülkenin hepsinde sanki aynı ülkedeymiş gibi çok ucuz fiyata konuşabilirsiniz. Lycamobile 20 ülkede var ancak Lycamobile olan Tunus yasal şartlar sebebiyle bu kapsam dışında kalıyor.

Listede bulunan herhangi bir ülkeden Lycamobile hat aldığınızda bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Sim kart ücretsiz ancak başlangıç bakiyesi olarak 10 euro yüklemek zorundasınız. Hollanda'ya giderseniz oradan almanızı tavsiye ederim, hiçbir belge istemeden sadece pasaport göstererek alabilirsiniz. Bundan daha ucuzunu da bulamazsınız. Amsterdam'a gidecekseniz hava alanından (Amsterdam Airport Schiphol) alabilirsiniz. Normal sokaktaki bayilerden de alabilirsiniz. Hava alanından şehir merkezine toplu taşıma ile geçiyorsanız zaten sizi bırakacakları ana cadde üzerinde bayisi var. Oradan hattı temin edebilirsiniz.

Tarife seçerken all in olanlardan istersiniz. Sadece Hollanda içi geçerli sınırsız konuşma veren paketleri var ama bu sizin işinizi görmez, all in olanlardan seçerseniz 19 ülkenin hepsinde aynı ülkedeymiş gibi çok uygun fiyata konuşabilirsiniz. Bayi sizi zaten bu konuda yönlendirir.

Şöyle bir şeyde var. Belki işinize yarar:

http://www.chatsim.com/en

• quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

pudinkk konuyu unuttu herhalde.

Eski adı Whatsim olan bu uygulama pek işe yarar bir uygulama değil. Sadece net için kullanılıyor ve anlaşmalı ülkelerde geçerli 100 MB internet veriyor. Bu internet akıllı telefonda doğal olarak yetmiyor, mobil veriyi açtığınız anda zaten telefon her ayar kapalı olsa bile sorgulama yapıyor, güncelleme yapmasanız bile paketten az da olsa gidiyor. Bu sebeple 100 MB çok çabuk bitiyor.

• quote:

quote:

hocam tam aradığım cevap aradığım detayda
    çok teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

pudinkk konuyu unuttu herhalde.

Eski adı Whatsim olan bu uygulama pek işe yarar bir uygulama değil. Sadece net için kullanılıyor ve anlaşmalı ülkelerde geçerli 100 MB internet veriyor. Bu internet akıllı telefonda doğal olarak yetmiyor, mobil veriyi açtığınız anda zaten telefon her ayar kapalı olsa bile sorgulama yapıyor, güncelleme yapmasanız bile paketten az da olsa gidiyor. Bu sebeple 100 MB çok çabuk bitiyor.

cevap baya geç oldu kendi konumu takip edemedim yoğunluktan :)
    değerli yorumlarınız ve paylaştığınız değerli bilgi için çok teşekkür ederim

• quote:

hocam tam aradığım cevap aradığım detayda çok teşekkür ederim.

Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.
  • Gecen sene gittigimizde lyca kullanmıştım , italyada hic sorun yasamadim, ispanyaya gecince yeni bir paket almak gerekiyordu orada 4-5 gun kalacağım için idare edip almadım.

Lycamobile i herkese tavisiye ederim.

Sicilya bölgesinde hic sorunsuzca kullandim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.