Şimdi Ara

Avrupa'da Çalışmayı Düşünenler İçin Harika Bir Kaynak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
20
Favori
2.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli dostlar, son birkaç haftadır Youtube'da bir kanal takip etmeye başladım. Polonya'da çalışan bir Türk sıklıkla bilgilendirici videolar paylaşıyor. Hem oradaki olanaklar, şartlar ve nasıl öğrenci olarak gidileceği vs. hem de bildiği diğer Avrupa ülkeleriyle ilgili eğitim ve iş konusunda harika bilgiler veriyor ve yol gösteriyor.

İlginç ki, kanal henüz çok bilinir düzeyde değil ama emin olun sayfa-sayfa dolaşıp arayacağınız birçok şeyi adam videolarda anlatıyor.

Avrupa'da çalışan ve okuyan başka kişilerle de videodan karşılıklı görüşmeler yapıp onların tecrübeleri ve tavsiyelerini de yansıtıyor. Özellikle o söyleşi videoları çok hoşuma gitti. Birçok ince noktaya değiniyorlar ve bu bence çok önemli.

Bu konuda merak ettikleriniz varsa bence bir bakın ve takip edin.

Sorulara ayrıntılı yanıtlar da yazıyor.

Mesela bu videoda güzel bir öneri sunmuş.

Oraya gidildiği takdirde oturma izni alabilmenin bazı yollarını anlatmış.

Okumak için gitmeyi düşünenlere üniversite fiyatlarıyla ilgili video.

Oraya gidebilmenin çeşitli yollarını ve önerilerini anlatıyor.

Mesela, arada diğer Avrupa ülkeleriyle ilgili de paylaşımlar yapıyor. Bu videoda olduğu gibi.

Adam belgesel düzeyinde videolar bile yapmaya başladı. :) Farklı dillerde altyazılar da ekliyor.

Bunu sizlerle paylaşmak istedim çünkü Youtube'da uzun zamandır böyle kaliteli paylaşımlar yapan ve yardımcı olma konusunda samimi davranan birini görmedim.

Bence sizler de paylaşın ve önerin.

Hem kendiniz bazı bilgiler edinmiş olursunuz hem de bu kanalı açan yurttaşımızın kanalına katkı yapmış olursunuz.

Burada ilk defa böyle bir başlık açıyorum. Çünkü bu kadar emek verip kaliteli paylaşımlar yapan bir kişinin daha bilinir olması hem kendisi hem de takipçileri açısından iyi olacaktır.

Başlığı öne çıkarırsanız sevinirim.

Herkese iyi bayramlar.

• Herkese günaydın arkadaşlar.
    Başlığı gece açmam nedeniyle pek fark edilmemiş olabilir.
    Bir kez daha hatırlatmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi aferin!!. Sen de git, o da gitsin, öbürü de gitsin!! Bütün genç ve parlak beyinler göç etsin, memleketi kaderine terketsin!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

İyi aferin!!. Sen de git, o da gitsin, öbürü de gitsin!! Bütün genç ve parlak beyinler göç etsin, memleketi kaderine terketsin!!!

Genç ve parlak beyinleri memleketleri mağdur edip kaderlerine terk ederken sorun olmuyor da, genç ve parlak beyinler yaşamlarını insanca sürdürmek için hak ettiklerini alabilecekleri bir ülkeye gidip çalıştıklarında mı sorun oluyor?

• TEHET kullanıcısına yanıt

Puahahah, gitmemize sebep olana laf etme, gitmek isteyene laf et. Eee kovarsan gider bu kadar basit.

• TEHET kullanıcısına yanıt

Toplum bireyler için vardır; bireyler toplum için değil. İnsanına yarar sağlamayan toplumun var olma sebebi yoktur.

• kanalın

• Toplumsal sorunlar bireysel çabalarla çözülmez.

• Teşekkürler.

• Kanalın hayırlı olsun. Başka birisinin kanalı gibi paylaşmak yerine direkt diyebilirsin böyle bir kanalım var paylaşmak istiyorum vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9ED59218A

Kanalın hayırlı olsun. Başka birisinin kanalı gibi paylaşmak yerine direkt diyebilirsin böyle bir kanalım var paylaşmak istiyorum vs.

Eğer kendi kanalım olsaydı, ''Kanalım'' diyerek paylaşmaktan neden çekineyim?

Bahsi geçen arkadaşa bu forumu tavsiye ettim. Şu an bu forumda kendisi de üyelik açtı ve başka bir başlıkta insanların tüm sorularına yanıt yazıyor.

Benim adım Serkan, onun adı Hüseyin.

Her şeyin altında farklı manalar arıyoruz ve bu yüzden bazı konularda hep birbiri ile çekişen ve sorunlar yaşayan bir toplumuz.

İkna olmazsan farklı ayrıntılar iste, gösterebilirim ve tanışabiliriz.

Teşekkürler.

• piyanist2014 P kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun kanalın.

• Sana yazdıklarımı bir ağaca yazmalıymışım.

Kal sağlıcakla.

Kanalın hayırlı olsun bu arada.

Avrupada gezip gezip burada hava atıyon anca hocam. Kanalın hayırlı olsun diyoz sağol diceğine dediğin şeye bak.

• Sitedeki moderatörlere mesaj yazın. O arkadaşın Ip numarası ile benim IP numarama bakıp sizlere bilgi versinler.

O adamın Polonya'da Varşova'da olduğunu, benim İstanbul Üsküdar bölgesinde olduğumu belki söyleyebilirler.

Amaçlarınız nedir?

Kendi kanalım olsaydı bunu seve seve söylemez miydim?

Bunu bir mantığı ve gerekliliği yok ki, böyle bir şey yapayım. Eğer yaşlarınız +10 ise bu şekilde düşünmemeniz lazımdı.

IP'ler bir şey ifade etmez, Türkiye'ye VPN ile bağlanabilirsin. Neyse kanalın hayırlı olsun.

• Polonik_offical kullanıcısına yanıt

Hocam yanlış üyelikle yazmışsın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.