Şimdi Ara

Avrupa Cihazlarında sınırlanan kulaklık seviyesine çözüm! (Jailbreak şart değil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
60
Favori
34.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilindiği gibi Avrupa çıkışlı cihazlarda (Türkiye garantili cihazlar da buna dahil) kulaklık ses çıkış seviyelerine AB tarafından önerilen cart curt diye küçük bir not düşülüp sınırlama getirildi.
    Ayarlar - Müzik - Ses Sınırı menüsündeki AB Ses Sınırı anahtarını kapatsanız bile çıkış, ABD çıkışlı bir iPhone 5'e ve 5s'e göre hala %75 seviyelerinde! (aşağıdaki videoyu izlediğinizde bana inanacaksınız)

iPhone 5 ile hayata geçirilen bu mükemmel (!) yenilik benim kadar eminin bir çok kullanıcının canını sıkmıştır.
    Çok fazla müzik dinleyemen farketmemiş bile olabilir ama ben bu konuya çok takıldım jailbreakli cihazımda çalışan bir tweak bulamamıştım ne yazık ki.
    Araştırmalarıma devam ettim ve yakın bir zamanda jailbreakli cihazım için bu sınırı yükseltmenin yöntemini buldum.
    Buraya kadar herşey normal gibi. Ta ki bu işlemi jailbreaksiz bir cihaz için deneme fikri parlayana kadar

7.x - 9.2.1 arası tüm sürümlerde çalışıyor.
    ayrıntılar videolarda.

Mac ile yapılış videosu:

Windows ile yapılış videosu:

Jailbreakli cihazlar için iFile ile yapılış videosu:

videoda kopyala - yapıştır yapılan değerler:

<key>volumeLimits</key>
    <dict>
    <key>Headphone</key>
    <real>1.25</real>
    </dict>

Önemli Not: Yukarıda yazılan/gösterilen herşey paylaşım amaçlıdır. Denemek isteyen, cihazında karşılaşabileceği yazılımsal/donanımsal sorunların ya da kendisinde oluşabilecek psikolojik/fizyolojik etkilerin tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu unutmamalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nsemiz -- 20 Ocak 2016; 10:13:42 >

• Konu avatar uyumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginç deneyen oldumu işe yarıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunsun da deneyecegim iPod icin.

• Hocam toplam 16 çubuktan 6'sı kırmızı gözüküyor videoda,sonra yine 16 çubuktan 8'i kırmızı oluyor.Bu kırmızı çizginin daha önce başlaması seviye olarak bişeyi değiştirir mi?Yani demek istediğim toplam çubuk sayısı sabitken daha düşük bi ses şiddeti bu uygulama sonrası yükses ses gibi mi gösteriliyor sistemsel olarak yoksa fiziksel bir fark var mı?Videodan ses çıkmadığı ve deneme yapılmadığı için pek bişey anlaşılmadı..
  • Deneyen olursa o 1.25 i 2 yaparak deneyebilir mi?
  • Beyler şimdi denedim Allah senden razı olsun konuyu açan kardeş. Ses muazzam şekilde yükseldi aynı programı windows için indirdim aynı adımları uyguladım tek fark oldu bende yapıştırdığı satır zaten vardı içerisindeki değeri 1.25 yaptım ve muazzam bir artış oldu ip4 ip4S kadar ses verdi cihaz. Telefonun kulaklık sesini yüksek bulmayanlar veya ip4 kadar ses isteyen arkadaşlar kesinlikle denemeli bir zararı yoktur diye düşünüyorum.
  • İşlemi 5s için biraz önce bitirdim ve sonuç harika! 5s'te hoşuma gitmeyen tek şey buydu. Bir anda karşıma böyle bir kaynağın çıkması süper oldu. Çok teşekkürler!!

Üstteki arkadaşın da dediği gibi, kopyalanması gereken herhangi bir koda gerek kalmıyor, zaten tüm kodlar yazılı. Yalnızca 0.9 küsüratlı değeri 1.25 yapmak kafi. Daha da yükseğine gerek yok, yüksek seste kalite kaybının kaybolması daha kolaydır çünkü. 1.25 üzerine çıkmayın.

Tekrar sağol kardeşim!
  • Emek vermek budur çok teşekkürler hemen bizimkilere yapayım

• benim 4s abd cihazı eğer şarkının kalitesi kötüyse son son 2 seviyede ses bozuluyor ama şarkı kaliteliyse sesi normal arttırıyor. bunu göze alarak yapın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrtrkgvn

Hocam toplam 16 çubuktan 6'sı kırmızı gözüküyor videoda,sonra yine 16 çubuktan 8'i kırmızı oluyor.Bu kırmızı çizginin daha önce başlaması seviye olarak bişeyi değiştirir mi?Yani demek istediğim toplam çubuk sayısı sabitken daha düşük bi ses şiddeti bu uygulama sonrası yükses ses gibi mi gösteriliyor sistemsel olarak yoksa fiziksel bir fark var mı?Videodan ses çıkmadığı ve deneme yapılmadığı için pek bişey anlaşılmadı..

16 çubuk tasarımı olduğu için jbsiz değişmez.
    Aslında fazladan seviye falan eklenmiyor, sadece Apple'in 0.8 olarak belirlediği çarpanı 1.25 yapıyoruz hepsi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mulholland dr.

İşlemi 5s için biraz önce bitirdim ve sonuç harika! 5s'te hoşuma gitmeyen tek şey buydu. Bir anda karşıma böyle bir kaynağın çıkması süper oldu. Çok teşekkürler!!

Üstteki arkadaşın da dediği gibi, kopyalanması gereken herhangi bir koda gerek kalmıyor, zaten tüm kodlar yazılı. Yalnızca 0.9 küsüratlı değeri 1.25 yapmak kafi. Daha da yükseğine gerek yok, yüksek seste kalite kaybının kaybolması daha kolaydır çünkü. 1.25 üzerine çıkmayın.

Tekrar sağol kardeşim!

Video yu en boş cihaz için hazırladığım için o satırlar yok hocam :) normalde kullanimdaki cihazlar için dediğiniz doğru sadece real degerini değiştirmek yetiyor.

• 7.0.4 jbli süper çalışıyor :)
  • Hocam videoyu pm atsana neden kaldırdın

• merak ettim şimdi görmek isterim
  • videoyu izlemek istiyorusanız youtube linkinin sonun 0 koyun açılır :)
    ilk mesajda belirttiğim gibi hatalı bir adım içeriyor. @mulholland dr. hocam sayesinden sağolsun tespit ettik düzeltip tekrar ekleyeceğim.
  • Link bozuk açılmıyor

• link yenilendi
  • Bunun zil sesine bi faydası olurmu

• ses kalitesini bozmadan arttırıyorsa yani 4/4s'teki gibi bi performans veriyorsa süper.

çok kaliteli bi paylaşım, deneyip fikirlerimi yazıcam.

elinize sağlık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.