Şimdi Ara

iphone 15 pro sağlıklı bir şekilde nasıl şarj edilmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmak için bataryası nasıl şarj edilmeli? %20 ile %80 arası teorisi doğrumu?

• Ne yaparsan yap gene eskiyecek değişen bir parçayı kafaya takma.

• AMC A kullanıcısına yanıt

yani %100 yapsakk aynısı olur diyorsun hocam.

• Aynen öyle hocam

• İphone 12 kullanıcısıyım. 2021'de almıştım. Şu zamana kadar adam akıllı telefonda oyun oynamadım oynadıysam da telefonu yoracak oyunlar oynamadım. Instagram falan filan hepsi var. Günlük 5-6 saat kullanımla şu an batarya ömrüm %87 gösteriyor. Yaptığım şey basitti akşam şarja tak sabah kalkınca çıkar gün boyu götürüyor beni. Ekran parlaklığını düşük seviyelerde kullanıyorum. Ses seviyemde genellikle ortanın bir tık altıdır. Kamerayı çok kullanmıyorum kullanıyorsam da 4-5 dk içinde işimi hallediyorum.

Gelelim soruna. Bunların hepsini yazma sebebim batarya ömrünü uzun tutmak istiyorsan bu faktörleri göz önünde bulundurarak hareket etmen lazım. Şarjı da benim gibi akşam tak sabah kalkınca çıkar. Telefonun ömrü uzun sıhhati yerinde olur. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplanemral -- 19 Mart 2024; 23:18:39 >
  • -Şarjdayken kullanma.

-Telefon kapanana kadar kullanma, %20 civarı şarja takmaya çalış.

Bunlara dikkat edersen uzun süre sıkıntı yaşamazsın.

• Evladın gibi baksan bile 3 sene sonra günü çıkartmayacak verirsin 100 dolar değiştirirsin pilini 3 sene daha gider. Hayat pili dert etmek için çok kısa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malum fiyatlar astronomik olduğu için ister istemez insan dikkat etmek zorunda kalıyor. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMessage -- 20 Mart 2024; 1:32:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende iphone 11 pro var pil yüzdesi %88 bu normal mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.