Şimdi Ara

Avensis'in artıları ve eksileri (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
43.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 2005-2006 model civarlarında Avensis almayı düşünüyorum.Vergi ve yakıt avantajından dolayı 1.6 olacak.Zira arabayı çok kısa bir mesafede kullanacağım.

Elegant ve Elegant Executive arasında ne farklar vardır?Tek bildiğim Executive'de koltuklar deri döşeme.Sunroof ise 2.0 motor seçeneğinde oluyor.

Bunun dışında bu iki versiyon arasında başka farklar var mı? Donanım vs. Varsa nelerdir?

Bir de söz konusu aracı alacağım zaman nelere dikkat etmeliyim.İlk kez araba alacağım.Avensis'i alırken neleri daha çok kontrol etmem gerekecek? Galeriden almanın sakıncası var mıdır?

Yorumlarınız için şmdiden teşekkürler..
  • diğer başlığa yazdım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Glex

Alırken oldukça araştırmıştım..
    Hatta bazı arabadan anladığını (!) iddia eden arkadaşlarım " O motor o kasayı kaldırmaz, elinde kalır,git başka araba al " dediler.
    Kayseri'de sadece 2.0 motorlusunu bulmuştum.Yanlış hatırlamıyorsam otomatik vitesti.Vazgeçmiştim.(Yakıt olayı ve LPG nedeni ile)
    Ben 1.6 aradığımdan dolayıhemen bulamadım.Ve zaman geçtikçe vazgeçme isteği ağır basmaya başladığı bir anda Ankara'da buldum,babamla gittik ve aldık.
    Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.Yorum yapacak duruma geldiğimi düşünüyorum.

Artıları
    1-Gerçekten işçiliği kaliteli bir otomobil.
    2-Motor kaldırmaz diyorlar ama gayet güzel kaldırıyor. ( en azından bana yetiyor)
    3-Oldukça konforlu ve sizin dediğiniz gibi oldukça sessiz.
    4-İç mekanı geniş
    5-Yakıtı bence makul. (Yozgat-Kayseri arasında yol bilgisayarı 5.5 litre gösteriyor. (Ne kadar doğru bilemiyorum) )
    6-Yol tutuşu ve frenleri çok iyi.

Eksileri
    1-Belirli bir hızdan sonra kapıları kendi kilitlemiyor,
    2-Yağmur sensörü gerçekten dengesiz çalışıyor. ( Hassaslık ayarını yapıyorum ama belki benimkinde bir problem vardır)
    3-Cd çalar mp3 okuyamıyor.

2007'den önceki modellere Mp3 okuma özelliği kazandırılabiliyor mu? Bunu sağlayan bir aparat vs. var mı? Bir de çok yakışacağını düşünmesem de Navigasyon sistemi taktırılabilir mi?Nasıl durur? Orjinal halin bozulmasına pek taraftar değilim aslında.

Bir de şu kapıların kendiliğinden kilitlenmiyor olması da kötü.Bu kadar donanım yapmışlar, hiç mi düşünememişler.Bu devirde kapısı otomatik kapanmayan kaç araba kaldı ki?

Aynı paraya 0km Megane alınıyor fakat yine de Avensis alma fikrimden vazgeçmiş değilim.Tek endişem güvenilir bir araca denk gelememek. Aldıktan sonra ummadık sorunlarla karşılaşmak hiç de hoş olmayacak. 2. el olunca güven konusunda endişelerim var..

• 2006 toyta avensisim var 2007 de var mı bilmiyorum ama beni servisten çağırdılar direksiyon göbeği değişti fabrika hatası varmış ki ben çok memnundum buna dikkat edebilirsin.Onun haricinde hiç sorun yok yağ gibi araba süper zevk alacaksın emin ol
  • quote:

Orjinalden alıntı: rubens_tr

quote:

Orjinalden alıntı: Glex

Alırken oldukça araştırmıştım..
    Hatta bazı arabadan anladığını (!) iddia eden arkadaşlarım " O motor o kasayı kaldırmaz, elinde kalır,git başka araba al " dediler.
    Kayseri'de sadece 2.0 motorlusunu bulmuştum.Yanlış hatırlamıyorsam otomatik vitesti.Vazgeçmiştim.(Yakıt olayı ve LPG nedeni ile)
    Ben 1.6 aradığımdan dolayıhemen bulamadım.Ve zaman geçtikçe vazgeçme isteği ağır basmaya başladığı bir anda Ankara'da buldum,babamla gittik ve aldık.
    Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.Yorum yapacak duruma geldiğimi düşünüyorum.

Artıları
    1-Gerçekten işçiliği kaliteli bir otomobil.
    2-Motor kaldırmaz diyorlar ama gayet güzel kaldırıyor. ( en azından bana yetiyor)
    3-Oldukça konforlu ve sizin dediğiniz gibi oldukça sessiz.
    4-İç mekanı geniş
    5-Yakıtı bence makul. (Yozgat-Kayseri arasında yol bilgisayarı 5.5 litre gösteriyor. (Ne kadar doğru bilemiyorum) )
    6-Yol tutuşu ve frenleri çok iyi.

Eksileri
    1-Belirli bir hızdan sonra kapıları kendi kilitlemiyor,
    2-Yağmur sensörü gerçekten dengesiz çalışıyor. ( Hassaslık ayarını yapıyorum ama belki benimkinde bir problem vardır)
    3-Cd çalar mp3 okuyamıyor.

2007'den önceki modellere Mp3 okuma özelliği kazandırılabiliyor mu? Bunu sağlayan bir aparat vs. var mı? Bir de çok yakışacağını düşünmesem de Navigasyon sistemi taktırılabilir mi?Nasıl durur? Orjinal halin bozulmasına pek taraftar değilim aslında.

Bir de şu kapıların kendiliğinden kilitlenmiyor olması da kötü.Bu kadar donanım yapmışlar, hiç mi düşünememişler.Bu devirde kapısı otomatik kapanmayan kaç araba kaldı ki?

Aynı paraya 0km Megane alınıyor fakat yine de Avensis alma fikrimden vazgeçmiş değilim.Tek endişem güvenilir bir araca denk gelememek. Aldıktan sonra ummadık sorunlarla karşılaşmak hiç de hoş olmayacak. 2. el olunca güven konusunda endişelerim var..

Ben mp3 olayını bu adresteki şekilde çözdüm. Fm transmitter'de kullandım. Yozgat'ta olmama (bolca boş frekans ) olmasına karşın, kaset adaptörü kadar güzel ses vermiyorlar bilgin olsun.

Ayrıca, Xcarlink (http://www.xcarlink.com.tr/ ) denilen bir aparat var. ( Adresten incelersin) Bu Xcar Link kafama baya yattı

Navigasyon olayına girmediğim için en ufak bir bilgim yok. :)

Evet, kapılar otomatik kilitlenmiyor. Hadi kapıların kilitlenmesini geçtim, insan bir Cruise Control koyar. ( 1.6 Comfort için konuşuyorum) Sanırım, sonradan da takılmıyormuş. Bildiğim kadarı ile Opel'de silecek kolunu değiştirip, kısa sürede takabiliyorlar.

Bende aracı ikinci el aldım.Maşaallah şimdiye kadar tık demedi. Güvenilir bir satıcı bulduktan ve içinize sindikten sonra kaçırmayın derim.

• Valla bu Xcarlink çok iyi birşeye benziyor.2007 Öncesi Avensis'lerde Mp3 okutamama gibi bir dert kalmıyor bu durumda.Performansı nasıldır acaba..Bağlantıyı yaptıktan sonra direksiyon kumandasından bile kontrol edebiliyormuşsun.

Teşekkürler Glex.Birçok Avensis kullanıcısının hayır duasını alacaksın bu önerinle..
  • Bilgiler için teşekkürler bizlerde bilgilendik
  • Arkadaşlar linkteki araç nasıl?
    Comfort diyor ama sanırım bu elegant modeli..Comfortta bej rengi döşeme opsiyonelide olabilir.Ama açıkcası bu ve fiyatının uygun olması beni huylandırdı.
    Yorumlarınızı bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/toyota_avensis_yeni_kasa_kelepir_kisa_sureli_indirimWQQaXQQ13363291WQQpXQQdisplayitem
  • Rica ederiz

@Beyaztebeşir ; üstad hiç bir adam kriz bahanesi ile Avensis'i o fiyata satmaz. Bence bi gariplik var
  • quote:

Orjinalden alıntı: beyaztebeşir

Arkadaşlar linkteki araç nasıl?
    Comfort diyor ama sanırım bu elegant modeli..Comfortta bej rengi döşeme opsiyonelide olabilir.Ama açıkcası bu ve fiyatının uygun olması beni huylandırdı.
    Yorumlarınızı bekliyorum...

http://www.sahibinden.com/toyota_avensis_yeni_kasa_kelepir_kisa_sureli_indirimWQQaXQQ13363291WQQpXQQdisplayitem

comfort modeli bu çünkü far yıkama sistemi yok aslında comfortlarda bej döşeme,bej rengi torpido falanda yok ama kesinlikle comfort 2003 model ve 118 binde olması+sıkışıklık varsada fiyat normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 9 Nisan 2009; 20:10:35 >

• Araç comfort ama nasıl bej döşeme yapmış onu anlamadım, çünkü sadece döşeme değil kapılar, plastikler tavan döşemesi aynı elegant'taki gibi. Özel siparişle almış olabilir.
  • Araç sahibi ile görüştüm.İlanda tek parça değişti diyor ama arkadaşından almış aracı, arkadaşı refüje çarpmış ve sağ sol çamurluk ve ön tampon değişmiş.Gerisi temizmiş.Anlaşılan güzel toplanmış bi araç..

Ama elegant da olabilir.Arkadaş belki comfort diye biliyor.
    Niyetim vardı ama ürktüm. Bej döşemelerde huylandırdı.Sanki toplama avensis gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaztebeşir -- 9 Nisan 2009; 23:40:28 >
  • bence bu araç kesinlikle toplama ve comfort
    1. çünkü sadece döşeme değil kapılar, plastikler tavan döşemesi aynı elegant'taki gibi(bu yüzden elegant olabilir)
    2.far yıkama sistemi yok bu yüzden kesinlikle comfort
    3.araç 2003 model o zmanlar sadece 1.6 comfort 2.0 elegant ve 2.0 elegant excelitüve donanım seviyeleri vardı 1.6 elegant donanım seviyesi 2004 yılından itibaren kondu
    4.fiyatının düşük olması comfort ve toplama olduğunu açık açık belli ediyor.
    5.ruhsatta kesinlikle comfort yazıyordur gidip bakmak lazım
  • Şüphedeysen riske girme adam refüje vurmuş, ön taraftan darbe almışsa motorda da değişen parça olmuş olabilir.Başka araba mı kalmadı piyasada.2-3 bin TL daha yukarı çık bir yaş büyüğünü al,üstelik çakma Elegant değil.19.900 veren 22.750 de verir.Al sana 2004 Avensis Elegant.

http://www.sahibinden.com/acil_2004_toyota_avensis_elegant-20WQQaXQQ12252791WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Şüphedeysen riske girme adam refüje vurmuş, ön taraftan darbe almışsa motorda da değişen parça olmuş olabilir.Başka araba mı kalmadı piyasada.2-3 bin TL daha yukarı çık bir yaş büyüğünü al,üstelik çakma Elegant değil.19.900 veren 22.750 de verir.Al sana 2004 Avensis Elegant.

http://www.sahibinden.com/acil_2004_toyota_avensis_elegant-20WQQaXQQ12252791WQQpXQQdisplayitem

Doğru söylüyorsunuz.. Sağlam işe bakmak lazım...

• 2.El Avensis fiyatları ortalama 25-30 bin arası değişiyor (2004 ve üstü modeller için).

0 km Eski kasa Comfort 35.000 Elegant ise 39.000 TL.

Bu aracın yeni kasası da çıktığına göre 2.el almak için biraz daha mı beklemek gerekir.Fiyatları düşer mi? 1,6 Elegant düşünüyorum.İmkanım olsa 39.000'e 0 km almayı isterim ama yaza kadar stoklar tükenmiş olur herhalde.Zira almak için 2-3 aya ihtiyacım var.0 km alamaz isem 2005-2006 arası bir araç düşüneceğim. Ortalama 12-13 bin lira daha az ödemiş olacağım.

Şu anda 2.el fiyatlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yüksek mi normal mi? 2-3 aya kadar fiyatlar düşer mi? Yoksa ÖTV indirimi bitince 2.el artar mı? Yeni kasa, eski kasanın fiyatlarını ne ölçüde etkiler?
  • valla rubens ben de aynı derttem muzdaribim...araç yenileyelim diyoruz bizimkini ucuza alıp kendilerinkini pahalıya satıyorlar...ilk etap da bora, passat bakıyordum. bi avensis gördüm. içine oturdum. gayet hoş. ön konsol dizaynı gayet hoşuma gitti. avensisin iç dizynından sonra eski kasa passatların ön konsolu çok yavan geldi bana....bi tane de buldum. hatta başlık da açtım bu avensis ile ilgili...adam comfort 2003 avensise 26.250 istiyordu. biz 25.000 dedik. o 25.500 dedi. sonra arayacaktı halen aramadı. geçen gittim araç halen yerinde duruyor. toyota plazalarda aracın fiyatını sordum bana en fazla 22 bin eder dediler..toyota plazalarda 2 nci el ave yok.olunca onlarda o galerideki gibi satarlar mı bilemiyorum. adam bana biz o aracı 19-20 ye alır en fazla 22 bine satarız dedi. çok şaşırdım..piyasada olanlarda benim baz aldığım bir expertiz sitesi var (dod) o sitenin verdiği fiyatın üstünde fiyat istiyorlar...uygun olanlarda il dışı..önümüz yaz. yaza doğru araç satışları biraz hareketlenir diyorlar...yazın araçlar ile daha fazla geziliyor. tatile gitmek, akşam gezileri, deniz, piknik falan...talebi etkiliyor...yeni kasası çıktı ama adamlar satarken yenikasa çıktı falan dinlemiyorlar...şu ötv olayı aslında 2 nci eli etkiler diye düşünüyorum ama pek etkisini göremedik alacağımız araçlarda...bizim araçlardan götürdü ötv...2003 ü 24 bine verse hiç düşünmeden alırım...kilometrede iyi. 40 binde....2003 ü kilometre nedeniyle 2005-2006 fiyatına veriyor....

bakıyorum uygun bi tane düşermi die bekliyoruz...şu araba olayını halledip normal hayata döneyim diyorum. gece gündüz araç sitelerinde heder oldum

• Hem Comfort için bu fiyatı istiyor, hem de naz yapıyor..Oldu başka istekleri varmıymış acaba.Toyota araçlar sorunsuzlukları ile biliniyor.Bu yüzden km 40 bin olmuş 60 bin olmuş çok önemli değil.Temiz kullanılmış olması önemli.İlle de bu araçta ısrarcı olma derim ben.Bir sürü ilanlar var.Hem Comfort değil Elegant bak.

http://www.sahibinden.com/2005_model_1_6_toyota_avensis-15WQQaXQQ13446189WQQpXQQdisplayitem

Pazarlıkla 25.000'e alırsın.Üstelik Elegant.

İlle de düşük km diyorsan;

http://www.sahibinden.com/2004_model_40000_km_de-40WQQaXQQ13531806WQQpXQQdisplayitem

gibi örnekler de var.Bütçeyi zorlayabiliyorsan 1000-2000 TL daha esnemeye çalış.

Bu arada benim soruma halen cevap bulamadım..

• quote:

2.El Avensis fiyatları ortalama 25-30 bin arası değişiyor (2004 ve üstü modeller için).

0 km Eski kasa Comfort 35.000 Elegant ise 39.000 TL.

Bu aracın yeni kasası da çıktığına göre 2.el almak için biraz daha mı beklemek gerekir.Fiyatları düşer mi? 1,6 Elegant düşünüyorum.İmkanım olsa 39.000'e 0 km almayı isterim ama yaza kadar stoklar tükenmiş olur herhalde.Zira almak için 2-3 aya ihtiyacım var.0 km alamaz isem 2005-2006 arası bir araç düşüneceğim. Ortalama 12-13 bin lira daha az ödemiş olacağım.

Şu anda 2.el fiyatlarını nasıl değerlendiriyorsunuz? Yüksek mi normal mi? 2-3 aya kadar fiyatlar düşer mi? Yoksa ÖTV indirimi bitince 2.el artar mı? Yeni kasa, eski kasanın fiyatlarını ne ölçüde etkiler?

Yorumu olan yok mu arkadaşlar?

• ısrarcı değilim zaten...piyasadaki fiyatları görünce iyice soğudum arabadan...o fiyata keriz bulabilirse satar herhalde. 2005-2006 elegant fiyatına satıyor aracı.

yorumu olan yok galiba...yeni kasa çıkınca eski kasaların biraz daha fşyatının düşmesi gerekir diye düşünmek yanlış değil...ama aracı aldığın yerde önemli...sahibinden alırken pazarlık ile 3-5 düşebilir...yada hazır para ile uygun zamanda uygun araç alınabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 16 Nisan 2009; 19:13:07 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.