Şimdi Ara

Avensis'in artıları ve eksileri (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
1
Favori
43.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Toyota bayiilerinde 2009 model eski kasa Avensis var mı acaba? Stoklar tükendi mi yoksa?
  • ben izmirdeyim...geçenlerde gaziemirdeki toyota plazaya gittiğimde ikitane vardı. comfort için 35 elegant için 39 bin ytl deniyordu...
  • Evet 2009 model sıfır km fiyatları uygun.Bir de sıfırı 39 bin TL olan aracın 2007 modeline 36.800 isteyen böyle uyanıklar var..

http://www.sahibinden.com/sahibinden_2007_lpg_elegant_makyajli_kasa_-47WQQaXQQ13713167WQQpXQQdisplayitem

Hatta sıfırı 35 bin TL olan Comfort'un 2007 modeline 36.500 isteyen fırsatçılar var..

http://www.sahibinden.com/2007_model_avensis-16WQQaXQQ13310267WQQpXQQdisplayitem

• serbest piyasa ekonomisi...dileyen dilediğini yazıyor ama satabilir miyim diye düşünmüyor...daha bugün gittim avensis bakmaya...adam siteye 27.500 yazmış enson 25.500 e düştü...bakalım döneceğiz dedik...biraz daha düşünüp karar vermem gerek....
  • ya bende bay bi avensis e niyetlenmiştim ama forumdan bi arkadaşın ablasının 1.6 elegant ına 40 küsür binde lpg takmışlar 70 küsür binde üst kapak mı ne değişmiş 3000 tl masraf çıkarttı diyor. avensis i olup da lpg ile (2003-2008 arası kasaları diyorum) uzun km yapmış ve sorun çıkmış başka arkadaşlar var mı aramızda.

avensis in lpg uyumu 1.6 motor için nasıl. Arkadaşa montaj hatası demişler galiba ama montaj başa bu kadar bela açar mı. dkerem arkadaşım senin avensis le lpg de kaç km oldu. memnun musun?arabaya çok ısınmıştım ama kafam karıştı ve birden döndüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

ya bende bay bi avensis e niyetlenmiştim ama forumdan bi arkadaşın ablasının 1.6 elegant ına 40 küsür binde lpg takmışlar 70 küsür binde üst kapak mı ne değişmiş 3000 tl masraf çıkarttı diyor. avensis i olup da lpg ile (2003-2008 arası kasaları diyorum) uzun km yapmış ve sorun çıkmış başka arkadaşlar var mı aramızda.

avensis in lpg uyumu 1.6 motor için nasıl. Arkadaşa montaj hatası demişler galiba ama montaj başa bu kadar bela açar mı. dkerem arkadaşım senin avensis le lpg de kaç km oldu. memnun musun?arabaya çok ısınmıştım ama kafam karıştı ve birden döndüm.

söylendiği gibi montaj hatası da olabilir...yada tkılan kit ile ilgili olabilir...sonuçta her araçta olabilir....bir araçta oldu diye aynı modelin tüm araçlarında olacak diye birşey olamaz..öyle bir sorun olsaydı lpg taktıranlar burada bunu belirtirlerdi...

• Beyler ben kasım 2008 den beri hergün üzerindeyim Avensis sin
    2004 model ve benzinle 50 tl ye 200 km yol yapıyorum sehir içi kimse inanmıyor ama oyle
    ve gittim tartarini lpg taktırtım 250 kr bile çok geldi cünkü çok yol yapıyorum
    bilmiyorum belki inan mazsınız ama 60 tl ye doldu yaklasık depom ve 400 km yapacak gözüküyor yani 160 kr gibi
    bence 9 air bag li bir araba gemi gibi yayla gibi bagaj dual klima, bikere makam aracı gibi , iscilik uydurma değil vb..
    gidipte vw ye para dokmeyin yada dandik linea falan almayın
    arabayı goren diyor ki arabanın garatisini niye bozdun lpg taktırıp. yani sıfır sanıyorlar
    kasa farkı çok yok bence ikinci el temiz alın 24000 civarına ve ciddi manada konfor yasayın.
    ben toyota nın bu kadar keyif verdiğini gercekten bilmiyorum ya bide bu avensislerde genç leri gorsem hep biyıklı herifler
    gerçi gecen bir hatun gordum sonunda.

yeni kasaları gercekten beyenmedim ben eski kasa kullanıyorum diye değil inanın bikere araba kucuk duruyo corollanın arkadası gibi
    bide çok çekik gozlu ben C300 gibi bir araba bekliyordum toyotadan yaptığına bak neyse ben 2004 kasamla mutluyum .

peki nedir eksik yanları

kızılay dağıtmıs gibi herkeste yok. mesela git opel astıra al yada corolla yada jetta :D çok eksik bir sey bu, sayı olarak az :(
    45 - 50 binde bir lastiklerini değistiricen. :(
    bitince cam sunu koyucan :(
    10000 de bir yağını değistiricen :(
    kasko yaptırıcan :(
    vergisini oduycen :(
    benzin koyucan :( ben gaz koyucam :)
    he bide yoksa muz silecek alıcan :)

:D

• hayırlı olsun...ben de ave bakıyorum. tüplü 2005... 60 binde... 27500 sizce nasıl...

ave olmassa laguna alayım diyorum...ama aveden de vaz geçemedim. 2 hafta oldu aracı satalı. acele de etmek istemiyorum. istanbulda uygun araçlar var ama oraya gitmeye de eriniyorum. bakalım izmirde uygun bitane çıkarsa alacağım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: hernan77

hayırlı olsun...ben de ave bakıyorum. tüplü 2005... 60 binde... 27500 sizce nasıl...

ave olmassa laguna alayım diyorum...ama aveden de vaz geçemedim. 2 hafta oldu aracı satalı. acele de etmek istemiyorum. istanbulda uygun araçlar var ama oraya gitmeye de eriniyorum. bakalım izmirde uygun bitane çıkarsa alacağım...

27500 çok bence, 30 bin'e 2008 model 15-20 binde avensisler var.
  • sahibinden bulamadık izmirde...galericilere götürüp veriyor insanlar...bu aracı 25 e falan vermiştir. pazarlık payını da düşünerek 2500 lira koymuş 500 ile 750 düşerse en az 1-1250 karla satar diye düşünüyorum galerici...belki daha fazla karı vardır. bilemiyorum...

2008 ave buldum. adam 30 binden aşşağıya düşmedi. benim içinde 30 bin çok...hem ekonomik hem de psikolojik üst sınır. yani 30 bin veremem. 29.500 verse alabilirdim. araç yenileme olayına girerken arabayı satıp üzerine 10 bin koyar temiz birşey alırım diyordum ama 10 bin 15 bin oldu baktım 20 bine kadar çıkmışım. 27500 olan araç temizse ve 26 bine yada 26.250 falan derse alınabilir mi? yada alayım mı?
  • quote:

sahibinden bulamadık izmirde...galericilere götürüp veriyor insanlar...bu aracı 25 e falan vermiştir. pazarlık payını da düşünerek 2500 lira koymuş 500 ile 750 düşerse en az 1-1250 karla satar diye düşünüyorum galerici...belki daha fazla karı vardır. bilemiyorum...

2008 ave buldum. adam 30 binden aşşağıya düşmedi. benim içinde 30 bin çok...hem ekonomik hem de psikolojik üst sınır. yani 30 bin veremem. 29.500 verse alabilirdim. araç yenileme olayına girerken arabayı satıp üzerine 10 bin koyar temiz birşey alırım diyordum ama 10 bin 15 bin oldu baktım 20 bine kadar çıkmışım. 27500 olan araç temizse ve 26 bine yada 26.250 falan derse alınabilir mi? yada alayım mı?

Yani şimdi 2500 lira için 2005 tüplü avensis alınmaz bence. 2500 daha verip makyajlı daha donanımlı ve az km'deki avensis alınır. Ben şahsen 30'a onu alırdım ama sizin bileceğiniz iş. 2008 avensisi satan adamla bi daha konuşun sıfırı 35 bin lira zaten diyin o zaman iner bence. 29'a almaya bakın. Onun dışında Toyota bayiilerine bakın belki orada 2. el avensis vardır.

27500 lük avensis için ise 25'den fazla etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muss@ -- 2 Mayıs 2009; 20:23:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

quote:

sahibinden bulamadık izmirde...galericilere götürüp veriyor insanlar...bu aracı 25 e falan vermiştir. pazarlık payını da düşünerek 2500 lira koymuş 500 ile 750 düşerse en az 1-1250 karla satar diye düşünüyorum galerici...belki daha fazla karı vardır. bilemiyorum...

Yani şimdi 2500 lira için 2005 tüplü avensis alınmaz bence. 2500 daha verip makyajlı daha donanımlı ve az km'deki avensis alınır. Ben şahsen 30'a onu alırdım ama sizin bileceğiniz iş. 2008 avensisi satan adamla bi daha konuşun sıfırı 35 bin lira zaten diyin o zaman iner bence. 29'a almaya bakın. Onun dışında Toyota bayiilerine bakın belki orada 2. el avensis vardır.

27500 lük avensis için ise 25'den fazla etmez.

2008 avensisin sahibi inmedi bi türlü...adam araç bana 44 bine mal oldu diyor...ne kadar doğru bilemiyorum. kredi çekmişse olabilir belki...toyota bayilerinde en son baktığım da ikinci eli yoktu...hafta sonu otopazarı var bir de oraya bakacağım. geçen pazar iki tane ave buldum. biri 2003 lpg li 25.500 diyordu biri de 2004 kırk küsür binde sol arka kapı arka çamurluk ve sol ön çamurluk darbeli ve araç tamamıyla boyanmıştı. o da 23 bin istedi. darbeli ve özellikle komple boyanmış olması araçtan soğuttu. bide sahibi asabi idi...adam sabahtan beri gelip araca bakıyorlar orasını burasını kazıyıp duruyorlar diye dert yanıyordu...

• litre olarak tüketimleri ortalama hız ile verebilir misiniz
  • https://www.youtube.com/channel/UCbM6qHSAvFLsgoFCicbwqIw

Arkadaşlar t25 kasa avensis le ilgili kanal açtım. Neler olmasını istersiniz içerik olarak yardım edebilir misiniz. Ve destek olursanız sevinirim😉

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.