Şimdi Ara

Avensis'in artıları ve eksileri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
43.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1 ay kadar önce 2004 avensis aldım...ama aracı çok kullanamıyorum. ve açıkçası çok da araştırmadan aldım arabayı...ilk önce yatıktından korktum ama gaza fazla asılmayınca eski arabam lpg'li brodway'dan bile az yaktığını gördüm...bunun haricinde yol tutuşu ve süspansiyon kalitesi oldukça başarılı...ayrıca sivrisinek kadar sessiz...(MAŞALLAH NAZAR DEĞMESİN....)..."benim 1 aylık tecrübelerim yanında yıllardır avensis kullanan arkadaşlarımında avensis hakkındaki yorumları nasıl olur acaba" diyerek bu konuyu açtım...sizce avensis artı ve eksileri nelerdir....katılan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinemaci34 -- 1 Aralık 2008; 18:57:05 >

• Alırken oldukça araştırmıştım..
    Hatta bazı arabadan anladığını (!) iddia eden arkadaşlarım " O motor o kasayı kaldırmaz, elinde kalır,git başka araba al " dediler.
    Kayseri'de sadece 2.0 motorlusunu bulmuştum.Yanlış hatırlamıyorsam otomatik vitesti.Vazgeçmiştim.(Yakıt olayı ve LPG nedeni ile)
    Ben 1.6 aradığımdan dolayıhemen bulamadım.Ve zaman geçtikçe vazgeçme isteği ağır basmaya başladığı bir anda Ankara'da buldum,babamla gittik ve aldık.
    Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.Yorum yapacak duruma geldiğimi düşünüyorum.

Artıları
    1-Gerçekten işçiliği kaliteli bir otomobil.
    2-Motor kaldırmaz diyorlar ama gayet güzel kaldırıyor. ( en azından bana yetiyor)
    3-Oldukça konforlu ve sizin dediğiniz gibi oldukça sessiz.
    4-İç mekanı geniş
    5-Yakıtı bence makul. (Yozgat-Kayseri arasında yol bilgisayarı 5.5 litre gösteriyor. (Ne kadar doğru bilemiyorum) )
    6-Yol tutuşu ve frenleri çok iyi.

Eksileri
    1-Belirli bir hızdan sonra kapıları kendi kilitlemiyor,
    2-Yağmur sensörü gerçekten dengesiz çalışıyor. ( Hassaslık ayarını yapıyorum ama belki benimkinde bir problem vardır)
    3-Cd çalar mp3 okuyamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glex -- 1 Aralık 2008; 19:34:28 >

• Asistanıma ait 2004 model toyota avensis 1.6, prins marka LPG
    Elazığ-Antalya-Elazığ arasında 2000 km'lik bir parkurda denedim.

-Araç geniş, büyük aileler için uygun.
    -Otomatik cam sileceği iyi çalışıyor.
    -Yol tutuşu iyi.
    -100 km'de 8.5 lt LPG tüketiyor. (uzun yol, 110-120 km ortalama hız, 1 kişi, dönüşte 2 kişi)
    -Otomatik klima uygun çalışıyor, verimi iyi.
    -Hızlanma kötü.
    -Yüksek süratte stabil, dengeli gidiyor.
    -Fren iyi.
    -İçeri lastik sesi alıyor.
    -Bir miktar motor sesi de geliyor.
    -Yüksek süratte direksiyon çok hafifliyor, beğenmedim.
    -Vites geçişleri çok iyi. Kararsızlık, geçmeme gibi bir durum yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Glex

Eksileri
    2-Yağmur sensörü gerçekten dengesiz çalışıyor. ( Hassaslık ayarını yapıyorum ama belki benimkinde bir problem vardır)

2007 model alsaydınız keşke, onda var
  • quote:

Alırken oldukça araştırmıştım..
    Hatta bazı arabadan anladığını (!) iddia eden arkadaşlarım " O motor o kasayı kaldırmaz, elinde kalır,git başka araba al " dediler.
    Kayseri'de sadece 2.0 motorlusunu bulmuştum.Yanlış hatırlamıyorsam otomatik vitesti.Vazgeçmiştim.(Yakıt olayı ve LPG nedeni ile)
    Ben 1.6 aradığımdan dolayıhemen bulamadım.Ve zaman geçtikçe vazgeçme isteği ağır basmaya başladığı bir anda Ankara'da buldum,babamla gittik ve aldık.

Artıları
    2-Motor kaldırmaz diyorlar ama gayet güzel kaldırıyor. ( en azından bana yetiyor)
    4-İç mekanı geniş
    5-Yakıtı bence makul. (Yozgat-Kayseri arasında yol bilgisayarı 5.5 litre gösteriyor. (Ne kadar doğru bilemiyorum) )

Eksileri

Glex arkadaşım arabayı aldıktan sonra arkadaşlarımdan biri de bana demişti o motor o kasayı kaldırmaz diye...fakat 110 hp bir kalp taşıyor aracımız ve ben gaza çok asılmadığım halde hiç bir zaman yokuş yukarı kasayı kaldırmama devir düşürme gibi bi olayla karşılaşmadım...bunlar şehir dedikodusu.....bu konuda çok iddalı bi araç aslında kim ne derse desin...fark ettinmi bilmiyorum 3 veya 4. viteste gaza az asıl koltuğa yapıştırıyor haylaz....neyse....bu sırada yağmur sensörünü bi göstersen iyi olur bende bi sorun yok şimdilik....gayet performanslı çalışıyor...katkıların için teşekkür ederim...(bu sırada ben erciyes mezunuyum ve eşim kayserili...olmazsa yazın gelince bi avensis buluşması yapalım....kendine iyi bak...)

• 2.5 senedir beri kullanıyorum 0 kmde almıştık gelelim bana göre + ve - lerine

+ ları
    geniş iç mekan
    performanslı (bana göre)
    kaliteli işçilik
    sınıfına göre başarılı yakıt tüketimi ş.içi 8 litre ş. dışı 6.8 litrte benzin tüketimi(lpgde henüz ölçemedim)
    1.598 cc motordan vergi avantajı
    geniş bagaj hacmi

- leri
    hız sabitleme yok(1.6 versiyonlar için) focusta bile var
    sanruf yok(1.6 versiyonlar için)
    arkada klima üflemesi yok(bizim marea elxde bile vardı)
    yan camlarda perde yok
    mp3 çalar yok kasetçalar gereksiz(makyajlılarda düzeltmişler bunu)
    bej döşeme(elegantlarda) kiri çabuk belli ediyor
    torpido soğutma yok(focusta bu bile var yine alt sınıf araçta var üst sınıfta nasıl olmaz hayret)
    otomatik kapı kilitleme yok( teyzemin pandasında bile var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 2 Aralık 2008; 0:06:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

2.5 senedir beri kullanıyorum 0 kmde almıştık gelelim bana göre + ve - lerine

+ ları
    geniş iç mekan
    performanslı (bana göre)
    kaliteli işçilik
    sınıfına göre başarılı yakıt tüketimi ş.içi 8 litre ş. dışı 6.8 litrte benzin tüketimi(lpgde henüz ölçemedim)
    1.598 cc motordan vergi avantajı
    geniş bagaj hacmi

- leri
    hız sabitleme yok(1.6 versiyonlar için) focusta bile var
    sanruf yok(1.6 versiyonlar için)
    arkada klima üflemesi yok(bizim marea elxde bile vardı)
    yan camlarda perde yok
    mp3 çalar yok kasetçalar gereksiz(makyajlılarda düzeltmişler bunu)
    bej döşeme(elegantlarda) kiri çabuk belli ediyor
    torpido soğutma yok(focusta bu bile var yine alt sınıf araçta var üst sınıfta nasıl olmaz hayret)

evet hocam -leri konusunda oldukça haklısın hadi sanrufu ve kaset çalar bi nebzede torpido soğutması ve hız sabitleme olsaymış harika olurmuş valla...bu sırda bagaja 3 tane 60lt lpg tankı sığabiliyor o kadar geniş çok önemli bence.... ve biraz araştırdım avensis emsali araçlarda hız sabitleyici 300ytl civarı... bakıma götürdüğümde arcımı sorucam takılabiliyormu diye...takılırsa eğer uzun yolda hem rahatlık sağlar hemde yatık tüketimi biraz daha düşer diye ümid ediyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: sinemaci34

quote:

Alırken oldukça araştırmıştım..

Artıları
    4-İç mekanı geniş

Eksileri

Glex arkadaşım arabayı aldıktan sonra arkadaşlarımdan biri de bana demişti o motor o kasayı kaldırmaz diye...fakat 110 hp bir kalp taşıyor aracımız ve ben gaza çok asılmadığım halde hiç bir zaman yokuş yukarı kasayı kaldırmama devir düşürme gibi bi olayla karşılaşmadım...bunlar şehir dedikodusu.....bu konuda çok iddalı bi araç aslında kim ne derse desin...fark ettinmi bilmiyorum 3 veya 4. viteste gaza az asıl koltuğa yapıştırıyor haylaz....neyse....bu sırada yağmur sensörünü bi göstersen iyi olur bende bi sorun yok şimdilik....gayet performanslı çalışıyor...katkıların için teşekkür ederim...(bu sırada ben erciyes mezunuyum ve eşim kayserili...olmazsa yazın gelince bi avensis buluşması yapalım....kendine iyi bak...)

@MuSoniC , dostum bende bunu sonradan öğrendim.Yani , kaset çalar koyacağınıza mp3 çalar koysanıza kardeşim

@sinemaci34 , elbette kardeşim. Geleceğin zaman özel mesaj atarsın,elimden geldiği kadarı ile seni misafir etmeye çalışırım.
    Seninde dediğin gibi araç gerçekten atak.Fazlası ile memnunum. Yağmur sensörünü dediğin gibi göstermemde fayda var gibi.

• eyvallah Glex kardeş...
  • artısını bilmem ama ikinci eli ucuz olduğundan 2. el alınabilecek bi araç!
  • çok uygun fiyata Avensis bulunabiliyor fakat yakıt tüketimi korkusu nedeniyle bende dahil sanırım birçok kişide almaktan vazgeçior.
  • quote:

Orjinalden alıntı: birol_61

çok uygun fiyata Avensis bulunabiliyor fakat yakıt tüketimi korkusu nedeniyle bende dahil sanırım birçok kişide almaktan vazgeçior.

tüketimi yüksek değil

şehirlerarası 6.3lt/100km yakmıştım
  • yakıt ş. içi 8 ş.dışı.6.7 yakıyorum ben isteyen lpg taktırır gezer benim gibi
  • bu tüketimler yeni avensisler için geçerli sanırım??
    2001 vs daha çok yakar heralde
  • Dün 2006 avensis test etme şansım oldu. çok sessiz ve konforlu bir araç. o cüssesine rağmen kullanımı çoğu araçtan kolay ve çok çok zevkli.

yol bilgisayarında 10.5 lt gördüm. test ettiğim için birazda zorlamamın etkisi var elbette.

test etmeden öncede çok beğendiğim bir araçtı testten sonra hayranlığım bir kat daha arttı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: birol_61

bu tüketimler yeni avensisler için geçerli sanırım??
    2001 vs daha çok yakar heralde

bu tüketimler 1.6 için tabikide 2001 eski kasalar 2000 motor olduğu için çok yakar tabi.
  • 2001 model 1,8 avensislerde var ben onlardan bahsetmiştim
  • 2004 model avensis 1.6 sahibiyim,kesinlikle koltuğa oturduğunuzda güven hissi veriyor.İç mekan çok geniş ve konforlu,heybetli bir araç buna rağmen sürüş inanılmaz rahat ve kolay önden çekişli olduğu için kısmen lastik sesi geliyor.Ben bunu eksi olarak görmüyorum,yakıt olayına gelince abartı yakmıyor kullanan göre değişiyor 2000 devirde değişimleri yaparsanız oldukça tatminkar değerlere iniyor ama basarsanız acımıyor meret.Toyota kalitesini işçiliğini ekonomikliğini hiç birşeye değişmem...
  • evet hocam avensis öyle abartı yakmıyor ama düşük devirde ve tabii ki yüksek hızda kullanmazsanız....ben her hafta sonu tekirdağa gidip gelirim ve uzun yolda yüksek hız yapmaz ve birazda devirine dikkat ederseniz çok ekonomik bi araç...bende lpg li brodwayda var aynı yolda gidiş geliş 50ytl lik gaz yakıyor yeni avensis'imde gidiş geliş 60ytl benzin yakıyor..aradaki fark beni hayretlere düşürmüştü...

ayrıca feckless arkadaşın dediği gibi koltuğa oturduğunuzda güven hissi veriyor iç mekanın genişliği ve yol tutuşu aracı her kullandığımda heyecanlandırıyor...araç cüsseli olmasına rağmen bir çita kadar atik...ben aracı aldığımda bu kadar performans beklemiyordum...bu başlığıda ben açmıştım aslında ama aracı daha yeni almıştım o zaman...şimdi alıştıkca araca sürüşten gerçekten zevk alıyorsunuz....
  • bende toyotanın kalitesini hiçbir şeye değişmem arkadaşlar mercedesin konforu bmw nin performansı var her modelinde am avensisler başka tabi.:)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.