Şimdi Ara

Aux vs RCA vs TRS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, Presonus Eris 3.5 kullanıyorum, cihazı doğrudan bilgisayara bağlıyorum arada ses kartı yok.

Aux, RCA ve TRS; bu girişlerin hepsi var. RCA to AUX olanıyla bağladım, AUX TO AUX kablosu da var, diğer girişlerle bağlasam ses farkı olur mu işitebileceğimiz şekilde ? Bunların en sağlamı hangisidir ? Aşağıdaki gibi bir kablo daha net ses verir mi acaba ne dersiniz ?

Aux vs RCA vs TRS
    Aux vs RCA vs TRSwww.senkop.com.tr
    Kirlin Y362PRLBK 3.5MM TRS PLUS - 2*1/4'' Mono Düz Uç 2 Metre Kablo
    https://www.senkop.com.tr/urun/kirlin-y362prlbk-3-5mm-trs-plus-2-1-4-mono-duz-uc-2-metre-kablo

• iyi bir dac almanı öneririm

rcato rca'dan baplarsan daha iyi olur rca'nın stereo crosstalk başarımı daha iyidir , ama anakartın ses yongası realtekdir onunla zaten kaliteli bir ses elde edemezsin

• Analog seslerde kablo önemli ölçüde sese etki ediyor. Kullandığınız höparlörler stüdyo monitörü olarak geçiyor ve kullanım amacına yönelik balanced bağlantı tipi var TRS olan. En iyi kaliteyi o bağlantı ile alırsınız ama bilgisayarın onboard ses kartında öyle bir giriş bulamazsınız. Yine stüdyo tipi ses kartı almanız lazım balanced giriş kullanabilmeniz için.

• helsloot kullanıcısına yanıt

Dac nedir ? Amfi gibi bir şey mi, ses kartı gibi mi ? Örnek bir marka model yazar mısınız ?

• trkgncr kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam cevabınız için. Böyle de hiç fena sayılmaz, gayet güzel ses veriyor merakımdan sordum. Ayrıca stüdyo tipi ses kartına hem trs ile hoparlörü hem de kulaklığımı bağlayabilir miyim ?

• tobisto kullanıcısına yanıt
    Evet bağlarsınız. Ama çevirici almanız lazım. Stüdyo tipi kartlar 3,5mm bağlantı ile değil 6,3mm bağlantı ile çalışıyor. Bir de hoparlör ve kulaklığın ses ayarının ayrı ayrı yapılabilmesi önemli yoksa bazı kartlarda hem hoparlörden hem de kulaklıktan aynı anda ses geliyor.
  • trkgncr kullanıcısına yanıt

Uygun fiyatlı olarak bu var, ne kadar işimi görür dersiniz hocam ? 4000 liraya da var ama pahalı tabi.

Aux vs RCA vs TRS
  • tobisto kullanıcısına yanıt

Tam olarak işini görür bu hocam. Bende Scarlett Solo var ama sırf kulaklık ile hoparlörden aynı anda ses geliyor diye bunu alırdım. Presonus sektörde çok yer edinmiş bir firma. Bu kartı bireysel kullanıcılar için çıkarmışlar belli. İmkanınız varsa direkt alın bence. Zaten satıcı da Amazon’muş. Beğenmezseniz iade edersiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.