Şimdi Ara

AutoTestPilot dan 2011 VOLVO S80 1.6D Drive Edition incelemesi RESİMLİ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
4
Favori
47.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkes zamanina almadik ah vah diyor da, ya arkadas bu kadar istekliysen bastirir parayi beklersin 2-3 ay neyse getirirler bu kadar sikinti yapmayin kendinize volvo s80 i , uretici hala uretiyor, 115 bglik guncellenmis haliyle, distribitor getirmiyorsa bunda volvonun sucu yok, cok inat ederlerse grey marketten daha ucuza bile getirilir, yalniz EURO cok yukseldiginden fiyatlar alt ust olmustur ondan getirmiyorlardir diye dusunuyorum...

S80 DRIVe (115 hp)

Four-cylinder 1.6 litre turbodiesel engine
    Low fuel consumption
    Ultra-low CO2 emissions
    Start/Stop technology
    Brake energy charging
    Gear shift indicator
    Maintenance free particle filter
    Six-speed manual gearbox

bu arada artik 6 ileri vitesli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 22 Kasım 2011; 8:57:44 >
  • hocam siz hangi aracı anlattıysanız bende bi alma iç güdüsü uyandı ama bi tek e cabrioda berbat bi araçmış hissi yaşadım ötv güncellemesi olmasaydı şu anda muhtemelen e250 bulabilseydim e350 manuel alıcaktım ama arabamı sattım ertesi sabah ötv güncellemesiyle uyandım güne çok güzel araçlarınız var maşallah kazasız belasız binin
  • Çok teşekkür ederiz bu güzel incelemeler için. Gerçekten bu tarz paylaşımları özledik. İşte forum amacına uygun sayılı konulardan bir kaçı sizin sayenizde yeniden başladı. Devamını isteriz. Tabi varsa başka arabalarınız yada geçmişte kullandığınız arabalarında incelemelerini okumak isteriz.
  • Elinize emeğinize sağlık gerçekten çok güzel anlatmışsınız.
    aynı araçtan bendede var e sınıfı bir araçtan performans hariç 3 de bir fiyata her türlü konforu alıyorsunuz .
    anlattığınız gibi kullanımı çok rahat fakat sizin gibi bir depoyla 1600 km yi hiç yakalayamadım en fazla 1268 km yi görebildim.
  • infinty'nin testinide bekliyoruz hocam :)
  • Bende 2011 model volvo s80 d5 awd ex modelini bir müddet kullanmıştım.Araba gerçekten mükemmel.Bilen kişileirn arabası volvolar.Test için elinize sağlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi one man one engine -- 22 Kasım 2011; 13:12:55 >
  • kayınbirader de bu arabadan var çok memnun.. aynen benzin bitmiyor ama şehir içi kullanım için zor bir araç zira çok uzun :)

İlgilenenler şimdi 80bin liraya biraz daha kısası s60 1.6 dieselini s80 in eski fiyatı olan 80bin tl ye alabilirler..

araç D sınıfı ve bagajı küçük ama bence şehir içi kullanıma daha uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

herkes zamanina almadik ah vah diyor da, ya arkadas bu kadar istekliysen bastirir parayi beklersin 2-3 ay neyse getirirler bu kadar sikinti yapmayin kendinize volvo s80 i , uretici hala uretiyor, 115 bglik guncellenmis haliyle, distribitor getirmiyorsa bunda volvonun sucu yok, cok inat ederlerse grey marketten daha ucuza bile getirilir, yalniz EURO cok yukseldiginden fiyatlar alt ust olmustur ondan getirmiyorlardir diye dusunuyorum...

S80 DRIVe (115 hp)

Four-cylinder 1.6 litre turbodiesel engine
    Low fuel consumption
    Ultra-low CO2 emissions
    Start/Stop technology
    Brake energy charging
    Gear shift indicator
    Maintenance free particle filter
    Six-speed manual gearbox

bu arada artik 6 ileri vitesli...

Parayı bastırır getirirsen nerde kaldı bu aracın fiyat avantajı. Gider 2.0 dizel otomatiğini alırsın.

Ayrıca yurtdışı forumlardan takip ettiğim kadarıyla yeni 6 ileri vitesi beğenmiyorlar çünkü daha sık ve şehirçinde sürekli vites değiştirmenize sebep oluyormuş.

Düşününcede haklılar ben 120 ye çıkana kadar 5 vites değiştiriyorum adam 6 vites değiştiriyor. E bunu birde sürekli olduğunu düşününce gerçekten 6 ileri olmasının bir avantajı kalmıyor zaten benim araçta 5. vites dişlisi çoookk uzun.

He birde start stopu çıktığından beri sevemedim arabanın motoruna da uzun vadede zararlı olduğunu düşünenlerdenim...

• Merhaba
    Elinize sağlık çok güzel inceleme olmuş.
    Ancak 70 lt depo ile 2100 km gitmek için 100km'de 3.33 lt tüketmesi gerekir.

Anlık, diyelim 10 dakika 90-100 ile düz yolda gidilse yol bilgisayarı öyle gösterir ama gerçekten tam depo ile normal şartlarda (siz bir de 120km falan diyorsunuz) 2100km gitmek bu cesametteki araç için imkansız gibime geliyor.

Aynı motorun Cmax ve 308 versiyonlarının sahibi oldum. S80 ile sürekli 3.33 yakmak olanak dışı gibi geliyor.
  • Keyifle okudum, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Merhaba

Anlık, diyelim 10 dakika 90-100 ile düz yolda gidilse yol bilgisayarı öyle gösterir ama gerçekten tam depo ile normal şartlarda (siz bir de 120km falan diyorsunuz) 2100km gitmek bu cesametteki araç için imkansız gibime geliyor.

Aynı motorun Cmax ve 308 versiyonlarının sahibi oldum. S80 ile sürekli 3.33 yakmak olanak dışı gibi geliyor.

cmax ve 308 in hatchback aerodinamiklerini düşününce s80 nin onlardan az tüketmesi normal geliyor. Hatta dediğim gibi focus sedanı olan bir arkadaşım beni bir türlü yakalayamıyor yakıt tüketiminde deli oluyor :) Ciddi uğraşmışlar bu araç üstünde az tüketsin diye...

Ben zaten 2100 giderim demedim ama ideal şartlarda 90 ile klima kapalı lastikler doğru basınc ayarlarında 2000 i zorlar diyorum. Ki zaten o koyduğum resim de beni destekliyor... Ama benim bunu denemeye pek niyetim yok :)

• Top gear gibisiniz maşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

quote:

Merhaba

cmax ve 308 in hatchback aerodinamiklerini düşününce s80 nin onlardan az tüketmesi normal geliyor. Hatta dediğim gibi focus sedanı olan bir arkadaşım beni bir türlü yakalayamıyor yakıt tüketiminde deli oluyor :) Ciddi uğraşmışlar bu araç üstünde az tüketsin diye...

Ben zaten 2100 giderim demedim ama ideal şartlarda 90 ile klima kapalı lastikler doğru basınc ayarlarında 2000 i zorlar diyorum. Ki zaten o koyduğum resim de beni destekliyor... Ama benim bunu denemeye pek niyetim yok :)

Teşekkürler yanıtınız için.
    Eğer fokus yakalayamıyorsa benim örnek verdiğim araçlardan da az yaktığı anlamına geliyor.
    Mükemmel değerler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

quote:

Merhaba

Teşekkürler yanıtınız için.
    Eğer fokus yakalayamıyorsa benim örnek verdiğim araçlardan da az yaktığı anlamına geliyor.
    Mükemmel değerler...

Tartışma olmasın diye bahsetmedimde 70 litre ile 2000 km civarı benide şaşrıttı bende dizel kullanıcısıyım ama ortalama 5.5-6 nın altına düşmedim .

• teşekkürler paylaşım için
  • vOLVo, o bir efsane sağlamdır ve eskimez sıfır al ömür boyu bin dedikleri tarzdan güzel duruyor.
  • Emeğine sağlık üstad FX mi S80 mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

Emeğine sağlık üstad FX mi S80 mi?

Tabiki tartışmasız FX derim. Ama uzun yola hangisiyle çıkarsın dersen s80 i alırım. Not: uzun yol kavramım şöyle en az bi 1000 km yapacağım yollar ist-ankara arası otoban değil...

Ayrıca soğuk havalarda gelince araçta bulunan bir özellik aklıma geldi. ''Webasto'' yani yakıtla çalışan harici ısıtıcı...Tam bir soğuk ülke arabası yapmış adamlar...
  • Eline sağlık arkadaşım.
  • çok güzel paylaşım olmuş devamını beklerım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.