Şimdi Ara

Augmentin 1000lik eriterek icmek hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
26.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ameliyatdan sonra augmentin 1000lik vermisti doktor iki tane kalmisti zor yutuyordum doktor ikiye bol yada yemegin icine at erit dediydi.

Beni oksuruk tuttu kac gundur gecmiyor doktorada gidemiyom su augmentini bitirim diyorum hangi yemege katayim doktor eritip icebilirsin dedi ama tirsma var ikiye bolsemde oksurmekten yutamam tek carem.eritmek belki oksurugude keser

• Hangi doktor dedi bunu ya eriterek icilir mi hicbir ise yaramaz hatta zararli olur çözünecegi yeri değiştirirsin
  • tusilencio T kullanıcısına yanıt
    Beni ameliyat eden doktorum dedi yutamiyorum dediydim ikiye ayir yada yemegine kat erit ic dediydi

Augmentin 1000lik cok buyuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGANIKHOSAF -- 23 Eylül 2019; 18:29:27 >
  • sadece öksürük için antibiyotik almayınız
  • Hawaii kullanıcısına yanıt
    Hocam bende almicaktim da dedim acaba enfeksiyon felan mi oldu iceride hazir antibiyotigide bitirmemistim iceyim diye danisayim dedim gogsumde bar var oksurunce cok aciyor sol tarafimda hirilti var gogsumun doktorada bu halde gitmem zor zaten zor yuruyorum gogsumdeki bardan dolayi.

Anlamadigim sadece oksuruk var baska hic bir sey yok. Ve sert bi oksuruk hariltili oksuruyorum.
  • ORGANIKHOSAF kullanıcısına yanıt
    Evet 1000'lik antibiyotiklerin çoğunluğu büyük olur. İnsanın anasına söver gibi yutma sınırlarını zorlayacak şekilde yaparlar. Ama toz halinde yapsalar hasta dozu tutturamaz.

Herhangi bir sulu yemekte sulandırabilirsin. Bir yakının varsa bir havlunun içinde döve döve toz etsin yemeğine karıştır ye birşey olmaz. Neticede midede birleşecek.

Haplar zaten toz haldedir. Fabrika bir makinada presleyip sıkıştırır hap haline getirir, dış etkenler ve çabuk bozulmaya karşı dışını ditanyum dioksit gibi malzemeler ve boyalarla kaplar. Toz haline getirip yutmanda sakınca yoktur.
  • Bildigim kadariyla augmentinde centik yok yani bolunemiyor buna ragmen doktorunuz eritip icin mi diyor gercekten cok yanlis yutmaya çalışın
  • Tıpla hiçbir alakam yok, ancak tıpçıların söylediği şey, ota boka antibiyotik tüketmeyin.
  • Tesekkur ederim hocam dovmeden tarhana corbasinin icine atip eriyene kadar bekliyeyeyim bakayim tekrar tesekkurler.
  • Direkt kana gecmesini engelleyen maddelerle de kaplanıyor mesela majezik vs gibi ilaclari bolmek cok tehlikeli centik isareti yoksa kesinlikle bolunmemeli
  • Hawaii kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorum da benim kide biraz sey doktorun verdigi antiviyotigi bir seyim yok diye bitirmemistim iki tane kaldiydi simdi de oksurukten duramiyom bitirem bari dedim.
    Biraktiysaniz tekrar devam etmenizin hicbir faydası yok ki antibiyotik tedavinizi bir gun bile atlamadan devam etmeniz gerekirdi tekrar başlamayın eczacilik okuyorum bilgilerime itibar eder misiniz bilmiyorum ama.yine de siz bilirsiniz
    Hmm onu bilmiyordum

@ORGANIKHOSAF
    Sen onun iyice çözme bak arkadaş ne diyor. doktorun dediği gibi bir iki parçaya böl yuvarla.
    Tamamdir hocam.icmiyorum sagol neden itibar etmeyeyim.

Sagolun tekrardan.
    Çok doğru. antibiyotik tedavisi yarıda ya da tedavibitmeden kesilmemelidir. Enfeksiyona sebep olan bakteri ya da virüslerin direnç kazanmasına neden oluyor. Hatta süperenfeksiyon riski bile var. Bırakıldıysa bari iki tane için yeninden başlanmamalı.
    Rica ederim
  • İcmeyeyim en iyisi ikiye bolup de yutamam oksuruk gelirse direk atarim.agzimdan cunku normalde bile zor yutuyordum.Oksuruk varken hic yutamam
  • Hocam yutarsin nolcak o kadar buyuk degil
  • Normal augmentin’i bile yutamıyordum ben. O ilacı görünce bi ter basar, panik atağım azar.
  • Augmentin 1000 mg/sudamet(sufamed mi emin değilim) ve parol verdi doktor, 1 haftadır hastayım düzelemedim.
    Aynı şikayetlerden gittim doktora.
    Tam Augmentin'i rahatlıkla yutabiliyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 23 Eylül 2019; 21:54:42 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.