Şimdi Ara

Audigy 2zs ve t7900 aldım ama sorun var :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dun Audigy 2zs ve t7900 aldım onboard ses kartını biosdan iptal ettim sürücülerini de sildim ve arkasından yeni sistemi kurdum ama cok büyük bir sorun var on sag hoparlörden cok kısık ses geliyor on sola gore hoparlörleri değiştirdim gene sağdan cok az ses geliyor hoparlörde sorun yok yani sorun ses kartında mı diye eski ikili speakerlarimi taktım ikisinden de esit ses geldi umudu kesip t7900 u tekrar takıp son kez denedigimde inanılmaz bir şekilde on sol ve sagdan olması gerektigi gibi esit ses geldi ertesi sabah tekrar actıgımda ne yazikki gene eski haline dondu sag hoparlorden cok kısık ses geliyor sol hoparlore gore arkadaslar sorunuma yardımcı olabilirseniz cok sevinirim cok canımı sıktı bu olay haftasonu :(

• audigy 2 zs nin ayarlarını doğru yaptığından emin misin peki?
    eğer eminsen bağlantılarda da sorun yoksa ses alamamanın sebebini sette arayabiliriz.
  • baglantıda problem var gibi tekrar bastan bırdaha yaparsan sorun cozulecektır buyuk ıhtımal
  • Bugün tekrar tekrar 2 kere kaldırıp yükledim sürücülerini ama bir değişiklik olmuyor bağlantılarda bir hata yaptığımı da sanmıyorum audigy nin de yapmam gereken ayarları mı var 7.1 speaker seçili anolog çıkıs seçtim ama olmuyor sağ hoparlore hala cok az ses geliyor speaker testinde de sadece ön sağdan düzgün ses gelmiyor
  • o zaman setten şüphenelim birazda. kablolarda kopma sonucu temassızlık olabilir. ama kopukluk nerde? bunu tespit etmek gerek.

öncelikle bakacağın yer ses kartına giden kablolar. bu kabloları değil de bulduğun başka bir kablo kullan. bu testi her kablo için ayrı ayrı yap. sonuca göre bir sonuç daha çıkarırız artık. kolaygelsin.
  • eğer oynatıcılarda böle bir ses alsaydın,oynatıcıların balans ayalrarında sorun var diyebilirdim ama hoparlor tetsinde,hemde ön uydudan ses cıkmıyorsa ya baglantıda bişey var yada set bozuk
    quote:

Orjinalden alıntı: Voyageer

Bugün tekrar tekrar 2 kere kaldırıp yükledim sürücülerini ama bir değişiklik olmuyor bağlantılarda bir hata yaptığımı da sanmıyorum audigy nin de yapmam gereken ayarları mı var 7.1 speaker seçili anolog çıkıs seçtim ama olmuyor sağ hoparlore hala cok az ses geliyor speaker testinde de sadece ön sağdan düzgün ses gelmiyor
  • ayrıca kablolarda bir sorun yoksa, sorun setteyse, arızalı ürün olduğu için yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta içinde değiştirebilirsin.
  • kalibrasyon yaptınmı speakerlara?
    quote:

Dun Audigy 2zs ve t7900 aldım onboard ses kartını biosdan iptal ettim sürücülerini de sildim ve arkasından yeni sistemi kurdum ama cok büyük bir sorun var on sag hoparlörden cok kısık ses geliyor on sola gore hoparlörleri değiştirdim gene sağdan cok az ses geliyor hoparlörde sorun yok yani sorun ses kartında mı diye eski ikili speakerlarimi taktım ikisinden de esit ses geldi umudu kesip t7900 u tekrar takıp son kez denedigimde inanılmaz bir şekilde on sol ve sagdan olması gerektigi gibi esit ses geldi ertesi sabah tekrar actıgımda ne yazikki gene eski haline dondu sag hoparlorden cok kısık ses geliyor sol hoparlore gore arkadaslar sorunuma yardımcı olabilirseniz cok sevinirim cok canımı sıktı bu olay haftasonu :(
  • calbiration ın default u zaten sesleri eşit olarak kanallara dağıtıyor. yani biostan o/b ses kartını kapatıp. driverleri silip yeniden yuklersen. calbiration veya onun gibi ayarlamalar default a döner. o zamanda hala sorun devam ederse windows ayarlarındandır. donanımında sorun olcağını sanmıyorum.
  • tartışmayı bırakın artık bu son uyarımdır.
  • Aynen katılıyorum. Olayın calibration ile ilgili bir hadise olduğunu sanmıyorum. Çünkü kabloları sökülüp yeniden takıldığında arıza düzelmiş. Ben kablolarda bir sorun olabileceği inancındayım.
    quote:

Orjinalden alıntı: tibi

calbiration ın default u zaten sesleri eşit olarak kanallara dağıtıyor. yani biostan o/b ses kartını kapatıp. driverleri silip yeniden yuklersen. calbiration veya onun gibi ayarlamalar default a döner. o zamanda hala sorun devam ederse windows ayarlarındandır. donanımında sorun olcağını sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Aynen katılıyorum. Olayın calibration ile ilgili bir hadise olduğunu sanmıyorum. Çünkü kabloları sökülüp yeniden takıldığında arıza düzelmiş. Ben kablolarda bir sorun olabileceği inancındayım.
    quote:

Orjinalden alıntı: tibi

calbiration ın default u zaten sesleri eşit olarak kanallara dağıtıyor. yani biostan o/b ses kartını kapatıp. driverleri silip yeniden yuklersen. calbiration veya onun gibi ayarlamalar default a döner. o zamanda hala sorun devam ederse windows ayarlarındandır. donanımında sorun olcağını sanmıyorum.

Wolverine seni tebrik ederim doğru teşhis koymuşsun şimdi ön hoparlörlere ses taşıyan yeşil kaboyu değiştirdim iki önden de eşit düzgün ses geldi sonra gene orjinal kablosunu taktım gene ses geldi ama bi süre sonra o kabloda gidebiliyor ses sanırım yeşil kablonun ses kartına giren ucunda bir sorun var onu oynattıkça garip sesler geliyor umarım ses kartımın o çıkısında bir sorun yoktur farklı bir kablo taktığımda hiç bir sorun olmuyor yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim bu arada sizce aldığım yere kabloyu değiştirmeleri için bir şikayette mi bulunim yoksa gelip kendileri mi baksın..

• ses kartı kasayla şasi yapıyoda olabilir.. buda temassızlık hissi verir.. es gidip gelebilir vs... sonuçta bi çeşit temassızlıktır..
    ses kartının anakarta tam otruduguna ve kasa icinde cok hareket etmedigindende emin ol bence... vidası falan tam, düzgün olsun ... sorun büyük olasılıkla bağlantı noktalarında
  • Tahmin ettiğim gibi sorun kabloda veya kablonun temas kısmında. Ama bu arıza korkulacak bişey değil tabii, bu iyi haber. Aslında arıza setle ilgili olduğu için normalde konuyu satın aldığın yerle konuşmanda fayda var derim fakar küçük bir sorun olduğu için onlarla günlerce uğraşmaktansa sorunu anlatacağın bir elektrikçi de olayı çözebilir.
    quote:

Wolverine seni tebrik ederim doğru teşhis koymuşsun şimdi ön hoparlörlere ses taşıyan yeşil kaboyu değiştirdim iki önden de eşit düzgün ses geldi sonra gene orjinal kablosunu taktım gene ses geldi ama bi süre sonra o kabloda gidebiliyor ses sanırım yeşil kablonun ses kartına giren ucunda bir sorun var onu oynattıkça garip sesler geliyor umarım ses kartımın o çıkısında bir sorun yoktur farklı bir kablo taktığımda hiç bir sorun olmuyor yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim bu arada sizce aldığım yere kabloyu değiştirmeleri için bir şikayette mi bulunim yoksa gelip kendileri mi baksın..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.