Şimdi Ara

Audi TTS (310 HP) Testim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz günlerde arkadaşımın TTS 'ini test etme fırsatı buldum. Araç güncel kasa olanlardan ve Audi TT'ler 230 hp iken bu araç S versiyon olduğu için 310 HP, 380 NM maksimum torka ile geliyor. 6 ileri yağlı tip Stonic şanzıman bulunuyor.
    0-100 kmh hızlanması 4.6 saniye, son hızı 250 kmh olarak sınırlanmış.
    Araçta haldex quattro mevcut yani ihtiyaç durumunda 4 çeker özelliğine sahip. Özellikle launch kontrol ya da dip gaz yaptığınızda patinaja düşmemek için oranı hızlı değiştirdiğini hissediyorsunuz. Eski tip haldex'lere göre kendini bayağı geliştirmiş.
    Araç aslında Audi S3 gibi hothatch mantığında (gücü ve kullandığı quattro sistemi bakımından) ama ağırlık merkezi yere daha yakın, tutunma limiti daha yüksek ve spor araç kullanıyorsun hissiyatı veriyor.

İzlemek isterseniz linkini aşağıya bırakıyorum. Araç hakkında sorunuz olursa memnuniyetle cevap veririm

Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

• 19 saniyede 200'e ulaştı, hey maşallah. Kışlık lastik olmasa da zorlasanız ibre kaçı görürdü acaba?

Teşekkürler.
  • keşke şu quattro'ya benzer sistemler diğer firmalarda da olsa, çok fark yaratıyor bence.
  • bunun apr stage2 olanını sürmüştüm. 100-200 10 saniyenin altındaydı. Şanzıman oranından ötürü topspeed 297 de kalıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TahaKaradeniz

19 saniyede 200'e ulaştı, hey maşallah. Kışlık lastik olmasa da zorlasanız ibre kaçı görürdü acaba?

Teşekkürler.
    Düz yolda 270 kmh lara kadar hızlanır hocam. Aerodinamisi çok iyi. Vites oranlarıda çok uzun değil patır patır hızlanıyor
  • bu arac iyide pistte rezalet otopark videosuna bakabilirsiniz dusuk hizli virajlarda cok fena onden kayiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.