Şimdi Ara

AUDI A4 B9 (ANA KONU) (547. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: OzzY®
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.513
Cevap
127
Favori
894.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5000 in 1 Milyona oranlanması açısından söyledim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2017 1.4 TFSI yag bakimi icin Antalya icinde guvenilir ozel servis tavsiyeniz var midir?

• babylonweb kullanıcısına yanıt

youtubeun ünlü ustalarından tamirhane var, videolarında yeni model araç paylaştığını görmedim sanki ancak yağ değişimini her türlü yapar bence.

sadece yağı 4.3 lt koydurun, vwde de aynı olması lazım ama çubuk olmadığı için bazı ustalar karıştırabiliyor, MMI göstergesi geç güncellenebiliyor vs.

Sanayide Tamirhane adlı yerde Arslan usta var. Audi ve Vw için videolarını hep izlerim. Orda olsam tüm bakımları da orda yaptırırdım. Çok özenli çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam, makyajlı kasada hafızalı koltuk var mı hangi donanımda var acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Audi a4 b9 aracımın depo kapağı kilitli kaldı kapak açılmıyor . Acil Audi destek hattını aradım yakıtınız varsa servise gelin dedi . Motor arızalanmış olabilir vs .. daha önce başına gelen oldu mu ? Kapılar sorunsuz açılıp kapanıyor herşey sorunsuz sadece depo kapağı sorunlu hiç açılmıyor

• tatoglubilisim kullanıcısına yanıt

Depo kapağı mekanizması takılmış olabilir. Manuel açmayı deneyin:

Bagajın sağındaki yan döşeme kaplamasını açın. Kırmızı ilmeği tutucusundan ayırıp hafifçe çekin.

• Bir video var mı acaba nasıl yapabilirim emin olamıyorum pek elimden gelmez bu tür işler

dr. sunkayoutube
    A short video demonstrating location of the fuel cap emergency release lever on Audi A6 Avant.
    https://www.youtube.com/watch?v=o4rs2GogDlE&ab_channel=dr.sunka

Benzer

teşekkürler hocam evet dediğiniz gibi açtım ve çektim ama olmadı. Bende kartal doğuş oto ya gittim. Onlarda aynı şekilde bastı ama açılmadı motor bozuldu dedi. Bu yüzden motor ve içerisinde ki benzin kapağıyla değişiyormuş toplam zibuzu indirimiyle 1550 tl dedi onay verdim p.tesi takacağız. Şimdilik yakıt alabilmem için motor dilini kırdı.

• 1.4 tfsi bakimlarini gecen hafta yaptirdim. Motor yagi olarak Castrol Edge 5w30 LL (bu yag LongLife 3 aslinda geciyor, aracin kitapcigindaki tavsiye edilen yag), hava filtresi, karbon polen filtresi, yag filtresi, arka fren disk freze (tirnak az oldugu icin) ve arka disk (hella pagid) degisimi yapildi.

Yag konusunda 4 litrelik bidonu bosaltip yavas yavas ekleme yapiyolar, MMI ekran acikken. MMI ekran 20-25 saniye icinde guncelleme yapiyor. 4.3 litre yap eklendi dediginiz gibi.

Fren balatasi konusunda pek olumlu yorumlar okumadim ama eski halinden cok cok iyidir hella bile olsa diye dusunuyorum.

Kullanım kılavuzunda "CASTROL EDGE PROFESSIONAL" yağ tavsiye ediliyor, sizin kullandığınız "CASTROL EDGE" değil. CASTROL EDGE PROFESSIONAL sadece yetkili servislere veriliyor, dışarıda bulmak çok zor.

Öte taraftan, ben de "CASTROL EDGE 5W-30 LL" kullanıyorum.

• A4 1.4 TFSI B9 aracımın kapak dahil genleşme deposunu değiştiriyorum. Motor, 10 litre soğutma sıvısı alıyor. Ben, yetkili servisten 5 litre G12 EVO antifriz aldım. 553 TL ödedim. Gerisi arı su. Bu durumda, 1:1 oranı ile -35 derece donma derecesi elde ediliyor. Ankara şartlarına çok uygun. Takıntılı arkadaşlara duyurulur.

• Audi B10 un iç tasarımı

• Orta konsol yetmezmiş gibi şu çirkin ekranları bir de direksiyon arkasına taşıdılar. Yazık.

• Hayal kırıklığı 7 sene geçmiş b9 ün üzerinden yapa yapa bunu mu yaptın demezler mi adama dış tasarım da göründüğü gibiyse Audi nin vay haline harbi olmamış

• Yapısal Y kullanıcısına yanıt

Çok çirkin olmuş.

• blue marlin kullanıcısına yanıt

Ankarada hangi yetkili servisten aldınız antifrizi? Ben doğuş otodan almıştım birkaç ay önce. Orjinal kutusunda satmıyorlardı. Kırmızı boş castrol şişelerine koyup satıyorlar varilden basıp. Aldığımı ben hazır karışım sanıyordum ama sanırım konsantre.

• o ekran, o direksiyon ve aman allahım sehpa görünümlü orta konsol! çirkinliğin dibine vurmuş resmen tasarlayan... 

• Ön konsolda kullanılan sert geçişli çizgileri tampon, kaporta vb. yerlerdeki geçişlerle uydurmak istemişler belli ki. Aslında direksiyon ve direksiyon arkası ekran hariç kısımlara göz alışabilir. Direksiyon hiç olmamış. Kocaman gri bir ağız gibi o krom görünen kısım. Direksiyon arkası ekranın görünüşüne cep telefonu ve tabletlerden doyduk zaten. En azından C serisi gibi boydan boya düşünebilirlermiş. Ya da Hyundai Tucson gibi gömülü bir ekran. Şu haliyle hiç A4 kalitesi vermiyor bu görüntüler. Bu tasarımı diğer modellere de yaymazlar inşallah. Yoksa bu nesil Audilerin işi zor olur.

• 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.