Şimdi Ara

Audi A3 vs Q2 ne yapmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
10.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    daha önce bir kaç kere konu açmıştım, yeni araba almak istiyorduk ve çok kararsızdık.
    Şehir içinde hafta içi eşim hafta sonu ben araba kullanıyorum. Yaz tatillerinde uzun yolu büyük çoğunlukla ben kullanıyorum. Eşim küçük SUV ya da SUV istiyor.
    Tiguan istemedi şeklini beğenmiyor.
    Atecayı beğendik ama dizel manuel var. Hoş hanım manuelci ama değişiklik olsun bu sefer.
    Peugeot 3008 baktık, arabayı beğendik ama showroomdaki arabaların haşatı çıkmış, sağlarında sollarında ıvır zıvır problemler gördük soğuduk.
    CHR'ı ben beğenmedim.
    Mazda CX3'ü ikimizde beğendik ama ikinci elinde acayip düşüş var. Ankarada temiz ikinci el temiz düşünülebilir.
    BMW x1 iyi ama o kadar parayı vermek istemedik.
    Mercedes GLA hele yenisi şekil olarak en beğendiğimiz araba ama 215'den başlıyor. Ona da bu kadar para vermek istemedik.
    Sonuçta orta karar Audi Q2'de karar kıldık.
    Tam Q2'ye karar kılmışken satıcı çocuk A3 fiyatı verdi oraya da takıldık.
    son durum şu:
    Q2 1.0 design + advance paket + led far + hız sabitleme için 142000 fiyat verdi.
    A3 1.0 dynamic + konfor paket + prestige paket (cam tavan geri görüş falan) 124000 TL

Aslında A4 en düşük pakete de 167 istiyorlar. Ancak ben istesemde X1'e yaklaştıkça sorun olacak.

A3 tarafını zorlayıp biraz daha dolu versiyonu alabiliriz varsa.
    Neyse sizin fikriniz nedir? Eski arabayı satıp üzerine para ekleyeceğim. Kredi ihtiyacı yok.
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kataliz -- 22 Mayıs 2017; 20:30:44 >

• Q2 gercekten cok anlamsiz geliyor bana.Suv desen suv degil, yerden hafif yuksrk b segment bir arac.Audi 13 guzel ancak fiyatlar cok fazla artti.Bu fiyatlarla audi bence cok satamayacak zamaninda yapmis oldugu gibi guzel bir kampanya yapip a3lerde indirime gidecek.

Ben sizin yerinizde olsam suv icin q3( pahali gelirse temiz 2.el)

Sedan icin cla veya c180 2.el oneririm.

Veya ille 0 suv olsun derseniz qasqai veya tucson da bakabilrisiniz
  • Qashqai'yi ben sevmiyorum,
    Tucson acayip yakıyor. Çokta beğenmedik.
    Q2 aslında değişik bir araba yanına gidince ve içine oturunca anlıyorsunuz.
    Mazda CX3 ile kıyasladığımda içi daha geniş bagajı daha büyük ancak C sınıf SUV da değil.
    o açıdan garip. Ben B buçuk diyorum.
    Bir de hanım tüketim olayına hasta. O kadar para vereceğiz ama az tüketsin diye kıvranıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kataliz -- 22 Mayıs 2017; 20:39:4 >
  • Clio segmentinde araca sırf marka, yerden yüksek oturuş ve şekilli LED'ler için 142.000 versem uyku uyumam herhalde. A3 alınır, bütçe yetiyorsa a4 alınır. X1'de eski kötü x1 değil genişledi, o da düşünülür. A3'ün dolusu demişsiniz ama doldurunca vergi dilimine giriyor o araç 170'leri buluyor ki a4 çok mantıklı kalıyor öyle.
  • hocam b segmenti yerden yükseltilmiş arabaya sırf audi diye 140 bin verilmez.
    A3 ondan kat kat daha kaliteli hatta bırakın onu c segmentinin en kaliteli arabası.

Boş paket a4 gerçekten bomboş arka havalandırma menfezesi bile yok alınmaz

A3 mantıklı gibi duruyor
  • kim alıyor bu q2 yi diye hep merak etmişimdir ...
  • Q2 cok cirkin tabiki de a3 alınir.
  • Seceneklerden x1 derim
  • kataliz K kullanıcısına yanıt
    123900 TL ye kia nin hibrit suv u niro var. Donanım olarak çok güçlü. a3 ve Q2 den daha iyi bir seçenek.
  • Q2 nasil b-suv. A3 platformuna ve ic mekanina sahip arac.

Sabit ekran ve kademesiz havalandirma izgaralari gibi farklar disinda birebir ayni ic mekan.

Platform 3 kapili a3 ile ayni.

Ancak disardan ucuz hissettiriyor. A3 daha oturakli tasarima sahip. Ikisi de su paralari hak etmiyor.

Skoda karoq beklenebilir
  • 75000-125000 tl aralığında ötv %50.

125000 tl üzeri %60 dır.

Yani yaklaşık 10000 tl havadan vergi biniyor.

.

Benim tavsiyem:

123400 tl için Kodiaq 1.4 Act 150 bg DSG-6 (yağlı şanzuman)

https://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=26249
  • Gelen cevaplara teşekkürler,
    muhtemelen alman tercih edeceğiz. Onunda üst sınıf markalarından.
    Diğerlerini pek düşünmüyoruz şimdilik.
    temiz ikinci el x1 veya gla olabilir belki. 0 Q2'ye çok tepki geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kataliz -- 22 Mayıs 2017; 22:0:55 >
  • Q2 kalite algisi ic mekanda yuksek ve genis ferah bir arac..Polo ile karsilastiralamayacak bir arac...
    Hocam gla da yerden yüksek a serisi ayarında bir araç. X1'in yanında gla malzeme kalitesiyle üzer, x1 suv için giriş sınıfı olsa da BMW'nin giriş sınıfı modeli 1 serisi gibi bir kalitede değil ciddi manada sınıf ve marka standardını karşılıyor. Ancak gla'nın temeli olan ve neredeyse ikizi olan kardeşi a serisine bakarsanız malzeme kalitesi Mercedes'e yakışmıyor. Gla aklınızda varsa iyi düşünün derim, gla pek tutulan bir Mercedes modeli de değil neticede çok zarar etme riskiniz de var. Gla fiyatına çok rahat temiz ikinci el q5 bulunacağı gerçeği de var.
  • Öncelikle kolay gelsin. İnşAllah içinize sinen aracı alırsınız. Tam olarak bütçeniz ne kadar? Eğer bütçeniz uygunsa yeni kasa Opel İnsignia'ya bir bakın. 1.6 dizel otomatik 136 PS elite (full paket) paket 161.500 TL fiyatı var. Alman D sınıf yeni bir araç. "2. El Mazda CX-3 olabilir" demişsiniz. Ben bir tane buldum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-sifir-ayarinda-sahibinden-temiz-mazda-cx-3-45.000-km-de-441810699/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Etzel_ -- 23 Mayıs 2017; 2:4:1 >

• _Etzel_ kullanıcısına yanıt
    cevaplara teşekkürler
    bütçe konusunu pek düşünmedik. Ama şu anda gözüken en fazla 150-160K verilebilir gibi. Opel alacağımız da zannetmiyorum.
    Öncelik SUV olmazsa benzer markalardan sedan gibi durum.
    Hocam o paraya ikinci el q3 alın geçin ya da x1 de olur gla bunların yanımda biraz sönük kalıyor tabi tercih sizin
  • hangi açıdan sönük diyorlar bilemiyorum ve arabadan çok anlamıyorum ama,
    hem dış hem iç olarak bence gla en güzeli. BMW'lerin konsol kısmını hiç beğenmiyorum en güzel mercedes sonra audi bu üçü arasından.
    Malzeme kalitesi ve özellikleri bilemiyorum.
    AMG'lerdeki koltuğa da ayrıca hastayız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kataliz -- 23 Mayıs 2017; 10:20:17 >
  • Q2
    Dış görünüş olarak hocam pek suv gibi durmuyor diğerlerine nazaran a serisinin biraz yükseği gibi dış görünüşü iç mekanına laf etmedim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.