Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.197
Cevap
136
Favori
841.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cesc_

Teşekkürler hocam. Hafta sonu aracı bakıma götüreceğim yan tarafta Audi bayisi de var bir sorayım bakalım 1.4 TFSI 150 HP'ler için benzer bir şey yapıyorlar mı. Yapıyorlarsa aracı bakımda bırakıp sipariş veririm bir tane

1.6 motor dizel olanida 98.000 bine düşmüş bilginiz olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

Teşekkürler hocam. Hafta sonu aracı bakıma götüreceğim yan tarafta Audi bayisi de var bir sorayım bakalım 1.4 TFSI 150 HP'ler için benzer bir şey yapıyorlar mı. Yapıyorlarsa aracı bakımda bırakıp sipariş veririm bir tane

O zaman 1.4 TFSI'ı da 87-92 bin arası bir şeye bırakabilirler. Ben ciddi ciddi parayı hazırlamaya başlayım en iyisi. Teşekkürler hocam.
  • bu motor çok farklı.Çekmez diyenlere duyrulur.1.4TFSI ile aynı tork değerleri var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

quote:

O zaman 1.4 TFSI'ı da 87-92 bin arası bir şeye bırakabilirler. Ben ciddi ciddi parayı hazırlamaya başlayım en iyisi. Teşekkürler hocam.

Fazla hayal kurmayin hocam, 150hp 1.4 tsi icin tdi ile 1000-2bin lira dusuk fiyat verirler muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: antuaRri

quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Şu forumda bu motora laf edenlerin çoğunun kullandığı araç 10 saniyede 0-100 yapamıyordur.

1.0 tfsi 0-100 9.9 saniye.

Birde sizin gibi sadece 0-100 değerine bakan insanlar var. Firmalar bunu bildikleri icin bu değere kasiyorlar.
    Bu motor yüksek hızlarda ara hizlanmalarda adamı kanser eder. Her sey 0-100 müdür ? 5 kişi yüklü ne kadar çeker. Hacmine göre nasıl yakar ? Pardon 0-100 9.9 sn.

Senin o kıytırık Toyota motorunu hallaç pamuğu gibi atar buna emin ol. 2500 devirde 115-120 ile gidiyor bu araç hesabını yap 3000 devirde 140 a yaklaşır.
  • inanmayan test etsin,
    ibiza 1.0,skoda octavia 1.0,audi a3 1.0 motor çok diri beyler.
  • Ben 8 sn'de 0-100 yapıyorum. Konuşmaya hakkım var yani

Kısa süreli kullanacaksanız alın gitsin. Nasılsa sizden alacak birisi bulunur. Ama uzun süreli kullanacak olan kimselere göre değil bence bu aşırı küçültülmüş motorlar.
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Bahsi geçen 1.0 TFSI ile 1.6 TDI arasında 19 bin lira var. 1.4 TFSI ile 1.6 TDI arasında ise 5 bin lira. İndirimli fiyatlar 1.0 TFSI 83, 1.6 TDI 98 ise oranlarsak 92 bin liraya verebilirler. Ki dizelde esneme payı daha az oluyor benzinlilere göre. Zaten hayal kurduğum falan yok uyarsa alırım uymazsa aracımdan gayet memnunum zaten bir sıkıntısı yok hayal kurduracak.
  • quote:

Bahsi geçen 1.0 TFSI ile 1.6 TDI arasında 19 bin lira var. 1.4 TFSI ile 1.6 TDI arasında ise 5 bin lira. İndirimli fiyatlar 1.0 TFSI 83, 1.6 TDI 98 ise oranlarsak 92 bin liraya verebilirler. Ki dizelde esneme payı daha az oluyor benzinlilere göre. Zaten hayal kurduğum falan yok uyarsa alırım uymazsa aracımdan gayet memnunum zaten bir sıkıntısı yok hayal kurduracak.

Hocam hayal diyerek kotu bir anlam yuklemek istememistim. 2015 martinda a3 sedan alirken dizel benzinli farki 1000 liraydi ayni opsiyonlu aracta. Siyah renk diye dizelini almistim. Zaten sahibindene de bakarsaniz anlarsiniz demek istedigimi 150 hp'lik tsi motor ile 1,6tdi arasinda pek fiyat farki yoktur diye dusunuyorum. Haftaya servise godecegim, q5 eski kasa ve a3 150bg icin teklif almayi dusunuyorum konuyu uplarim cazip bi fiyat alabilirsem

• quote:

Orijinalden alıntı: civan76

quote:

quote:

Şu forumda bu motora laf edenlerin çoğunun kullandığı araç 10 saniyede 0-100 yapamıyordur.

Birde sizin gibi sadece 0-100 değerine bakan insanlar var. Firmalar bunu bildikleri icin bu değere kasiyorlar.
    Bu motor yüksek hızlarda ara hizlanmalarda adamı kanser eder. Her sey 0-100 müdür ? 5 kişi yüklü ne kadar çeker. Hacmine göre nasıl yakar ? Pardon 0-100 9.9 sn.

Senin o kıytırık Toyota motorunu hallaç pamuğu gibi atar buna emin ol. 2500 devirde 115-120 ile gidiyor bu araç hesabını yap 3000 devirde 140 a yaklaşır.

Arkadaşım kıytırık Toyota motoru derken arabayı birlikte aldık galiba ? Aracımda ne motor olduğunu nereden biliyorsunuz ? 3000 devirde 140 a yaklaşması hızlı yaklaşması anlamına mı geliyor ?

Bu mu iyi hızlanma ? Bu aracın 4 kişi dolu bagaj ile uzun yola çıktığını düşünün Güldürmeyin allah aşkına ya. Audi bu kadar savunmuyordur. Adamlar bu motordan kim bilir ne kadar kar edecek. Sizi düşündükleri için yenisini geliştirdiler falan mı zannediyorsunuz anlamıyorum

Herhangi bir vergi faydası yok 1.2 den 1.0 hacme düşmesi bizim için. E ben nispeten daha kötü bir performans için daha fazla paraya neden hacim düşüreyim arkadaşım ? Hacim düşmesi ne demek? Her motor başına daha da fazla kazanacaklar demek.

Bana bir yararı var mı? Yok..
    Sence firma beni mi düşünüyor ? Sanmam...
    Peki siz neyini savunuyorsunuz yoksa Rupert Stadler? sen misin ?!
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler şimdiden hocam. Ben de hafta sonu bir uğramayı düşünüyorum teklifleri buraya eklerim.
  • Bu indirime giren araçların donanımları nedir bilen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: civan76

quote:

quote:

Arkadaşım kıytırık Toyota motoru derken arabayı birlikte aldık galiba ? Aracımda ne motor olduğunu nereden biliyorsunuz ? 3000 devirde 140 a yaklaşması hızlı yaklaşması anlamına mı geliyor ?

Bu mu iyi hızlanma ? Bu aracın 4 kişi dolu bagaj ile uzun yola çıktığını düşünün Güldürmeyin allah aşkına ya. Audi bu kadar savunmuyordur. Adamlar bu motordan kim bilir ne kadar kar edecek. Sizi düşündükleri için yenisini geliştirdiler falan mı zannediyorsunuz anlamıyorum

Herhangi bir vergi faydası yok 1.2 den 1.0 hacme düşmesi bizim için. E ben nispeten daha kötü bir performans için daha fazla paraya neden hacim düşüreyim arkadaşım ? Hacim düşmesi ne demek? Her motor başına daha da fazla kazanacaklar demek.

Bana bir yararı var mı? Yok..
    Sence firma beni mi düşünüyor ? Sanmam...
    Peki siz neyini savunuyorsunuz yoksa Rupert Stadler? sen misin ?!

Söyle de bilelim muhterem merak ettim aracını, hiç beğenmedin ya bu aracın motorunu. Ben ne idüğü belirsiz videolara filan bakmam arabanın verileri ortada 0-100 10 saniye, 1500 devirde tork 160, 2000 devirde 200. Bu araç 150 km ye kadar soluksuz hızlanır ondan sonrasını bilmem. Benim kullandığım araç 1.2 tsi fabia 90 bg oradan bir çıkarım yaparak bu motor üzmez diyorum, sen neye dayanarak bu araç 5 kişi bagajla filan nasıl gidecek diyebiliyorsun onu bir açıkla bakalım.
  • Herhangi bir kötü düşünce olmadan sadece meraktan soruyorum. Video da test edilen motor çok mu sesli ? Bana ses dizel motor gibi geldi.
  • antuaRri A kullanıcısına yanıt
    80-120 hızlanmalarda 1.2 tsi motordan 2 saniye daha iyi. 200 nm yani %25 daha fazla torku var.

Ara hızlanmalarda da yüklü yolculuklarda da 1.2 tsi dan daha iyi.

Merak etme her şeyine bakıyoruz, keşke biraz sen de baksan.
  • Heralde düşük hacimli motorlarda 3-5 beygir için bir birini kıran tek millet bizmkilerdir. Azaerbaycan'da adam 3 litre motor çekmiyor demişti. Hem güldüm hem ağladım.

Aslında Alfa seven biri olmama rağmen bu aracı 84000 rakamına bulunca ben de sipariş verdim. Kredi olanakları da fena değil 0,59 gibi.. Yeni MMI başarılı, usb bağlantısı sayesinde telefondaki navigasyonu çalıştırabiliyorsunuz. Direksiyon simidi 3 kollu ve gayet hoş.
  • sonofagun kullanıcısına yanıt
    84binlik araçta Apple Carplay özelliği mevcut mu?

• insomnia__ kullanıcısına yanıt
    1.0 motor kağıt üzerinde iyi görünüyor ama asla 4 silindirli motor gibi olamaz. 0-100 ara hızlanma falan hikaye dip gaz yapınca gider ama 4 silindirli araçtan fazla yakıt tüketir ve kişiye göre değişen berbat bi motor sesi verir. 1.2 motorda bnm gözümde çok iyi sayılmaz silindir çapı küçük. Test edip görün dicem ama farkı anlayabilecek kişi sayısı çok az.

• erdknt E kullanıcısına yanıt
    84binlik araçta yok. Car play için Audi smartphone interface ekletmek gerekiyor, ama navigasyon eklentisi gibi uçuk bir fiyata değil.
  • 84 binlik araçlar donanımsız ve paketsiz geldi, serviste bile paket eklenemiyor malesef.
    Araç yok zaten ellerinde, kalmamış. Ne zaman gelir bilinmiyor. Şubeleri arıyorsunuz, telefonlar açılmıyor; telefpn numaranız alınıyor ama geri dönüş yapılmıyor. Tam bir kaos.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.