Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.208
Cevap
134
Favori
842.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de bugün aldım. 84 bin verdim. Yarın faturası kesilecek. Tahminen cumartesi ya da pazartesi teslim alırım.

Şunun birebir aynısı.

Serviste Cruise Control taktıracağım.

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)
  • Bir de araba 1.0 motor olduğundan, çekmediği için ön tampona off-road vinci bağlattım, çıkmadığı yokuşlarda halatı bir ağaca bağlayıp makara yardımıyla çıkabiliyorum.
  • Hocam öncelikle alan arkadaşlara hayırlı olsun, bi şey sormak istiyorum şimdi motor malum küçük 1.0 benzinli, yakıt tüketimi konusunda aydınlatırsanız sevinirim küçük motor daha fazla yakıt tüketmezmi zorlanıcağından ötürü ?
  • Sıfırı 52.000 tlye satılan 1.0 eco tsi ibiza (110 bg 200 tork 0-100 9.3 sn) ile birebir aynı motoru kullanan (hatta sanıyorum şanzımanı da birebir aynı) araca bu parayı vermek bana anlamsız geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.0 tsi bilmiyorum malum kimse bilmiyor. Mevcut aracım 1.2 tsi manuel bu araçla şehirlerarası yolda (Eskişehir - İstanbul) ortalama 100 km hızla ve ani gaz fren hareketlerinden kaçınarak 4,5 lt ortalama rahat yakalayabiliyorum. Şehiriçin yoğun trafikte dur kalk yaparken ve hızlı kullanacağım dediğinizde 7 lt altı pek mümkün değil ve hatta üzeri. Daha öncede 1.0 ecoboost Focus' u 2 yıl kullandım durum ondada farklı değildi. Bu araçlar sakin hızlanma ve 90 - 110 km arası hızlar için oldukça verimli. Ama yoğun trafik kullanımınız varsa veya ben basarım giderim diyorsanız az yakmasını beklemeyin hayal kırıklığına uğrarsınız. Çekme gitme konusunda ise eğer doğru viteste kullanırsanız hiç bir problem yok ancak devir düşük yakalanıp vites düşürmeden hızlanayım derseniz turbo devrine gelene kadar sıkıntılı 1.2 motor bile bu durumu net yaşatırken 1.0 için bir tık üstte olabilir bu durum. Beklentinizi buna göre ayarlarsanız hiç üzülmez hiç sıkıntı çekmezsiniz. Aksi taktirde burada 1.0 tsi çok yakıyor gitmiyor vs. başlıkları görmek işten değil.

• 1.4 TDI 150ps motor varken neden 1.0 koyuyor Audi anlamak güç. 1.0 Polo yada A1 için ideal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Ben de bugün aldım. 84 bin verdim. Yarın faturası kesilecek. Tahminen cumartesi ya da pazartesi teslim alırım.

Şunun birebir aynısı.

Hocam hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Kısa zamanda yakıt değerleri konusunda bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
    Sporback araç şu anda yok. Sedan ise en düşük 92100 rakam aldım.

• quote:

Ben de bugün aldım. 84 bin verdim. Yarın faturası kesilecek. Tahminen cumartesi ya da pazartesi teslim alırım.

Şunun birebir aynısı.

Hayırlı uğurlu olsun aracınız çok güzel, Allah kaza bela göstermesin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şunun birebir aynısı.

hangi bayiiden aldınız? beyaz olmadığı için mi siyah tercih etttiniz?

hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın. çok güzel seçim.

• Beyaz Sportback 1.0 olan bayi bilen varsa söylerse çok makbule geçer!
  • Dizel fiyat alan yokmu

• funkmaster kullanıcısına yanıt
    Nerden aldınız hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

Beyaz Sportback 1.0 olan bayi bilen varsa söylerse çok makbule geçer!

Bulsam ben de alacağım ama ....
  • Arkadaşlar istanbul anadolu yakasında 1.0 motoru test edebileceğimiz bayi var mı? Birde 1.4 tsıda indirim var mı?

• alanlara hayırlı olsun. 84 bin oldukça iyi bir rakam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanımadığı insanlara cahil diyen üstatlar, mühendisler, üst düzey yöneticilerimiz dolu forum
    Bu motor çekiyorsa, atmosferik motora çekmiyor demeyeceksin, bu kadar basit. Bisiklet hacminizle size mutluluklar..
    Alanlara hayırlı olsun, bu fiyata piyasada çok uygun, soran olursa Audi'ye biniyorum demek için güzel fiyat, alet. Yani bizim topluma göre.
  • 84 ken sedan'a 92 verilir mi sizce? 8 fark çok mu yoksa makul mu ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

Sıfırı 52.000 tlye satılan 1.0 eco tsi ibiza (110 bg 200 tork 0-100 9.3 sn) ile birebir aynı motoru kullanan (hatta sanıyorum şanzımanı da birebir aynı) araca bu parayı vermek bana anlamsız geliyor.

Motora para veriyorsaniz biz size bulalim bitane 1.3 multijet albea onu alin.

Hic bir araba tek bir bileseniyle degerlendirilmemeli kanisindayim. Herkesin kendi oncelikleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

84 ken sedan'a 92 verilir mi sizce? 8 fark çok mu yoksa makul mu ne dersiniz?

Açık konuşmak gerekir ise; sedanı zorlama yapılmış gibi duruyor. Ve NB/SB olması haricinde araba tamamen aynı.
    Sedan araç daha büyük ve kullanışlıdır mantığı ile almayı düşünen var ise, bu sedan küçük. Bayide bakıp görmekte yarar var.
  • funkmaster kullanıcısına yanıt
    İyi güldüm hocam eyvallah.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.