Şimdi Ara

Atiker - BRC - Kit.Mtm Kararsızlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 aracım var ve ikisine birden LPG taktırıcam 1 hafta 10 gün içinde. Çok kararsız kaldım.
    Daha önce Rover marka aracımda Atiker kullanmıştım ve hiç sıkıntı yaşamamıştım, tasarrufu da çok iyiydi. Fiyatı da uygun olduğu için cezbediyor. Hatta beyinde problem çıkmıştı, taktırdığım servise götürdüm, 10 dk içinde yenisi ile değiştirdiler ve sorun ortadan kalktı. Atiker'İn servisinden de memnun kalmıştım.

BRC'yi daha eski Mazda aracımda (karbüratörlü) kullandım ve o da hiç sıkıntı yaşatmadı bana. Marka olarak Atiker'den daha güven verici ama daha pahalı. Ve bugün öğrendiğim kadarıyla BRC, 2 sene önceki gibi güzel değilmiş, şu anda yerli üretimmiş, İstanbul'da üretiliyormuş. Bunu bana önceki BRC'yi taktırdığım bayii söyledi ve tavsiye etmedi, BRC'yi seviyorsan artık MTM tercih etmelisin dedi.

BRC'nin İtalya fabrikasından buraya gelen kit MTM imiş. Bunu çok övdüler ama fiyat daha da arttı....

Atiker 1000 TL. BRC 1600 TL(sanırım) MTM 2000 TL.

Araçlarım: Ford Fiesta 1250 cc 2012 model. Honda City CVT 1400 cc 2008 model.

Siz ne önerirsiniz? Ford ile günde 50 km, Honda ile günde 170 km. yapıyorum, haftanın 4 günü...
    Acilen benzin işine çözüm gerekiyor. Bir de Denizli'de bayii tavsiyesinde bulunabilirseniz sevinirim...
    Teşekkürler...

• Merhaba
    BRC konusunda aldığınız bılgıler tamamen yanlış, ticari kazanç ıcın söylenmiş yalan beyanlar. Görüştüğünüz fırma brc bayısı değil ve mtm markasından daha çok kazandığı ıcın sıze yalan yanlış bılgı vermiş. Lütfen BRC konusunda yetkili Servislerimız ıle görüşüp karar verın. Dünyada ve Türkiye'de 0 km de bır çok arac üreticisinin tercihi BRC yi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Merhaba
    BRC konusunda aldığınız bılgıler tamamen yanlış, ticari kazanç ıcın söylenmiş yalan beyanlar. Görüştüğünüz fırma brc bayısı değil ve mtm markasından daha çok kazandığı ıcın sıze yalan yanlış bılgı vermiş. Lütfen BRC konusunda yetkili Servislerimız ıle görüşüp karar verın. Dünyada ve Türkiye'de 0 km de bır çok arac üreticisinin tercihi BRC yi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Selamlar

Öncelikle teşekkür ederim. 16 tane bayiliği vardı görüştüğüm firmanın. BRC'nin bayisiydi ama şu an iptal falan oldu mu bilmiyorum.
    Babamın görüştüğü farklı bir firma da BRC'nin fabrikasından çıkıp gelen ve BRC'den daha kaliteli, her türlü garantiyi verebileciğim bir kit demiş MTM için, fiyata da 2300 demiş. Benim görüştüğüm 2000 dedi.

Yerli üretim olduğu için biz artık BRC takmıyoruz dedi (yerli olarak sadece Atiker takıyorlarmış), fiyat için de 1800'den başlarlar 1500'e düşerler dedi.

Az önce forumda gezinirken GFI diye bir kit gördüm. Fiyat 1290 yazılmış ve ECU'su BRC ile aynı imiş. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Araçlarımın ikisinde de hararet göstergesi yok, bu sıkıntı yaratır mı? Rampalarda performans düşmemesi lazım, benzinle bile çok iyi değiller zaten 1300 motor arabalar benimkiler.

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım... Honda aracım 40.000 km Ford aracım 18.000 km.de. Hiç bir sıkıntıları yok, ikisinin de ilk sahibi benim. Dertsiz başıma dert almak istemiyorum.
    Araçlardan birini ben birini eşimiz kullanıyoruz ve her gün muazzam yol yapıyoruz. (170 km ve 50 km günlük)

Bu Perşembe günü taktırmayı düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: pirekare

quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Merhaba

Öncelikle teşekkür ederim. 16 tane bayiliği vardı görüştüğüm firmanın. BRC'nin bayisiydi ama şu an iptal falan oldu mu bilmiyorum.
    Babamın görüştüğü farklı bir firma da BRC'nin fabrikasından çıkıp gelen ve BRC'den daha kaliteli, her türlü garantiyi verebileciğim bir kit demiş MTM için, fiyata da 2300 demiş. Benim görüştüğüm 2000 dedi.

Yerli üretim olduğu için biz artık BRC takmıyoruz dedi (yerli olarak sadece Atiker takıyorlarmış), fiyat için de 1800'den başlarlar 1500'e düşerler dedi.

Az önce forumda gezinirken GFI diye bir kit gördüm. Fiyat 1290 yazılmış ve ECU'su BRC ile aynı imiş. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Araçlarımın ikisinde de hararet göstergesi yok, bu sıkıntı yaratır mı? Rampalarda performans düşmemesi lazım, benzinle bile çok iyi değiller zaten 1300 motor arabalar benimkiler.

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım... Honda aracım 40.000 km Ford aracım 18.000 km.de. Hiç bir sıkıntıları yok, ikisinin de ilk sahibi benim. Dertsiz başıma dert almak istemiyorum.
    Araçlardan birini ben birini eşimiz kullanıyoruz ve her gün muazzam yol yapıyoruz. (170 km ve 50 km günlük)

Bu Perşembe günü taktırmayı düşünüyorum...

Merhaba ;
    Öncelikle şunu belirteyim ; BRC Tükiye tek distiribütörü 2A Mühendisliktir (http://www.brc.it/getconc.aspx?lang=it ). 16 bayiliği olan firma BRC 'den hiç bir zaman bayilik alamaz , bahsi geçen firma hiç bir zaman BRC yetkili servisi olamamıştır(http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf )

BRC 'nin İtalya / chressco 'da bulunan fabriksını defalarca ziyaret etmiş , tüm üretim bandlarını bizzat gezmiş biri olarak size bu bilgileri veren firmadan uzak durmanızı tavsiye edeceğim. Para kazanmak için yalan yanlış bilgi veren insanlar yarın size de hizmet konusunda sıkıntı çıkarabilir.

BRC , Za voli , Mtm , Tomasetto , Teleflex GFI hepsi aynı gurubun ürünleridir fakat BRC bu gurubun amiral gemisidir. Her ürünün kendisine ait farklı distiribütörleri ve farklı şatış -pazarlama stratejileri vardır.BRC de , Kit MTM de GFI de İtalya'da aynı fabrikda üretilir fakat Türkiye'de farklı bayiler tarafından montajları yapılır. Yani siz mtm taktırdığınızda BRC'nin servis ağı ve garantisinden faydalanamazsınız.

GFI ; BRC ile aynı ecüyü , aynı elektirik tesisatını , aynı basınç sensörü ve yakıt seçici anahtarı kullanır. BRC'den farklı olarak apachi enjektör ve GFI Regulatör kullanır.Montaj fiyatı 1.290 TL dir ve bu fiyat bedavadan biraz pahalıdır :)

Benim ilk tavsiyem BRC MY11 dir. Dünya'da ve Türkiye'de bir çok araç üreticisinin 0 kmde tercihi olan BRC'yi siz de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz , tabi yetkili BRC servislerine montaj yaptırarak. Bütçe olarak uygun bir ürün arıyorsanız GFI çok isabetli bir tercih olacaktır. Aklınıza takılan tüm konularda doğru bilgi için bize yazabilirsiniz.Selamlar...

• Evet, BRC'nin sitesinden baktım, Denizli'de tak bayii var o da benim görüştüğüm değil zaten. GFI kafama yatmıştı ama baktım Denizli'de bayiiliği yok.
    Gönlüm BRC'den yana ama Atiker de kafamı kurcalıyor, uygun fiyat ve garanti bittikten sonra ucuz yedek parça olarak.
    Siz BRC'yi simit depo ile ne kadar fiyata takıyorsunuz acaba? En son bırakabileceğiniz fiyat nedir? (Pm olarak da yazabilirsiniz) Sizin o tarafa yolum düşerse hem orada taktırıp hem tanışırız belki. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirekare

Evet, BRC'nin sitesinden baktım, Denizli'de tak bayii var o da benim görüştüğüm değil zaten. GFI kafama yatmıştı ama baktım Denizli'de bayiiliği yok.
    Gönlüm BRC'den yana ama Atiker de kafamı kurcalıyor, uygun fiyat ve garanti bittikten sonra ucuz yedek parça olarak.
    Siz BRC'yi simit depo ile ne kadar fiyata takıyorsunuz acaba? En son bırakabileceğiniz fiyat nedir? (Pm olarak da yazabilirsiniz) Sizin o tarafa yolum düşerse hem orada taktırıp hem tanışırız belki. :)

Merhaba ;

Önemli olan doğru bilgiye ulaşmanız. Doğru bilgileri aldıktan sonra aklınıza yatan markayı da , servisi de seçmek size kalmış. Denizli BRC Bayisi Köseoğlu ile lütfen görüşün size yardımcı olacaktır , GFI bayiliğini de yakın zaman da alırlar diye düşünüyorum , tüm BRC bayileri GFI ürünlerine garanti ve servis imkanı sağlayabilir.
    Siz onca yolu bizim için zahmet edip geldikten sonra fiyat sorun olmaz , fiyatı siz belirlersiniz :) Görüşmek üzere...

• ozenclerotogaz kullanıcısına yanıt
    Çok incesiniz, teşekkür ediyorum.
    Bugün BRC bayisi Köseoğlu ile görüştüm. 1800 TL'den 10 lira bile aşağı inmiyorlar, 1900 ile başlıyorlar. Gfi için de imzalar atılmak üzereymiş ama 1500 diyorlar.

Hal böyle olunca daha önce 2 sene sorunsuz kullandığım ATİKER taktırmaya karar verdim, 1000 lira. 2 sene garantisi var zaten. 3 sene sonra da arabaları satma ihtimalim yüksek. BRC olması araç fiyatını arttırmıyor. :)
    Atiker'in enjökterleri daha çabuk yıpranır dediler. Ama 1 Brc fyatına 2 kere atiker taktırabilirim. :)
    Daha önce Atiker kullanırken kendiliğinden benzine geçme sorunu olmuştu, servise götürünce 10 dk içinde yeni ECU takıp sorunu ortadan kaldırdılar ve başka hiç sorun yaşamadım.

2 araç için düşünürsek 2000 lira vermek ile 3600 lira vermek arasında çok fark var. Hem de yerli üretimi destekleme taraftarıyım. :)

Daha önce taktırdığım ve 3 arkadaşımın da taktırdığı ve filtre değişimi dışında hiç uğramadığımız güvendiğim bir yetkili servisten 2 araç için de randevuları aldım... Bakalım artık...

Özençler Otogaz'a tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara'ya sık geliyoruz. Yolum düşerse çayınızı içmeye uğrarım... İyi çalışmalar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.