Şimdi Ara

ATI Tray Tools kullanımı resimli + 48xx serisi eklendi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
2
Favori
45.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim bendede aynı anakarttan var.ii akşamlar.
  • hd3650 agp ddr2 kullanıyorum en kücük bi ayara rest atıyo ne yapmam gerek
  • bence bu program biraz kafa karıştırıcı bence ati tool en iyisi bi tıklamayla istediğin ayara getiriyorsun !
  • normal atitoolla bunun ne gibi farkları var acaba.
  • ya arkadaşlar imzamdaki donanıma sahibim fakat Ati tray tools la ne yaparsam yapayım o.c la ilgili hep reset atıyor araştırıdım fakat bi çözüm bulamadım. bu konuda yardımcı olabilirimisiniz? neden atar nasıl o.c yapabilirim?
  • arkadaşlar ben bu program ile sistemdeki kartın(palit 4870 sonic) 2 fanınıda kontrol altına alabilirmiyim.yani oyun dışında fanları %35-10 arasında çalıştırabilirmiyim???
  • benim pc de de reset atıyor. Hiçbirşey değiştiremiyorum. ati4670
  • Hayırlısı olsun
  • Aynı sorun bende de var reset atıyor :=(
  • yahu şunu bi vista 64 de nasıl calışıcak anlatacak bir tane insan yokmu dh forumunda
  • 3d profiles var o hangi seçenekte duracak ?
  • Card name: ASUS EAH3450 Series
    Manufacturer: ATI Technologies Inc.
    Chip type: ATI display adapter (0x95C5)
    DAC type: Internal DAC(400MHz)
    Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_95C5&SUBSYS_02961043&REV_00
    Display Memory: 1024.0 MB

--------------------------------------------

Processor: AMD Phenom(tm) 9650 Quad-Core Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), ~2.3GHz
    Memory: 3326MB RAM
    Page File: 459MB used, 8076MB available

Benim Sistemimde Bu 4 Çekirdek İşlemci 1Gb VGA Ve DDR2 4Gb Bu Sisteme Overlock Yapmam Uygun Olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****ky

vista 64 bitte çalışmıyor arkadaşlar haberiniz olsun

Windows 7 7264 64 bit'le de çalışmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suvari96 -- 2 Kasım 2009; 18:13:01 >
  • şimdi arkadaşlar ben bu programı fan sesinden kurtulmak için kullanıyorum evet oldukça işime yaradı ama tüm ayarları yapıyorum pc kapanıp açıldıktan sonra yine eski haline geliyor. Sanki bi nevi deepfreeze varmış gibi
  • Öncelikle fazlası ile uğraşıp ATT kullanımı anlattığınız için teşekkür ederim . Çoğu arkadaşında sıkıntı yaşadığı gibi ben de Vista 64bit Ultimate'de ATT'u çalıştıramıyorum . Böylesine OC işini kolaylaştıran kolay ve basit programın çalışmaması cidden sinir bozucu . Ben de neler neler yaptım fakat bir türlü çalıştıramadım . Forumdan sorunsuz olarak çalıştırabilen varsa lütfen ama lütfen bizimle paylaşsın , mümkünse bana da PM atsın ..
  • 5xxx serisi için destek yok sanırım.. bilgisi olan var mı??? gerçi burada sadece soru soran var bilen kimse yok.. taki 2 senedir topik açıldığından beridir..
  • vista, 7 64bit ile çalıştıramayanlar linkten beta sürümü indirsinler...:http://www.atitraytools.tk/
  • adigehalil teşekkür ederim . Yine aynı hatayı alsam da en azından bu sefer programa girebildim Vista 64Bitde . Lakin anlamadığım şey şu ;

ATI Tray Tools kullanımı resimli + 48xx serisi eklendi

Yukarıda da gördüğünüz üzere ATI 4850'min standart hızları verilmiş fakat Current (Şu anki ) hızları ise fazlası ile düşük gözüküyor . Bunun sebebi anlamasam da bu saat değerlerinin dört ile çarpılması mıdır ? Ürünün açıklamasında RAM saatlerinin 993x2 olduğu yazıyor ki bunu zaten standart hızlardan görebiliyoruz . Fakat neden çekirdek hızını bile dörde bölerek yazmış anlamış değil . Acaba beta olmasından dolayı kaynaklanan bir sorun falan mıdır ?

Ayrıca voltajında artık buradan ayarlanabiliyor olması gayet iyi bir özellik olmuş ..

Önemli NOT : Sabah bilgisayarı açtığımda aynı hata mesajını üç kere gösterdi yine açılır açılmaz . Fakat bu sefer programa girmedi . Tek kullanımlık program mı oldu şimdi bu ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deumos -- 10 Aralık 2009; 9:19:17 >

• programı kaldırıp tekrar yönetici olarak kurarmısınız.

frekanslardaki düşüklüğe gelince: ekran kartlarıda işlemciler gibi boştayken gpu ve ram frekanslarını düşürürler. 4850'nin boştaki frekanslarını hatırlamıyorum ama bir sorun yok gibi gözüküyor. aynı penceredeki "show 3d renderer" ı açarsanız kartın tam hızlarını görebilirsiniz...
  • Zaten ilk kurduğumda da yönetici olarak kurmuştum fakat tekrar denedim , sonuç yine aynı . Bilgisayar kapanana kadar ömrü ne yazık ki ..

Bahsettiğiniz gibi kullanılmadığı zaman saat hızlarını düşürüyormuş , bunu bilmiyordum teşekkür ederim . Aşağıya örnek bi resim koydum biraz belli olmasa da 3D Renderer'ı ne zaman kapatım ne zaman tekrar açtığımı anlayabilirsiniz ..

ATI Tray Tools kullanımı resimli + 48xx serisi eklendi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.