Şimdi Ara

Ati Radeon 9550 ile overclock çılgınlığı... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.114
Cevap
4
Favori
134.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR BENDE SAPPHIR 9550 256 MB VAR BUNA NASIL OVERCLOCK YAPARIM ACABA ??
  • rivatuner ile varolan sınırları içinde oc yapabilirsin.. eğer baktın artifact oluyor, ram voltajıyla vdd voltajıyla oynarsın ileriki zamanda..
  • Arkadaşlar peki bana hangi drvieri yuklememi önerirsiniz kartım için ati.com dan olan son driverimi yoksa omega driverin son versiyonunumu omegadriverinin yuklerken xp bunu desteklemiyo hatası veriyo bu bi sorun yaratırmı ilerde bana bede ekran kartım overclock yapmama rağmen biraz fazla ısınıyo gibi geldi bana acaba ramsink bu olayı hallaedermi bi kaçta fan takviyesi
  • o xp desteklemiyo hatası değil.. sadece "microsoft certified" olmadığını yani microsoft tarafından denemediğini gösteriyor driverarın.. hiç önemli birşey değil.. birşey olmaz.. omega drievrları yükle..
  • saol komutanım peki bu karta overclok yapabilirmiyiz bildiğim kadarıyla bunun overclock imaknı çok ii diel ama ben kartımdan normal performansıylada çok memnunum zaten ama dun nfs oynarken hfull özellikle oyun dondu makine resetledi sence niye
  • HIS-ABİT-SAPPHİRE-POWERCOLOR-GİGABYTE(128 bitlikler tabii) markaları var pcdepoda...bunlar 256mb ve 128 mdb olarak da ayrılıyorlar..ilk önce 256 lık mı 128 mb lık mı..sonra bu markalardan hangisini önerirsiniz...(şu andaki kartım leadtek-bu markanın ati 9550 li modeli falan yokmu)bi kaç gün için de sipariş vermeyi düşünüyorum...nedir sizin seçiminiz?
  • scott : bu konuda forumun o.c. bölümünde istemediğin kadar bilgi bulabilirsin.. bir bak öncelikle...
    okko: 9550 artık giriş seviyesi kartı.. mesela gigatek'te ondan ucuz bir kart bulamazsın.. 3d mark 2001 skorları da orjinal hali ile 5k-7k arasında değişir karta göre.. o yüzden full özelliklerde arasıra öyle yapması çok da problem değil.. hangi çözünürlükte oynuyorsun bu arada?!
  • çocuklar radeon 9550 asus aldım benim anakart via çipsetli celeron 1000 100mhz 256sd133mhz ve kart bozuk görüntü veriyor kartta hiçbir fiziksel hasar yok yardımcı olabilirmisiniz agp slotum bozuk olabilirmi?
    zira ramları değiştirdiğimde önceki ekran kartımda hafif bozukluk yapıyordu xp pro kurunca düzelmişti
  • nadir_en baktım zaten ama bu gigabyte-powercolor la ilgili bişe göremedim...ayrıca sende görüyorsun ki oldukça fazla kart karmaşası var..bu markaların hepsinde 1-2-3 vs sıralaması yapacak olan varsa yapsın ve 9550 de herkesi aydınlatsın..yoksa asus 9550 gamer edition mu almalı herkes..herkes en iyisi bu diyorsa bende alıyorum bunu..
  • biri ağızımı kapatsın

quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

Palit 9550 2.5ns , 250/400 @ 575/800...
  • palit tartismasiz en iyisi 3dmark 2001 > 17278
    http://service.futuremark.com/compare?2k1=8367144
    AYrica bu kartin 9600 serisi ile ayni olamayacagni dusunen arkadaslar bendeki kart 9600xt lerin o/c li hallerini bile geciyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 16 Ocak 2005, 2:35:32 >
  • azmıssınız
  • palit 9550 ist içi nerden alınır?ayrıca alırken ramlerin 2.5 ns olduğunu nerden anlarım?
  • arkadaşlar ben pcgolddan powercolor aldım yanında hitman verdiler. kartı soğutma olmadan 310/580 yaptım kartın gıkı çıkmadı. 2 saate yakın çeşitli oyunlar oynadım. powercolorda fena değil. hemde ucuz. asus 83 +kdv iken powercolor 69+kdv. tavsiye ederim
  • Bende O KArtan Var Rem Soğutucuyla 400Mhz İşlencisini 365x2=730Mhz Remleri O/C Yapıyorum
  • ben bu kartla 3d 2001 de 12700 alıyorum ama imzamdaki soğutucularla
  • ram lerin hızını 300*2 den yukarıya cıkarınca pek bise etkilemiyo onemli olan gpu ben max 486 ya cıkarta bildim ondan sonra kıtleniyo
  • 310/580 hızını rivatuner ile yaptığımda hiç sorun çıkmamıştı tabii soft modu yükleyip denedim. ama ati tool dan overclock yapmaya kaltım soft modu yüklemeden aynı hıza getirip oyun oynamaya çalıştığımda oyuna başladığımın dakkasına ekran kartını kendini resetleyip eski hızlara dönüyor. sizdede böyle bir şey yaşadınızmı?
  • 128 mb abit 9550 cdt>>>>kart budur herkse tavisye edilir. asustan daha fazla o\c koydum...ucuyorum şu anda..daha geçen hafta aldım ve cok memnunum..
  • ya arkadaşlar ASUS A9550 GE/TD lerin hepsi 128 bitlik mi?Yani 64 bitlik SE olsa GE/Td nin bi tarafına ilişik olur mu? veya şöle diyim asus a9550 GE/TD yazısını görünce atlayayım mı?ben de asus A7V8X-MX anakart var karta uyum sağlar değil mi? bi de kutu içeriğini söyleyebilecek ve kutu resminin olduğu bi link verebilecek bi arkadaş olursa çok sevinirim.teşekkürler...
    Gerek Kalmadı teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreME -- 28 Ocak 2005, 11:41:01 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.