Şimdi Ara

Ati Radeon 9550 ile overclock çılgınlığı... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.115
Cevap
4
Favori
134.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slmlar sistem aşağıda.. softmod driverları yükleyip kartımı 500-600 de çalıştırdım.. fakat birkaç gün kullandıktan sonra atitool ile frekansları ne yükseltebiliyorum ne de düşürebiliyorum.. kısaca 500-600 de takılı kaldım.. frekansları belirleyip oc yapılabilir seçeneğini seçmeme rağmen değiştirdiğim frekanslar atitoolu açıp kapadıktan sonra komutuma gelmiyor ve 500-600 da çalışmaya devam ediyor.. sorun nedir bir türlü anlayamadım

• yahu 500 600 ne zorunuz var ya :) soğutma olayı falan mı var sizde? bende hiç bi soğutma yok. bi tane işlemcide fan var bi de kasanın arkasında fan var. maximum kaça kadar çıkarayım sizce?
  • benim kartı alırken amacım zaten 9600xt ye yaklaşmaktı.. yoksa ikinci el bir 9600xt de alabilirdim. .. Ben ramsink kullanıyorum sadece + olarak.. ve pop with in tipi oyunları 2-3 saat sonra çok ayrıntılı bölgeler haricinde kasmadan oynuyorum.. kartın eğer msı ise soğutucu kullanmadan 450-550(veya 500) de için rahat kullanabilirsin.. diğer kartların artifect verdikleri seviyeler daha düşük olduğundan bunu ifade ediyorum..
  • Oyunlarda verdiği performansı sevmedim iade ettim kartı, 9800PRO'dan aşağısı kesmiyor beni :p.
  • arkadaslar bu soruya cevap verebilirseniz cok sevinicem
    ati 9600 prolardan fire gl cizim kartı yapılıyodu bildigim kadarıyla
    peli bu 9550 ile de yapabilirmiyiz biosunu değiştirip
    galiba 9600 serisiyle aynı chipi kullanıyo degilmi
    bi yol gosterirseniz bu kartı alıp cizim kartı olarak render almak için kullanırım belki
  • ARKDAŞLAR ARNIZA BENDE KATILDIM İMZAMDAKİ SİSTEMLE DEFAULT AYARDA
    VGA HİÇ O.C EDİLMEMİŞ HALDE
    3DMAR 2001 DE 8432PUAN ALDIM NASIL SİZCE
    BU ARADA YENİ KARTIM @@ASUS 9550GE TD HYNİX 5NS RAMLİ@@
    AMA BU ARADA MSİ 9550 128MB OLAN NE MECİDİYEKÖYDE VAR NEDE KADIKÖYDE BOŞUNA ARAMAYIN BEN ŞAHSEN BULAMADIM
    BİDE BU KARTA GÜEZEL O.C YAPMAK İÇİN HANGİ DRİVER SÜRÜMÜNÜ TAVSİYE EDERSİNİZ ARKDAŞLAR
    LİNK ATARSANIZ İYİ OLUR

• Benim de aklıma yattı...
    Para bulur bulmaz alacağım bu karttan!
  • benim palit 9550 2.8 ns samsung ramlere sahip.günlük 480/660 da
    kullanıyom.üstünde gelen soğutmayla hic bir sorun yasatmıyor.500/700 e kadar kastım bu degeri yapıyor ama kartta heatsink filan takılı değil ondan biraz ısı sorunu yapıyor bu degerde.son deger 482/700 civarı oyunlarda kasmadan kullanabiliyorsunuz.
    3dmark 2001 de 14682 aldım forumda topic açmıştım linki bulup koyacaktım ama baya zaman geçtiği icin nasıl bulabilecegimi bilmiyorum.
    neyse uzun lafın kısası 9550 harika bir ekran kartı tavsiye edilir.
    hiç boşuna 9600xt ye fazladan para vermeye gerek yok.
  • Yav ben buradakilerin çoğunun yazış olduğuna inanıyorum....
    9550 de zaten test edilip te 400mhz gömeyen 9600pro çekirdekleri kullanılıyor, siz onlarla 500mhz 450mhz default fanla yaptım diyorsunuz...
    9600pro nun kendi 450 de artifact veriyor...
    Ben Asus GE kullandım 400 de artifact veriyor bizzat gördüm...
    Tamam palitle ram desteğiyle iyi sonuçlar elde edilebilir ama çoğu kişi sallıyor bence...
    Yada az paraya bu Ati 9600 pro ya koyduğpu çekirdekten daha iyisini koyuyor 9550 ye, bırakın hatalı çekirdek koymayı...

Siz diyorsunuz ki baba ben 9800se ile 9800pro yu geçiyorum bu komik yani...
    yAPARSIN 450mhz de yaparsın ama ona ek soğutucu takarsın ,o zaman yaparsın da çok uçmayın...
    Kimi diyor 5ns ramle 600mhz görüyorum , haa görüyon sen...
  • Birkaç $cik fark var o kadar
  • Bu ayki chip te bunu hakkinda epeyi bilgi var fakar oradada sanli iseniz diyor hepsi icin gecerli egil yani
  • +1
  • quote:

Orjinalden alıntı: rosewood

Bu ayki chip te bunu hakkinda epeyi bilgi var fakar oradada sanli iseniz diyor hepsi icin gecerli egil yani

şans mans hikaye, adamlar milyonlarca dolarlık şirket yönetiyo işi şansa bırakırmı, testten geçemeyen kart bunlar işte...
    Stabil değilse 400 te değildir yani...Bİrde kalkıp düz fanla 500 görüyorum diyolar, sonra miletti yanlış tercihe itiyorlar...
    Sanal tatmin d ebu olsa gerek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

quote:

Orjinalden alıntı: rosewood

Bu ayki chip te bunu hakkinda epeyi bilgi var fakar oradada sanli iseniz diyor hepsi icin gecerli egil yani

şans mans hikaye, adamlar milyonlarca dolarlık şirket yönetiyo işi şansa bırakırmı, testten geçemeyen kart bunlar işte...
    Stabil değilse 400 te değildir yani...Bİrde kalkıp düz fanla 500 görüyorum diyolar, sonra miletti yanlış tercihe itiyorlar...
    Sanal tatmin d ebu olsa gerek...

Kesinlikle
  • asus 9550 ge/td
    vga cooler takmadan hangi hızlara dayanır???
  • bunların ort. fiyatı ne kadar
  • 69-97$ + KDV arası değişiyor...
    en iyisi palit 9550 diye duydum samsung 2,8 ns RAM kullanıomuş.
  • +1
  • ben bu aralar almayı düşünüyorum
  • antiochos biyere kadar haklısın da ben demincek core u 411 e çekerek denedim. technology demolarda hiçbir sorun yoktu. ramler de sink yardımıyla 700 e çıkıyor Asus 9550 GE var..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.