Şimdi Ara

Ati Radeon 9550 ile overclock çılgınlığı... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.114
Cevap
4
Favori
134.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tazmanyak

ASUS - A9550 GE TD 81.00 USD + KDV
    SAPPHIRE - 256 MB 9550 GE 86.00 USD + KDV

biri 128mb biri 256mb, özellikler aynı gibi görünüyor. bunların ne farkı var? fiyatları da farklı değil?

ram lerine bak saphire 64 bit se boşver ama 128 bitse alınabilir.fakat şunu söyleyeyim asus un ramleri çok güzel overclock olduğundan 128 mb ın altında ( yani şu anki oyunlar) bellek isteyen oyunlarda saphireden daha hızlı çalışır.
    karar senin ama benim tavsiyem asus dur.sonuçta 256 ya yakın ram isteyen oyunlar çıktığında millet sli ile bile oyun oynayamaz halde olacak sen bu fazla 128 in hayrını biraz zor görürsün.
  • teşekkür edermi babalar yardım için ama daha ramlerime bakmadım. Birazdan bakacağım da kartın üzerinde yazıyo bu saphire felan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tears

Siz olsanız hangisini alırdınız?
    kart fiyat
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ASUSTEK A9550GE/TD ATI RAD.9550 128MB TVOUT DVI 8X 82
    PCOLOR ATI RAD.9600PROEZ(128BIT)256 MB TV DVI 8X 135
    ASUSTEK A9600XT/TVD ATI 128MB TVOUT V-IN DVI 8X 189
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    kartlardan hangisi en iyi fiyat/performans kuralına uygundur. POWERCOLOR nasıldır ? kafam karıştı?yardımcı olursanız sevinirim...

Eğer 9600 xt almayı düşünüyorsan HIS öneririm. Hem fiyat olarak hemde O\C potansiyeli olarak Asus tan daha iyi olduğu test sonuçlarında belli karar senin

• ya şu kartın ramlerine nasıl bakacağız saphire felan
  • en iyisi arkadaşlar sizce Radeon 9550 den hangi marka en iyi overclock potansiyeline sahip.. Mesela benim Xpert vision ati tool da show 3d view kısmında fps o/c ile 70 ten 100 e çıktı fakat oyunlarda hiç bir artış göstermedi.. Ben mi yalnış yapıyorum o/c işini. belirli mhz aralıklarımı var mesela ram şu kadar olduğunda gpu bu kadar olacak. eski gfroce 4 te oyle.. Mhz i yüksek tutarak değil ayarlayarak en iyi performansı alıyodum.. Sizce ne yapayım ben??
  • bende de var o bakımdan yazıyom bişeyler. imzamda her şey açık zaten. 13.1 hemde amd 2500+ ile
  • @mahirmete:
    kartın kendi driverlerini ya da resmi bir driver kullanıyorsan senin oc kilit problemin var.bunu gidermek için softmod driver kullanmalısın.
  • illa soft mod drivera gerek yok 2,parti yazılımla o.clock yaparsan olay kendiliinden çözülüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamtamam

illa soft mod drivera gerek yok 2,parti yazılımla o.clock yaparsan olay kendiliinden çözülüyor.

neyi önerirsin?
  • fiyat/performans
  • o zaman bek softmod mu yükliyim.. Evet driverlerini orjinal cd den kurdum.. Softmod u download ediyorum bununla olur herhaklde.. Bu arada kartımın ramlarine nasıl bakıcaz üzerinde mi yazıyo.. Bende VDATA yazıyor iyimidir sizce..
  • yaw arkadaşlar ben indirdim bu softmodu ama yine bi işe yaramadı.. Yine oyunlarda aynı performans. O/c yi atitoo ile yapıyorum. Acaba softmodu mu yanlış indirdim.. Nereden hangi softmodu yuklecem.. Orjinal driverlarımın üstünemi yükleyeceğim yoksa..
  • 5 + 5
  • Ya arkadaşlar deli oldum ya burada.. 9550 ye tek o/c yapamayan ben miyim?? Biriniz yardım etsin bilgilerinizi paylaşın.. Softmod denedim, Atitool denedim hatta Bios Flash bile denedim ama olmadı.. Şu o/c kilidini başka yada nasıl kıracağım. Atitooldan Remove clock lock dedim yine aynı... bulun bi yol adaşlarım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahirmete

Ya arkadaşlar deli oldum ya burada.. 9550 ye tek o/c yapamayan ben miyim?? Biriniz yardım etsin bilgilerinizi paylaşın.. Softmod denedim, Atitool denedim hatta Bios Flash bile denedim ama olmadı.. Şu o/c kilidini başka yada nasıl kıracağım. Atitooldan Remove clock lock dedim yine aynı... bulun bi yol adaşlarım..

bak bir şeyi merak ettiğinde yukarıdaki arama kısmını kullan.
    set clock yaptın mı?kayıt et 2d ve 3d de startup yap falan.ve sağ alt köşede hazır dururken üzerine gel bak kaç gösteriyor ben üzerine getiriyorum 410 270 yazıyor .sürekli orada öyle durmalı.biraz araştır dene vs..
  • ti 4200 ile arasında cok mu performans farkı wardır hangisi daha iyidir ???
  • ti 4200 le karşılaştırılmamalı bile. Ti 4200 ler artık directx 8 geçmişinde boğulmaya çekildiler. Performans farkını bilemem ama bu vakitten sonra Geforce serisi alan arkadaşlara yanlış yapmışlar derim...
  • Arkadaşlar kutusundan çıktığı gibi test ettim hiç ayar yapmadan sonuç nasıl sizce tatminkar mı sistem şöyle

Windows XP Pro SP2 Türkçe
    AMD Athlon 3000+ 512 Cache (işlemcide de OC YOK)
    EPOX 8KDA3J (En Son Bios 22.10.2004)
    256X2 PC3200 Twinmos Ram
    ASUS A9550GE/TD 128 MB (En Son Driver 04.10)
    120 SEAGATE 7200 SATA 8MB Cache
    CHENBRO 300W Kasa

• zevk için alınıp o-c yapılacak bi kart.. :D
  • »-(¯`v´¯)-»K@mbo™
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.